نیاز به خرید
نیاز به خرید
درخواست آنلاین خدمات و کالای ساختمانی
بازرسی از مصالح ساختمانی در کرمانشاه

بازرسی از مصالح ساختمانی در کرمانشاه

تابه حال 2900 بازرسی و نمونه برداری از مصالح ساختمانی در کرمانشاه انجام گرفته است. این را مدیر کل استاندارد کرمانشاه گفته است.
محمودرضا نیازی اظهار داشت: بخش عمده ای از مصالح ساختمانی مشمول مقررات استاندارد اجباری است و با توجه به قوانین و مقررات سازمان ملی استاندارد هرگونه تولید و توزیع کالاهای مشمول استاندارد اجباری بدون داشتن پروانه استاندارد ممنوع است.

او در ادامه تاکید کرد: برای حفظ ایمنی و حفاظت از سلامت مردم باید با عرضه کنندگانی که مصالح ساختمانی غیر استاندارد به فروش می رسانند برخورد جدی شود.

وی افزود: در حوزه صنایع ساختمانی 154 واحد تحت پوشش اداره کل استاندارد هستند که 62 واحد از این ها در مناطق زلزله زده فعالیت دارند و 49 واحد نیز دارای پروانه کاربرد علامت استاندارد معتبر هستند.
وی گفت: بعد از وقوع زلزله مهیب در استان، به دلیل حجم بالای عملیات بازسازی وگستردگی مناطق آسیب دیده تمام توان کارشناسی خود را جهت کنترل کیفیت مصالح ساختمانی قابل عرضه در این مناطق به کار گرفتیم و با توجه به ورود به مرحله اسکان دائم و افزایش تقاضا برای مصالح ساختمانی در مناطق زلزله زده، نظارت خود را بر واحدهای تولیدی مصالح ساختمانی و بازار عرضه این مصالح در سطح استان بیشتر کردیم.

نیازی اعلام کرد: برای بررسی تطبیق مصالح ساختمانی با استانداردهای ملی به صورت ویژه 465 مورد بازرسی و 240 مورد نمونه برداری و آزمون از طرف اداره کل استاندارد انجام شده است.

مدیرکل استاندار استان کرمانشاه اظهار داشت: بعد از زلزله و تخریب ساختمان ها تصمیم بر این شد که برای استحکام و ایمنی ساختمان ها به واحد های تولیدی مصالح اخطار داده شود . هم چنین 35 واحد تولیدی در استان به دلیل نداشتن کیفیت لازم از طریق مراجع قضایی پلمب شد.
وی در ادامه  گفت: در راستای حمایت از واحدهای تولیدی و ایجاد اشتغال پایدار در استان هم با ارائه راهنمایی های فنی و تخصصی، تعداد ۱۲ واحد تولیدی از مجموع واحدها را فک پلمب و فرایند استانداردسازی این واحدها ، جهت صدور پروانه کاربرد علامت استاندارد در حال انجام است.

نیازی ادامه داد: در جهت حفظ ایمنی شهروندان و جلوگیری از تولید و عرضه مصالح ساختمانی غیر استاندارد طی یک سال گذشته ، تعداد ۷۹۰ بلوک پلی استایرنی مورد مصرف در سقف ساختمان ( فوم سقفی) به علت خطرآفرینی و اشتغال زا بودن و همچنین تعداد ۴۳۰ متر تیرچه بتنی غیر استاندارد در واحدهای تولیدی شهرستان سرپل ذهاب توقیف و امحا شد.

مدیرکل استاندارد کرمانشاه در پایان عنوان کرد: کارشناسان این اداره کل در محل بازار آهن فروشان دیزل آباد کرمانشاه مقدار ۳۸۸۰ کیلوگرم تیرآهن از تولیدات یکی واحدهای تولیدی استان آذربایجان شرقی که بدون مجوز استاندارد تولید شده بود را کشف و قبل از عرضه در سطح مناطق زلزله زده جمع آوری و جهت ذوب به مجتمع یزد ارسال شد.

 

نظرات

بدون نظر