نیاز به خرید
نیاز به خرید
درخواست آنلاین خدمات و کالای ساختمانی
نخاله های ساختمانی ازین پس بازیافت می شوند

نخاله های ساختمانی ازین پس بازیافت می شوند

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما ، محمد علی افشانی بعدازظهر امروز در حاشیه افتتاح چهار پروژه عمرانی در شهر تهران، با حضور در جمع خبرنگاران گفت: اعلام کرده ام که برنامه خاص برای افتتاح برگزار نکنند و پس از اتمام ساخت و تجهیز پروژه ها هر چه سریعتر برای بهره برداری اقدام شود.
وی با بیان اینکه امروز زیرگذر جنوب به جنوب بزرگراه یادگار امام ، پل دوربرگردان غرب به غرب بزرگراه امام رضا (ع) ، پروژه ایمن سازی پایه های پل تقاطع بزرگراه شهید خرازی و رودخانه کن و مقاوم سازی و بهسازی لرزه ای پل تقاطع بزرگراه شهید چمران با بلوار مدیریت به بهره برداری می رسد، افزود: این پروژه ها در بهبود کیفیت زندگی شهری و همچنین روان سازی ترافیک نقش مهمی را ایفا می کنند که زیرگذر جنوب به جنوب بزرگراه یادگار امام به مبلغ ۱۲ میلیارد تومان بهره برداری شد.
شهردار تهران درباره دو پروژه ایمن سازی پایه های پل تقاطع بزرگراه شهید خرازی با رودخانه وردآورد ادامه داد: یکی از برنامه های ما حفظ منابع موجود است که به همین دلیل برای ایمن سازی پایه های پل اقدام کردیم که یکی از دلایل خراب شدن پل ها در سیل اخیر مازندران به علت عدم نگه داشت پل ها بود که ما توانستیم با صرف هزینه های کم، پل را بهسازی کرده و طول عمر آن را افزایش دهیم.
وی با بیان اینکه دوشنبه یکی از مهمترین پروژه های شهرداری تهران در حوزه پسماند به بهره برداری می رسد، گفت: قرار است دوشنبه کارخانه تبدیل نخاله های ساختمانی به مصالح ساختمانی بهره برداری شود که در فاز اول به صورت روزانه ۳۳۰۰ تن نخاله ساختمانی به مصالح تبدیل می شوند که می توان از آنها در شهرداری نیز استفاده کرد.
افشانی با بیان اینکه حدود ۱۰ هزار تن نخاله ساختمانی در تهران جمع آوری می شوند که به دلیل استفاده نکردن مناسب در بیشتر نقاط پایتخت رها می شوند، تصریح کرد: در فاز اول ۳۳۰۰ تن نخاله به مصالح ساختمانی تبدیل می شود و درخواست های بعدی ۶۶۰۰ تن باقیمانده نیز تبدیل به مصالح ساختمانی می شوند.
وی درباره آخرین وضعیت کمربند سبز پایتخت گفت: زیر ساخت ۲۵ کیلومتر از کمربند سبز آماده شده است که با عرض ۳۰۰ متر تا ۱۳۰۰ متر آماده شده و جوی های آن ایجاد شده اند در حال نصب مخازن هستیم.
شهردار تهران با بیان اینکه از آذر ماه درختان سه تا ۵ ساله در این کمربند سبز کاشته می شوند گفت: از پساب شهری که ۳۵ درصد آن سهمیه شهرداری تهران است این درختان آبیاری خواهند شد.

 

نظرات

بدون نظر