نیاز به خرید
نیاز به خرید
درخواست آنلاین خدمات و کالای ساختمانی
کمک ها به زلزله زدگان کرمانشاه افزایش یابد

کمک ها به زلزله زدگان کرمانشاه افزایش یابد

نماینده قصر شیرین و سرپل ذهاب در مجلس شورای اسلامی از مسئولین و رئیس جمهور درخواست کرد تا با توجه به درپیش بودن فصل سرما، روند پی گیری و رسیدگی به مردم مناطق زلزله زده در استان کرمانشاه متوقف نشده و با اولویت پی گیری شود.
به گزارش ایسنا، فرهاد تجری در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز مجلس ضمن گرامیداشت ایام ۱۳ آبان از حضور مردم در این روز قدردانی کرد و گفت: در شرایطی که استکبار جهانی فشار را به مردم ما بیشتر کرده بود، این حضور پیام کوبنده همیشه مردم ایران به رئیس جمهور همیشه مهجور آمریکا و اعمال تحریم های ظالمانه علیه ملت ایران بود که امیدوارم حکام فاسد آمریکا این پیام را بگیرند که ملت ایران با تهدید، تحریم و جنگ از مسیر استقلال خود عقب نشینی نخواهند کرد و رفتارهای منفعلانه آمریکا مردم ما را مصمم تر از گذشته خواهد کرد.

وی همچنین با اشاره به سالروز حادثه زلزله سال گذشته در کرمانشاه خطاب به رئیس جمهور اظهار کرد: علیرغم زحمات و پی گیری ها هنوز مردم زلزله زده با مشکلاتی دست و پنجه نرم می کنند و مستحضرید با فصل سرما رو به رو هستیم لازم است کما فی السابق روند خدمت رسانی به مردم زلزله زده با اولویت پی گیری شود.

نماینده مردم قصرشیرین و سرپل ذهاب در مجلس افزود: با توجه به وضعیت اقتصادی در کشور و تغییر ناگهانی قیمت اجناس و مصالح ساختمانی مردم زلزله زده توان ساخت و تعمیر منازل خود را با کمک های بلاعوض نخواهند داشت لذا روند بازسازی در حال توقف می باشد شایسته است نسبت به افزایش کمک های بلاعوض و تسهیلاتی تصمیمات جدیدی را اتخاذ کنید.

تجری ادامه داد: کل میزان اعتبار تصویب شده از سوی مدیریت بحران و برای اعطای وام و به تبع آن تصویب در هیات دولت تخصیص داده نشده و این برآورد کم بوده و با میزان واقعی فاصله داشت، هم اکنون باعث فشار مضاعف بر مردم شده و مردم علی رغم استحقاق قانونی استفاده از امهال متاسفانه با فشار بانک ها مواجه هستند.

وی در ادامه بیان کرد: معافیت و تخفیف تعرفه آب و برق مناطق زلزله زده هنور به عنوان دستور العمل اجرایی به واحدهای مربوطه ابلاغ نشده در حالی که مردم مناطق زلزله زده از آب شرب گل آلود استفاده می کردند اکنون در تعرفه های جدید این امر لحاظ نشده و از مردم هزینه آب شرب گل آلود می گیرند.

این نماینده مجلس اظهار کرد: جناب آقای روحانی؛ علی رغم تاکید و وعده شما برای اسکان دائم روستاییان تا پایان شهریور ماه خیلی از روستاییان هنوز نه در ساختمان احداثی و کانکس بلکه در چادر و کپر به سر می برند با توجه به شرایط آب و هوایی پیش رو انتظار اقدام عاجل می رود.

تجری بیان کرد: همچنین علیرغم دستور و وعده شما مبنی بر ساخت واحدهای مسکونی برای تنها بازمانده از زلزله که ۱۶ نفر هستند که والدین و خانواده خود را از دست داده اند، هنوز این کار انجام نشده و در کنار اقوام خود در کانکس ها به سر می برند.

نماینده مردم قصرشیرین و سرپل ذهاب در مجلس با بیان این که تامین آب شرب و برق روستاهایی که جابه جا شده و توسعه یافته اند، از ضرورت هاست، گفت: علی رغم پی گیری استاندار، وزیر صنعت و مسئولین بنیاد مسکن روند فروش آهن الات با قیمت مناسب با وقفه مشکل مواجه شده است که این کار روند بازسازی را متوقف می کند.

وی در بخش دیگری از نطق خود تصریح کرد: علیرغم آماده بودن مرز خسروی برای زائرین کربلا و مراسم اربعین و حفظ و شان کرامت زائرین متاسفانه این مرز به جهت عدم مسئولیت پذیری مسئولین عراقی به ویژه دولت قبلی، بلا استفاده مانده که انتظار برخورد عزت مندانه بیش تری از سوی دستگاه سیاست خارجی داریم.

تجری افزود: باید یادآور شوم که یکی از اقدامات مایوس کننده وزارت نیرو برای مناطق زلزله زده تعطیلی سد در حال ساخت کَل کُش بود که علیرغم وعده های پوشالی مسئولین عملی نشده و تقاضای پی گیری از ریاست جمهوری را دارم.

این نماینده مجلس تصریح کرد: متاسفانه در زلزله اخیر کرمانشاه جامعه ایثارگری ما کمترین خدمت را دریافت کرده اند و وعده های مسئولین بنیاد شهید با رویکرد مسئولیت گریزانه شرکت بیمه البرز باعث تکدر خاطر این افراد شده است.

وی در پایان از رئیس جمهور درخواست کرد تا ماده ۱۱۲ قانون برنامه ششم توسعه را اجرایی کند، همچنین به موجب این قانون حقوق ثابتی برای بسیجیان معسر در نظر گرفته شود.

 

نظرات

بدون نظر