نیاز به خرید
نیاز به خرید
درخواست آنلاین خدمات و کالای ساختمانی
با شیشه های کرتین وال زیبایی و هنر را به ساختمان ها هدیه کنید

با شیشه های کرتین وال زیبایی و هنر را به ساختمان ها هدیه کنید

استفاده از شیشه در ساختمان ها از روزگاران قدیم نشانه ی هنر و معماری بوده و امروزه نیز برای به رخ کشیدن زیبایی و هنر سازه ها از شیشه در نمای خارجی و داخلی بسیار استفاده می شود.شیشه ها در صنعت ساختمان انواع مختلفی دارند که در این مطلب از سایت نیاز به خرید قصد داریم شیشه های کرتین وال را معرفی کنیم. نمای کرتین وال در سطح بین المللی جایگاه مشخصی دارد و معماران هم علاقه زیادی به استفاده از این نما دارند چرا که نمای شیشه ای کرتین وال قابلیت ترکیب پذیری با سایر مصالح نمای مدرن را هم دارد.

آشنایی با شیشه نمای کرتین وال
شیشه نمای کرتین وال یکی از زیباترین نماهای مدرنی است که کاملا به صورت صنعتی ساخته می شود و به بیان ساده یک محصور کننده در جهت قائم ساختمان است.
شیشه نمای کرتین وال شرایط و خصوصیات منحصر بفرد خود را دارد و می تواند عایق خوبی هم برای صدا , حرارت و انرژی باشد و مصرف نور را نیز کنترل می کند.
نمای کرتین وال غیر از وزن خودش نمی تواند بار دیگری را تحمل کند.
نمای شیشه ای کرتین وال دارای دو مدل روکوب و لامل است. در مدل روکوب سطح نما را با سازه های سبک یا نیمه سنگین فلزی به صورت کامل زیرسازی می کنندو بعد از آن پروفیل های روکوب را به همراه شیشه بر روی آن سوار می کنند.
در مدل لامل چون سطح مقطع پروفیل آلومینیومی بزرگ است و مقاومت خوبی دارد دیگر به زیر سازی فلزی احتیاجی نیست.به جای آن خود پروفیل های آلومینیومی به وسیله پلیت که با پیچ های لوبیایی داخل آن قابل رگلاژ می باشد به ساختمان وصل می شود.

شیشه کرتین وال

چگونه نمای کرتین وال را اجرا می کنند؟؟
سیستم های اجرایی نمای کرتین وال در انواع متنوعی عرضه می شود, سیستم های از قبل طراحی شده و سیستم های سفارشی دو نوع اجرایی از نمای کرتین وال هستند. سیستم های از قبل طراحی شده به عنوان سیستم های اختصاصی هر شرکت که با جزئیات استاندارد و صنعتی تولید می شوند مطرح می باشد.سیستم های سفارشی کرتین وال هم معمولا برای طراحی خاص و یا یک طرح هدف دار برای هر پروژه به صورت ویژه طراحی و تولید می شوند.
برای اجرای نمای کرتین وال مراحلی را پشت سر می گذارند که این مراحل با ارائه مدولاسیون شروع می شود. مدل بر اساس یک طرح اولیه ارائه می شود و ضریب های موثر در پایداری سازه هم محاسبه می شود.
بعد از آن مدول های کرتین وال ساخته می شود و روی هم مونتاژ می شود. در این مرحله عملیات اجرایی شروع می شود و کمربندی های اصلی ایجاد می شود و براکت نگهدارنده اجرا می شود.در این مرحله رگلاژ کرتین وال ها به وسیله پیچ و مهره تثبیت می شود و بعد از آن شیشه کرتین وال را نصب می کنند.
اجزای نمای کرتین وال هم به دو روش انجام می شود، روش استیک (Stick) و روش یونیتایزد (Unitized)
۱- روش استیک (Stick)
در این روش که متداولترین روش اجرای کرتین وال است، پروفیل های عمودی و افقی در محل پروژه برش کاری شده و به صورت مجزا بر روی بدنه ساختمان نصب می شوند. شیشه و یا هر مصالح پرکننده دیگر، در داخل فریم های آلومینیومی قرار می گیرند.
۲- روش یونیتایزد (Unitized)
برخلاف روش استیک، در روش یونیتایزد، کلیه عملیات ماشین کاری و مونتاژ اجزای استراکچر نما و مونتاژ اتصالات و واشر ها و یراق آلات در داخل کارخانه انجام شده و به صورت آماده به کارگاه حمل می شوند. در این روش، کنترل کیفیت اجرا به صورت متداومی صورت می گیرد و نتیجه کار قابل قبول تر از روش استیک است.

طراحی نمای کرتین وال

 

چندین تصاویر از ساختمان هایی با نمای شیشه کرتین وال

ساختمان با نمای شیشه ای

 

نمای کرتین وال  نمای کرتین وال

 

نمای شیشه ای

 

در پایان می توانید درخواست های شیشه کرتین وال خود را از تامین کنندگان شیشه در سایت نیاز به خرید تامین کنید.

 

نظرات

بدون نظر