نیاز به خرید
نیاز به خرید
درخواست آنلاین خدمات و کالای ساختمانی
خرید مسکن در خارج از کشور بهتر است یا داخل کشور؟

خرید مسکن در خارج از کشور بهتر است یا داخل کشور؟

رییس اتحادیه مشاوران املاک در این باره  گفت: برخی به دلیل گرفتن ویزا و اقامت در خارج از کشور اقدام به خرید ملک در خارج از کشور می کنند. این در حالی است که اکثر این افراد با ضرر مواجه خواهند شد.
"مصطفی قلی خسروی" شنبه در نشست هم اندیشی با سازندگان  مسکن افزود: فروش مسکن در فضای مجازی بویژه برای خارج از کشور مشکلات زیادی به بار می آورد و این مساله در کاهش اعتماد خریداران بسیار تاثیرگذار است.

وی ادامه داد: برای انجام معاملات مسکن گرفتن کد رهگیری الزامی می باشد و امنیت معاملات را تضمین می کند.

رییس اتحادیه مشاوران املاک بیان کرد: ما از دولت می خواهیم که بتوانیم به آخرین اطلاعات  ملک دسترسی داشته باشیم و بدانیم آیا ملک مورد نظر پیانا کار دارد یا نه, بدهی مالیاتی و بانکی دارند یا نه و آیا پلاک ثبتی آن ملک درست است؟؟


قلی خسروی ادامه داد:  مردم به همکاران ما اعتماد دارند و از ۱۲ هزار مشاور املاک فعال در تهران شاید حدود یکصد نفر آنها طرف شکایت قرار گرفته اند.

نماینده رییس اتاق اصناف در کمیسیون املاک کشور ادامه داد: همان طور که رییس جمهور گفت در 5 سال اخیر متاسفانه توجه لازم به صنعت ساختمان نشده و امیدواریم وزیر جدید راه و شهرسازی در بخش رشد و توسعه و ساخت و ساز کوشا باشد و همانگونه که رییس جمهوری گفت متاسفانه در پنج سال گذشته به صنعت ساختمان کشور توجه نشد و انتظار داریم در دوره وزیر جدید راه و شهرسازی شاهد رشد و توسعه بخش ساخت و ساز کشور باشیم تا بین عرضه و تقاضا تعادل ایجاد شود.

به گفته وی، ۱۷۴ شغل به طور مستقیم با بخش ساخت وساز کشور مرتبط است  و بیش از ۸۵ درصد مصالح ساختمانی در داخل کشور تولید می شود؛ بنابراین تحریم های امریکا نباید در این عرصه آنچنان تاثیرگذار باشد.

وی از همه سازندگان مسکن خواست با استفاده از مصالح ساختمانی استاندارد زمینه تولید ساختمان های با عمر بالا را فراهم کنند.

این فعال صنفی یادآوری کرد: ما هیچ گاه در این بخش شاهد رکود نبودیم بلکه شاهد کسادی بازار مسکن بودیم, توصیه من به خریداران این است که در اسرع وقت ملک مورد نیاز را بخرند و فروشندگان هم ملک خود را بفروشند و منتظر گران تر شدن ملک خود نباشند.

 

نظرات

بدون نظر