نیاز به خرید
نیاز به خرید
درخواست آنلاین خدمات و کالای ساختمانی
با رادیاتورهای قرنیزی فضای داخلی ساختمان خود را بهبود بخشید

با رادیاتورهای قرنیزی فضای داخلی ساختمان خود را بهبود بخشید

آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که وجود رادیاتورها و شوفاژها در خانه گاهی مزاحم چیدمان منزل ما هستند؟؟
در این مطلب از
سایت نیاز به خرید می خواهیم شما را با ایده ی جدیدی از رادیاتورها آشنا کنیم .
رادیاتورهای قرنیزی تکنولوژی نوینی می باشد که این روزها جایگزین شوفاژها شده و چهره ی زیبایی به ساختمان ها می بخشد. این سیستم نوین گرمایشی ضمن حفظ تمامی قابلیت های قرنیز نقش سیستم گرمایشی را هم ایفا می کند. قرنیز همان نواری است که در پایین دیوارها قرار دارد و معمولا برجسته تر از سطح دیوار است و در گذشته از جنس سیمان یا سنگ بود و امروز بیشتر از جنس پلاستیک و چوب هستند.
قرنیزهای نوین که درون انها رادیاتور تعبیه می شود عموما از جنس آلومینیوم یا ترکیبی از آلومینیوم و مس هستند.
رادیاتورهای قرنیزی با تنوع رنگ بسیار زیاد می تواند دکوراتورهای داخلی را در طراحی داخلی کمک کند تا بتوانند فضای داخلی ساختمان را با هماهنگی بیشتری طراحی می کنند.

رادیاتور قرنیزی رادیاتور به شکل قرنیز

میزان مصرف انرژی رادیاتورهای قرنیزی


رادیاتورها حدودا 300 سال است که به عنوان سیستم های توزیع گرما در ساختمان ها استفاده می شوند و مصرف انرژی بالایی هم دارند. رادیاتورهای قرنیزی در مقایسه با رادیاتورهای قدیمی مصرف انرژی کمتر و توزیع گرمای بیشتری دارند.
رادیاتور قرنیزی به دلیل رعایت بیشتر پارامترهای مهم انتقال حرارت به شکل قابل توجهی از اتلاف انرژی جلوگیری می کنند.
برای مثال برای گرمایش رادیاتورهای پره ای به آب ورودی با دمای 80 درجه سانتی گراد نیاز است این در حالی است که برای گرم شدن رادیاتورهای قرنیزی دمای 60 درجه هم کفایت می کند. این نسبت 80 به 60 حدودا 33 درصد انرژی کمتری را تلف می کند. همچنین تولید آب با دمای کمتر استهلاک پکیج یا موتورخانه را نیز به تعویق می اندازد.
علاوه بر همه ی این ها رادیاتورهای قرنیزی 50 درصد از لوله کشی ها را هم کاهش می دهد.

مصرف انرژی قرنیز

مزیت رادیاتورهای قرنیزی نسبت به رادیاتورهای پره ای

*رادیاتورهای قرنیزی با حذف شوفاژها یا رادیاتورهای پره ای فضا را برای طراحی و دکوراسیون داخلی آماده تر می کند و به طراحان و دکوراتورها دست بازتری برای دکوراسیون و هماهنگی با عناصر دیگر دارند.
*گرمایی که رادیاتورهای قرنیزی توزیع می کنند به صورت یکنواخت است و تمام محیط را به صورت یکنواخت گرم می کند.
* با این مدل رادیاتور می توان از آبگرمکن های خورشیدی هم بهره برد.
* رادیاتور قرنیزی رطوبت دیوارها را در مناطق مرطوب از بین می برد.
* کاهش متراز لوله کشی و کاهش 30 تا 40 درصدی انرژی هم همانطور که گفته شد از مزایای رادیاتورهای قرنیزی است.
*از دیگر مزایای سیستم های رادیاتور قرنیزی می توان به امنیت بالا و نصب سریع و اطمینان بالا اشاره کرد.

مزایای رادیاتور قرنیزی

رادیاتورهای قرنیزی چگونه کار می کنند؟؟
آبگرم مورد نیاز سیستم از یک دیگ که در موتورخانه ساختمان قرار دارد یا پکیج تامین می گردد. دیگ  یا پکیج نیز بوسیله گاز یا گازوییل و یا الکتریسیته گرم می شود. آب گرم شده به وسیله یک پمپ در سیستم لوله کشی که در قرنیز ها قرار دارند، فرستاده می شود. گرما به هوای اتاق منتقل می شود و دوباره آب در گردش که سرد شده است، پایین آمده و از طریق لوله ها به موتورخانه بر می گردد. در نتیجه رادیاتور های قرنیزی دوباره به وسیله آبگرم تغذیه می شود و فرایند گرمایش تکرار می گردد.
لوله های آبگرم موجود در رادیاتور قرنیزی که خود نوعی از انواع رادیاتور تزئینی است معمولا از جنس مس و پره دار  هستند که باعث می شود گرما به سرعت از آب گرم موجود در لوله ها به هوای اتاق منتقل و  در محیط اتاق پخش گردد. ساختار این رادیاتور ها بسیار شبیه به ساختار رادیاتور اتومبیل است.
مقدار آب موجود در سیستم رادیاتور های قرنیزی باید در حد یک مقدار معینی ثابت بماند و هر گونه اتلاف آب از سیستم بایستی به وسیله یک تانک ذخیره آب که در ارتفاع بالایی نصب شده است ، تامین گردد. عملکرد دیگ بخار وابسته به ترموستات موجود در اتاقی که گرم می شود است. هنگامی که ترموستات عمل کند و گرمای بیشتری مورد نیاز باشد، یک سیگنال به موتورخانه فرستاده می شود که آب موجود در دیگ بخار بیشتر گرم شود یعنی دمای آب موجود در دیگ بخار بیشتر شود. هم چنین پمپ جهت فرستادن آب بیشتر به مکانی که مورد نیاز است فعال می شود.

عملکرد رادیاتورهای قرنیزی

در پایان برخی از تامین کنندگان رادیاتور در سایت نیاز به خرید می توانند این تکنولوژی نوین را به شما عرضه کنند.

 

 

نظرات

بدون نظر