نیاز به خرید
نیاز به خرید
درخواست آنلاین خدمات و کالای ساختمانی
مردم ترجیح می دهند اجاره نشین باشند تا به دنبال خرید مسکن باشند.

مردم ترجیح می دهند اجاره نشین باشند تا به دنبال خرید مسکن باشند.


افزایش قیمت ها در بخش مسکن و وارد شدن این صنعت به رکود سنگین سبب شده تا متقاضیان به جای خرید مسکن به سمت اجاره نشینی حرکت کرده و ترجیح دهند به جای خرید خانه آن را اجاره کنند.
با توجه به گزارشات, مشاوران املاک هم از رکود مسکن و بی میلی متقاضیان برای خرید مسکن می گویند و تایید می کنند که مراجع کنندگان فقط به دنبال اجاره کردن ملک هستند نه خرید آن.
با توجه به بازار ارز و طلا و موقعیتی که اکنون کشور در آن قرار دارد مردم ترجیح می دهند که سرمایه گذاری خود را معطوف طلا و ارز کنند و روی سرمایه گذاری مسکن حسابی باز نمی کنند. همین امر سبب می شود که مسکن وارد رکود شود.

این روزها به سراغ هر مشاوره املاکی که بروید یا در برنامه هایی مانند دیوار به دنبال مسکن بگردید، کمتر آگهی های فروش را خواهید دید و بیشتر آگهی ها مربوط به اجاره مسکن می باشد و معدود آگهی های فروش نیز به خانه های مسکن مهر سهند و اندیشه باز می گردد!

در شهر تبریز هم تمایل به اجاره نشینی بالاتر از خرید خانه است.

در تبریز هم قیمت های نجومی مسکن کمتر کسی را ترغیب می کند تا به سمت خرید خانه بروند.

مشاورین املاک تبریز هم نبود مشتری برای خرید خانه را اصلی ترین دلیل عدم تمایل برای فروش می داند و اذعان دارد:" بیشتر کسانیکه قصد فروش خانه دارند به دلیل تغییر محله یا متراژ مسکن درخواست فروش دارند و بسیاری از آنها نیز با توجه به قیمت بالای مسکن از فروش منصرف می شوند زیرا اگر خانه شان را بفروشند در صورت نداشتن پس انداز، نمی توانند دوباره مسکنی در همان متراژ تهیه کنند."

بیشترین تقاضا برای خرید مسکن در تبریز ,مسکن های مهر شهر جدید سهند هستند که خانه اولی ها به خاطر قیمت مناسب آن به دنبال خریدش هستند.هرچند که بسیاری هم با توجه به مسافت طولانی شهر جدید سهند تا تبریز ترجیح می دهند همان قیمت را برای رهن کامل در بهترین نقاط تبریز بپردازند.

تعداد 800هزار واحد مسکونی در کشور نیاز داریم

 بنا بر اظهار مدیر کل اقتصاد مسکن و وزارت شهرسازی کشور نیاز به ساخت 800 هزار واحد مسکونی دارد. وی در ادامه تاکید کرد: بازار مسکن همیشه فراز و نشیب های زیادی داشته است. با اینکه از شهریور ماه گذشته میزان معاملات مسکن کمتر شده ولی باز هم مثبت است.

وی قیمت، رونق یا روکود مسکن را ناشی از اقتصاد کلان کشور عنوان کرد و گفت: افزایش قیمت مصالح ساختمانی در مقایسه با قیمت مسکن افزایش بیشتری یافته است. کسادی در خرید و فروش در ماه گذشته وارد شده است اما تولید مسکن همچنان ادامه دارد و در نوسان است.

 

نظرات

بدون نظر