نیاز به خرید
نیاز به خرید
درخواست آنلاین خدمات و کالای ساختمانی
مردم هنوز بلاتکلیف مسکن مهر پردیس هستند

مردم هنوز بلاتکلیف مسکن مهر پردیس هستند

شهرستان پردیس در حدود ۲۵ کیلومتری شرق پایتخت قرار دارد و طبق برنامه های قبلی قرار است بخش کثیری از جمعیت سرریز تهران را در خود جای دهد. اما شکایت ها و انتقادهای مردم از وضعیت پیشرفت پروژه های مسکن مهر بیشتر شده  و از بلاتکلیفی خود می گویند.
آنچه که در زمان ورود به شهرستان پردیس جلب توجه می کند، بلاتکلیفی مردم و متقاضیان است. به طوری که شماری از آنها در صف های طولانی می ایستند و تعدادی دیگر نیز بین سالن ها، باجه بانک مسکن و بخش اداری رفت و آمد می کنند که البته بسیاری از این ترددها بی دلیل است چرا که کارشناسان به درستی آن ها را راهنمایی نکرده اند.
متقاضیان مسکن مهر پردیس به دلیل کوتاهی در رسیدگی به وضعیت خود بارها در مقابل دستگاه های مسوول در تهران و پردیس، تجمع کرده و تسریع در رفع مشکلات این پروژه را خواستار شده اند که تازه ترین تجمع مربوط به روز یکشنبه (۲۹ مهر) بود.
در این این تجمع، بیش از ۲۰۰ تن از ساکنان و متقاضیان مسکن مهر پردیس در مقابل شرکت عمران شهرهای جدید در تهران گرد آمدند؛ دلیل اعتراض و انتقاد آنها «فقدان سیستم گرمایشی در این واحدها» با توجه به آغاز فصل سرماست.
با وجود اعلام اینکه چند هزار واحد از مسکن مهر در فازهای مختلف تحویل داده شده است، اما گشتی کوتاه در میان پروژه ها به ویژه فاز هشت (دره بهشت) مشخص می کند که هنوز بسیاری از این مجتمع ها فاقد تاسیسات شهری لازم هستند.
وجود تعداد زیاد سگ های ولگرد در میان پروژه های نیمه کاره به خوبی نشان می دهد که مسکن مهر هنوز با تبدیل شدن به مکانی برای زندگی فاصله زیادی دارد.
 
با وجود اعلام پرسش ها و انتقادهای مطرح شده به شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره مشکلات مسکن مهر و پیگیری چند باره، تاکنون پاسخی از طرف این شرکت دریافت نشده است.
مجموع واحدهای مسکن مهر در شهر جدید پردیس حدود ۸۱ هزار واحد اعلام شده که۴۱ هزار واحد آن در مرحله نازک کاری بوده و ۳۰ هزار واحد آن تحویل متقاضیان می شود؛ ضمن آنکه ۱۰ هزار واحد باقی مانده نیز در دست ساخت است.
به گفته سعید غفوری مدیرعامل سابق شرکت عمران شهر جدید پردیس، اتمام پروژه مسکن مهر در این شهر نیازمند پنج هزار میلیارد تومان اعتبار است تا پرونده آن در سال ۹۸ بسته شود.

 

نظرات

بدون نظر