نیاز به خرید
نیاز به خرید
درخواست آنلاین خدمات و کالای ساختمانی
اولین مصالح بیولوژیکی جهان با ادرار انسان ساخته شد!

اولین مصالح بیولوژیکی جهان با ادرار انسان ساخته شد!

دانشمندان موفق شده اند با استفاده از یک فناوری جدید نوعی آجر با ادرار انسان  تولید کنند که قابلیت سازگاری با محیط زیست را دارد.

علوم مدرن در حال یافتن راه حل هایی است که بتوان  با استفاده از مواد زائد بدن انسان مصالح بیولوژیکی تولید کرد. در حال حاضر یک تیم از دانشگاه کیپ تاون آجری را تولید کرده اند که اولین آجر بیولوژیکی جهان است و از ادرار انسان ساخته شده است و در موارد مختلف قابلیت استفاده دارد.

این تکنولوژی بر اساس یک فرآیند طبیعی مشابه با شکل گیری صدف دریایی به نام "ته نشینی کربنات میکروبی microbial carbonate precipitation "عمل می کند. دانه های شن و ماسه با باکتری ها تجمیع می شوند و یک آنزیم به نام "اوره آز" تولید می کنند.
وقتی اوره آز در معرض ادرار قرار می گیرد، یک ترکیب درون آن را می شکند که اوره را شکل می دهد و این آن واکنش شیمیایی است که کلسیم کربنات را برای تشکیل آجر مذکور تولید می کند.

مهندسان دانشگاه کیپ تاون در طول چند ماه گذشته در حال آزمایش این فرآیند برای تولید مواد مختلف با شکل و استحکام متفاوت بوده اند و سرانجام موفق به تولید آجرهای مقاوم شدند.


تیم سازنده ادعا می کند که بر اساس نیاز های انسان می توان مصالح متفاوتی از لحاظ قدرت و استحکام ساخت.چون این محصولات در دمای اتاق شکل می گیرند شامل مزایای زیست محیطی قابل توجهی هستند.این در حالی است که آجرهای معمولی به کوره هایی با دمای 1400 درجه سانتی گراد نیاز دارند که این امر تولید کربن دی اکسید را افزایش می دهد و در نتیجه منجر به آلودگی هوا می شود.
این تکنولوژی توانایی تولید چیزی بیشتر از آجرهای سازگار با محیط زیست را دارد. تیم سازنده، ادرار را  به عنوان "طلای مایع" توصیف می کند، چرا که دارای مقادیر زیادی نیتروژن، فسفر و پتاسیم است که می توان از آنها استفاده کرد و به عنوان مواد اولیه برای ساخت محصولات ساختمانی مختلف مورد استفاده قرار داد.

دکتر رندال که تحقیقات مربوط به این تکنولوژی را انجام داده می گوید:کار ما مثالی از ضرب المثل "هرچیز که خار آید, یک روز به کار آید" است. ما در حال تحقیق هستیم تا نه تنها فقط از ادرار بلکه از سایر زائدات بدن انسان بتوان استفاده کرد تا محصولات مختلفی تولید شود و این بستگی به نحوه تفکر و خلاقیت دارد.

 

نظرات

بدون نظر