نیاز به خرید
نیاز به خرید
درخواست آنلاین خدمات و کالای ساختمانی
ارسال پرونده ی تخلف واحدهای تولیدی و توزیعی مصالح به تعزیرات

ارسال پرونده ی تخلف واحدهای تولیدی و توزیعی مصالح به تعزیرات

سخنگوی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان  700 واحد تولیدی و توزیعی رامعرفی کرد که پرونده ی آن هارا به سازمان تعزیرات ارسال کرده اند. این واحد ها به دلایل گرانفروشی, درج نشدن قیمت, صادر نکردن فاکتور, و نداشتن پروانه کسب متهم شدند و از شبکه عرضه خارج شدند.
به گزارش ایران اکونومیست به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، غلامرضا کاوه گفت: پرونده های تشکیل شده ارزش ریالی بالایی دارند که حدود 12 میلیارد ریال است.
 او تصریح کرد: این اقدام در پی اجرای طرح نظارتی و بررسی دقیق عملکرد واحدهای تولید و توزیع کننده انواع مصالح ساختمانی ، با هماهنگی بازرسان سازمان های صنعت، معدن و تجارت و بازرسان اصناف در سراسر کشور انجام شد.
کاوه اضافه کرد: در شش ماهه نخست امسال 45هزار و 627مورد بازرسی از واحدهای تولیدی و توزیعی مصالح ساختمانی به منظور اجرای طرح نظارت و کنترل بازار مصالح ساختمانی و پیشگیری از افزایش قیمت غیر منطقی انجام شد.
وی اظهار داشت: در این بازرسی ها  و کنترل ها سیمان با 14 هزار و 116 مورد بازرسی در صدر قرار دارد و پس از آن، آهن آلات با 13 هزار و 743 مورد، سایر مصالح با 12 هزار و 999 مورد و در نهایت شن و ماسه با چهار هزار و 769 مورد بازرسی در رده های بعدی قرار دارند.
وی خاطرنشان کرد: ارزش ریالی پرونده های تخلف تشکیل شده در این حوزه بیش از 16 میلیارد ریال برآورد شده است.
دیروز سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان اعلام کرد: از 120 هزار و 406 فقره شکایت مردمی در نیمه نخست امسال درباره تخلفات صنفی و غیرصنفی از طریق تلفن 124 ستاد خبری استان ها، 83 درصد رسیدگی شده است.

 

نظرات

بدون نظر