نیاز به خرید
نیاز به خرید
درخواست آنلاین خدمات و کالای ساختمانی
چگونه با چراغ های روشنایی و نورپردازی ظاهر ساختمان ها را زیبا کنیم

چگونه با چراغ های روشنایی و نورپردازی ظاهر ساختمان ها را زیبا کنیم

در سال های اخیر شاهد چراغ های روشنایی در نمای ساختمان ها و داخل پارکینگ هستیم که زیبایی دوچندانی به ساختمان ها می بخشد.
نورپردازی و روشنایی از عناصر مهم دکوراسیون و طراحی داخلی هستند که می توانند فضای چشم نواز و رویایی خلق کنند.
استفاده از این چراغ ها و نورها اصولی دارد که باید رعایت شود تا تناسب حفظ شود و زیبایی نشان داده شود.مثلا تاکید بر خطوط عمودی و یا افقی بنا توسط نور, یا انتخاب رنگ نور متناسب با نما و در نظر گرفتن طول برد نور و تقویت آن در محل های مورد نظر اصولی هستند که برای روشنایی ساختمان ها باید رعایت شوند.
نورپردازی و روشنایی شامل نورپردازی محوطه,نمای ساختمان, پارکینگ و فضای داخلی می شود که هرکدام اصول خود را دارد.
با
سایت نیاز به خرید همراه باشید تا در ادامه انواع چراغ های روشنایی را بررسی کنیم.

نورپردازی نمای ساختمان

انواع لامپ ها و چراغ های روشنایی
لامپ ها چراغ های روشنایی به منظور های مختلف در ساختمان به کار می روند که مهمترین آن ها فضای داخلی, پارکینگ ها, راهروها و محوطه و نما می باشد. می خواهیم به معرفی برخی از این لامپ ها و روشنایی ها بپردازیم:
لامپ هالوژن: هالوژن ها لامپ هایی هستند که نور سفید و روشن دارند و مصرف بسیار کمی هم دارند. از معایب آن ها می توان قیمت بالا و تولید گرمای زیاد را نام برد.

لامپ هالوژن
لامپ فلورسنت: این لامپ ها کم مصرف بوده و نسل امروزی آن ها بهتر و رنگ روشن تری دارند. از معایب آن ها هم می توان عمر کوتاه در صورت استفاده کم را نام برد.

لامپ فلورسنت

لامپ های ال ای دی: این گونه لامپ ها بسیار کم مصرف هستند و در واقع مجموعه ای از چند ال ای دی هستند که در فضای داخلی به کار می روند و عمر طولانی و بازده بالایی هم دارند. این لامپ ها جزء لامپ های دکوراتیو هستند.

ال ای دی

فیبرهای نوری: سیستم فیبر نوری از لامپ های پر قدرت و پرنور تشکیل شده است که نور را به چند رشته فیبر منتشر می کند و مناسب نورپردازی های تاکیدی هستند.

فیبر نوری

چراغ های روشنایی cob : در این فناوری تعدادی لامپ LED به صورت چیپ بر روی یک بورد و ماژول سوار می شوند که هنگام روشنایی به صورت یک پنل روشن دیده می شوندکه روی نمای ساختمان ها به کار می روند.

cob

ریسه نئون فلکسی: کاربرد این نوع ریسه برای نمای ساختمان بوده و به صورت سقفی قابل نصب نمی باشد. این ریسه ها نور را به صورت یکنواخت منتشر می کنند و در نوع خود گران ترین به حساب می آیند.

نئون
از دیگر چراغ هایی که مخصوص نمای ساختمان ها هستند می توان پروژکتور ال ای دی, چراغ دفنی, پروژکتور SMDو  وال واشر و ... را نام برد.

اصول و ضوابط نورپردازی نمای ساختمان ها
از مهمترین نکاتی که در نورپردازی نمای ساختمان ها مهم است توجه به رنگ و شدت نورها می باشد. نکته دیگر اینکه نورها نباید به داخل ساختمان ها نفوذ کنند و باعث ناراحتی ساکنین شوند.
هنگام اجرای نورپردازی باید منابع نوری و چراغ ها را طوری جایگذاری کنیم که منبع دیده نشود.
هماهنگی و تناسب رنگ نورها با رنگ نما هم باید مورد تایید قرار گیرد تا زیبایی بنا بیشتر شود. از دیگر ضوابطی که می توان در مورد طراحی نورپردازی نمای ساختمان نام برد, هماهنگی با محیط اطراف و ساختمان های مجاور می باشد.
در پایان می توانید چراغ های روشنایی مورد نیاز برای ساختمان های خود را از تامین کنندگان
سایت نیاز به خرید تهیه کنید.

 

نظرات

بدون نظر