نیاز به خرید
نیاز به خرید
درخواست آنلاین خدمات و کالای ساختمانی
وزیر مسکن و راه در بخش مسکن موفق نبود

وزیر مسکن و راه در بخش مسکن موفق نبود

مصطفی قلی خسروی رییس اتحادیه مشاوران املاک عملکرد عباس آخوندی در بخش مسکن را ضعیف اعلام کرد و تصریح کرد که این وزیر مستعفی در حوزه مسکن موفق عمل نکرد.

وی در ادامه گفت این دولت بیشتر وقت و مشغولیت خود را صرف برجام کرده و از بسیاری موارد دیگر غافل مانده, مسکن یکی از آن مواردی است که توجه کافی به آن نشده و هیچ وقت مبحث مسکن اجتماعی که از طرف این دولت پیشنهاد شد عملی نشد.وی با بیان این که 174 شغل کلیدی بستگی به بخش مسکن دارد خاطر نشان کرد باید به این بخش توجه شود و برای خانه دار شدن دهک پایین جامعه تلاش شود.
خسروی ادامه داد: چین با این حجم ساخت و ساز همچنان در حال ساخت مسکن است و در خصوص این ساخت و ساز نیز عنوان می کند که این ساخت و سازها برای نسل آینده است، پس ما نیز ناگزیر به تولید مسکن در کشور هستیم تا از عرضه مسکن برای پاسخگویی به تقاضا عقب نمانیم.


رییس اتحادیه مشاوران املاک تاکید کرد که درباره مسکن مهر هیچ اظهار نظری نمی کند اما به هر حال مسکن مهر جو روانی رشد قیمت مسکن را تا بخش زیادی کنترل کرد, بنابراین وقتی دولت وعده ای به مردم می دهد باید به آن عمل کند.


خسروی  بیان  کرد: اعتقاد ندارد که مسکن وارد رکود شده بلکه تاحدودی بازار مسکن دچار کسادی شده است.

وی در خصوص میزان معاملات در بازه زمانی 1 فروردین 96 تا 28 مهرماه 96 و از 1 فروردین 97 تا 28 مهرماه 97 گفت: گزارش ها در این بازه نشان می دهد که حجم معاملات در کشور رشد 4 درصدی ئاشته اما در تهران با کاهش همراه بوده است.


خسروی افزود: ولی در بخش اجاره 13 درصد کاهش اجاره در سامانه املاک به ثبت رسیده است که این شاید به دلیل تمدید قرارداد از سوی موجر و مستاجر و یا صاحب مسکن شدن مستاجران باشد.

 

وی خاطرنشان کرد: به هر حال مسئولان کشور در تلاش هستند که مشکلات اقتصادی را حل و فصل کنند، بنابراین نمی توان با قاطعیت گفت که بخش مسکن در آینده با افزایش قیمت همراه است یا کاهش قیمت.

خسروی در پایان گفت: چهار مولفه موجب افزایش قیمت مسکن می شود که این مولفه ها شامل؛ ارز، طلا، بورس و حامل های انرژی است، پس اگر بتوان قیمت این چهار مولفه را کنترل کرد, و قیمت مصالح ساختمانی که 85 درصد آن تولید داخل است دارای ثبات شود می توان گفت قیمت مسکن ثبات پیدا کند. این چهار مولفه کنترل شود و قیمت مصالح ساختمانی که 85 درصد آن تولید داخل است، دارای ثبات شود، می توان گفت قیمت مسکن ثبات پیدا کرده است.

 

نظرات

بدون نظر