نیاز به خرید
نیاز به خرید
درخواست آنلاین خدمات و کالای ساختمانی
زیرساخت های استان مازندران در خطر آسیب های جدی است

زیرساخت های استان مازندران در خطر آسیب های جدی است

استاندار مازندران به چالش هایی اشاره کرد که در صورت توجه به آن ها میزان خسارت ها در هنگام باران های سیل آسا به حداقل می رسد. بعد از سیل اخیر که در شهرهای شمالی رخ داد خسارت های زیادی به زیرساخت های استان مازندران وارد شد و همین مساله باعث شد علت این امر را جویا شوند و به دنبال بررسی و رفع این بحران ها باشند.
محمد اسلامی در جلسه مدیریت بحران در تنکابن اظهاراتی را مطرح کرد که با بررسی دقیق آن، متوجه می شویم که کم کاری های تاریخی زیادی در استان مازندران برای جلوگیری از سیل انجام شده و همچنان این روند ادامه دارد.

استاندار مازندران پاسخ برخی سوالات چالش برانگیز را داد

سوال: چرا پل کمربندی نوشهر تخریب شده است؟
استاندار: متاسفانه عدم توجه و نگهداری تاسیسات و زیرساخت ها خود باعث ایجاد بحران می شود که در این زمینه می توان به پل کمربندی نوشهر اشاره کرد، باید هر چه سریع تر تمهیدات لازم برای تردد خودروها در کمربندی نوشهر دیده شود تا بار ترافیکی داخل شهر به حداقل برسد.

چرا لایروبی رودخانه ها انجام نمی شود؟
اسلامی با انتقاد از عدم لایروبی رودخانه های مازندران در موعد مقرر و برابر برنامه ها، گفت: تعداد زیاد دستگاه های متولی در این زمینه سبب شده تا مجوز های برداشت به سختی صادر شود و باید این شیوه مدیریتی تغییر کند، برداشت مازاد مصالح از بستر رودخانه ها انجام شود و درآمد حاصل از آن به صندوق بیت المال واریز گردد و هیچ جای نگرانی در این زمینه وجود ندارد.

آیا اطلاعاتی از وضعیت جاری شدن سیل در مناطق استان در اختیار هست؟

استاندار مازندران از ستاد بحران استان خواست تا نسبت به تهیه نقشه آسیب های سیل اخیر اقدام نماید و بر اساس این الگو برای سال های آینده با برنامه ریزی بهتر اقدامات لازم صورت گیرد.

از وضعیت سسیتم هدایت آب های سطحی استان چه خبر؟
اسلامی بیان کرد: باید سیستم هدایت آب های سطحی در شهرها ایجاد شود تا در مواقع بحرانی میزان آبگرفتگی واحد های مسکونی و تجاری به حداقل برسد.

به گزارش بلاغ، استاندار مازندران در جلسه مدیریت بحران در تنکابن بحث لایروبی رودخانه، مدیریت اضافه برداشت مصالح ساختمانی، هدایت آب های سطحی، نداشتن برنامه مدون برای حفظ و نگهداری پل ها و ابنیه ها را مطرح کرده است، آیا گوش شنوایی به این اظهارات استاندار مازندران وجود دارد؟.

پس از سیل همه این مسائل به باد فراموشی سپرده می شود، تجربه چندین سال و بحران در استان نشان داد که تاریخ مصرف این اظهارات مدت کوتاه و مربوط به زمان بحران هست. از پیگیری و برنامه ریزی و برنامه سازی برای جلوگیری از بحران در مازندران خبری نیست از ما گفتن ...

 

نظرات

بدون نظر