نیاز به خرید
نیاز به خرید
درخواست آنلاین خدمات و کالای ساختمانی
افزایش 25 درصدی خدمات نظام مهندسی

افزایش 25 درصدی خدمات نظام مهندسی

به گزارش خبرنگار ایرنا، مهندس حسین پوراسدی، عصر پنجشنبه در همایش بزرگداشت روز مهندس در شیراز افزود: به رغم اینکه هزینه ساخت و ساز به شکل واقعی 100 درصد افزایش یافته اما ما به منظور پیش گیری از وارد آمدن شوک به جامعه، پیشنهاد این میزان افزایش را بر اساس شیوه نامه ماده 33 قانون نظام مهندسی ساختمان مطرح کردیم.
وی با اشاره به شرح وظایف سازمان نظام مهندسی ادامه داد: کنترل ساختمان، ارتقاء سطح کیفی ساخت و ساز و نظارت بر مهندسان و ناظران برای ارائه خدمات کیفی به شهروندان و جامعه از مهمترین این وظایف است.
او اضافه کرد: بر همین اساس و به منظور ارائه خدمات مطلوب، آموزش و پژوهش و فعالیت های حرفه ای را سرلوحه کار خود و رعایت شئونات مهندسی و اخلاق حرفه ای را نیز از اولویت های برنامه ها قرار داده ایم.
وی گفت: در این همایش ضمن گرامیداشت یاد مهندسان شهید و اعضای درگذشته سازمان نظام مهندسی ساختمان فارس، از مهندسان برگزیده، شایسته، پیشکسوت و همچنین مدیران تاثیرگذار در روند ساخت و ساز هم قدردانی خواهد شد.
پوراسدی افزود: روز مهندس نیز همانند سایر روزها است اما مهندسان ما هنوز به جایگاه واقعی و اصلی خود در جامعه نرسیده اند.
وی، نوپایی سازمان نظام مهندسی ساختمان و فراهم نبودن زمینه ها و زیرساخت ها را جمله دلایل عدم دستیابی مهندسان به جایگاه واقع خودشان اعلام کرد.
در این مراسم از مهندس علیرضا پاک فطرت، مهندس محمد حق نگر، مهندس ابراهیم بهاروند، مهندس محمود میرزایی و مهندس محمد رضا دیهیمی به عنوان مهندسان مدیر تاثیرگذار در روند ساخت و ساز قدردانی شد.
همچنین مهندس سید محسن معین نیز به عنوان چهره ماندگار و پیشکسوت مهندسان معرفی گردید.

 

نظرات

بدون نظر