نیاز به خرید
نیاز به خرید
درخواست آنلاین خدمات و کالای ساختمانی
درب های ضدسرقت,ایمنی ساختمان شما!

درب های ضدسرقت,ایمنی ساختمان شما!

با افزایش سارقان ساختمانی که منازل مردم را به سرقت می بردند نیاز به امکاناتی بود که بتوان حداقل ریسک این دزدی ها را پایین آورد. درب ضد سرقت یکی از آن مواردی بود که سال های گذشته ساخته شد و امروزه در تمامی ساختمان ها به عنوان در ورودی مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه با سایت نیاز به خرید همراه باشید تا انواع درب های ضدسرقت را مورد بررسی قرار دهیم.

درب ضدسرقت چیست؟
معنی درب ضدسرقت از نامش پیداست. این گونه درب ها مانع از ورود سازقین به منزل شده و خانه را در مقابل دستبرد و هرگونه دستکاری, تخریب و ... امن نگه می دارد.
درب ضد سرقت نسبت به درب های معمولی استحکام بالاتری دارد و به دلیل ساختاری که دارد مقاوم تر و ایمن تر است. این گونه درب ها دارای متریال های متفاوتی هم نسبت به درب های معمولی هستند. قفل,لولا و چوب مورد استفاده در درب های ضدسرقت تقویت شده هستند و قفل آن ها در صورت قفل شدن غیرقابل باز کردن هستند. درب ضدسرقت از طرفی دیگر عایق خوبی برای صدا ,گرما و رطوبت نیز می باشد.

درب ضدسرقت دارای چه خصوصیاتی است؟

1-    داخل درب های ضد سرقت  یک ورقه فلزی بسیار محکمی به کار برده شده  که مانع از هر نوع ورود و نفوذ سارقان می گردد.
2-       بر خلاف درب های معمولی درب های ضد سرقت از یه نقطه به چهارچوب متصل نشده و با بهره گیری از قفل ها و ساختار گاو صندوق ها،درب های ضد سرقت از چندین نقطه به چهرچوب متصل میشوند که این خود از ویژگیهای منحصر به فرد درب های ضد سرقت می باشد.
3-    درب های ضد سرقت دارای عایق صوتی می باشند.
4-    در ساخت درب های ضد سرقت از سنگ پشم نسوز هم برای جلوگیری از حریق استفاده میشود که عایق حرارت میباشد ساخت این درب ها به گونه ای باید باشد که با رعایت استاندارد های لازم در هنگام آتش سوزی مانع از ورود و کمک رسانی نیروهای امدادی نگردد.
5-    ساختار درب های ضد سرقت به گونه ای میباشد که بعد از نصب در چهارچوب غیر قابل اهرم کردن می باشد.
6-    در اطراف درب های ضد سرقت از یک نوار یا زه لاستیکی به منظور جلوگیری از ورود گرد و خاک و همچنین جلوگیری از اتلاف انرژی استفاده شده است
7-     نصب آسان درب های ضد سرقت باعث شده است که در انتهای عملیات ساخت و ساز اقدام به نصب درب های ضد سرقت شود که این خود باعث می شود کمترین آسیب به درب وارد شود
8-    قفل درب های ضد سرقت دارای 11 زبانه می باشند که در سه جهت مختلف عمل می کنند.
 9-    ضخامت ورق به کا رفته در آن بیش از یک میلی متر است که خود گویای امنیت و استحکام این نوع درب هاست
10-     ضد آب بودن
11-     دیر خراب شدن درب و ابزار یراق آن
12-    نصب آسان
13-     تنوع در ظاهر و زیبایی آن و همچنین رنگ بندی متنوع آماده
14-    تنوع در ابعاد و ضخامت های آن
15-     روکش های متنوع از جنس های مختلف
16-    عایق اتلاف انرژی
17-    تنوع بسیار زیاد قیمت با توجه به مواد استفاده شده در آن
18-     جلوگیری از صدا یا کاهش دهنده صدا
19-     قفل های شب بند
20-     زنگ اضافی و دوربین چشمی که در داخل خود در قرار گرفته است.

ویژگی درب ضدسرقت


امنیت خانه به آسانی آب خوردن در سال 98!انواع درب ضدسرقت

بیشترین درب های ضدسرقت موجود در بازار از کشورهای ترکیه و چین وارد می شود.هرچند که با وارد کردن قطعات درب های ضدسرقت , بسیاری از شرکت های ایرانی خود نیز موفق به ساخت این گونه درب ها شدند که اتفاقا از کیفیت خوبی هم برخوردارند.
از لحاظ کیفیتی , درب های چینی دارای چند درجه متفاوت هستند . اما در نهایت درب های ترک کیفیت بالاتری دارند و قیمت آن ها هم از سایرین بالاتر است.
البته درب های ضد سرقت ایرانی هم از لحاظ کیفیت و زیبایی می تواند با نمونه ی ترک رقابت کند و قیمت آن هم به نسبت پایین تر است.
از لحاظ قیمتی درب ضدسرقت چینی ارزان تر است که البته دلیل بر بی کیفیتی نیست.
درب های ضدسرقت ایرانی را می توان سفارشی سازی کرد, یعنی مطابق با خواسته و سلیقه و بودجه مورد نظرتان شرکت های سازنده درب ضدسرقت درب موردنظر شما تولید می کنند.


درب ضد سرقت از تولید تا فروش


قبل از خرید درب ضدسرقت بخوانید:

در خرید اینگونه درب ها باید در نظر داشت که درب ضدسرقت انتظارات ما را برآورده کند , یعنی هم ایمن باشد و هم مقاومت خوبی داشته باشد. برای این منظور باید به نکات زیر توجه کرد:
جنس چهارچوب : در جنس چهارچوب باید فلز به کار رفته باشد که آلیاژ آن خوب و با کیفیت باشد و محل های اتصال ورق ها جوش کاری مناسبی داشته باشند و از جوش co2 استفاده شود.
ضخامت چهارچوب: ضخامت چارچوب باید 1.5 میلی متر و یا بالاتر از آن باشد .
جنس لولا: که از موارد بسیار مهمی است که باید به آن توجه نمود زیرا لنگه درب بر روی این لولا ها میچرخد و باید بتواند به آسانی وزن لنگه درب را تحمل کند که اگر جنس و تعداد لولا ها نا مرغوب و کم باشد پس از گذشت مدتی درب از حالت تنظیم و ریگلاژی خارج میشود که بهترین حالت استفاده از 3 عدد لولا و همچنین استفاده از لولای بلبرینگ دار است.
جنس لایه: درست است که طرح لایه درب به صورت سلیقه ای بوده اما توجه به این نکته بسیار حائز اهمیت است که جنس لایه باید متناسب با محل استفاده انتخاب شود به طور مثال جنس ام دی اف از زیبایی و براقیت بیشتری نسبت به جنس ملامینه و پی وی سی برخوردار است اما در مقابل خش و نور افتاب دارای استحکام کمتری است.
 و در انتها از کیفیت دستگیره ها و ابزار یراقی که در ساخت درب های ضد سرقت مورد استفاده قرار گرفته است اطمینان حاصل کنید.
در پایان این مقاله
سایت نیاز به خرید توصیه می کند که درب ضد سرقت مورد نیاز برای ساختمان های خود را از تامین کنندگان عضو سایت بدون واسطه خرید کنید.

 

نظرات

بدون نظر