نیاز به خرید
نیاز به خرید
درخواست آنلاین خدمات و کالای ساختمانی
تفکرات لازم برای قیمت مسکن در نیمه دوم سال

تفکرات لازم برای قیمت مسکن در نیمه دوم سال

خسروی با اشاره به اینکه 85 درصد از مصالح ساختمانی در داخل کشور تولید می شود، گفت:مردم نگران افزایش قیمت مسکن نباشند .
مصطفی قلی خسروی رئیس اتحادیه املاک استان تهران در مصاحبه ای گفت : میزان معاملات مسکن در استان تهران نسبت به سال پیش 1.7 درصد کاهش داشته به طوری که در 6ماه امسال 189هزار و 532 قرارداد نوشته شده درحالی که در مدت مشابه سال گذشته 210هزار و 822 قرارداد به ثبت رسیده است.
وی به میزان معاملات مسکن در کل کشور اشاره کرد و گفت: در ۶ ماهه ابتدایی سال 96، 664 هزار و 934 قرارداد منعقد شده و در 6 ماهه ابتدایی سال 97، 693 هزار و 73 قرارداد به ثبت رسیده که آمارها حاکی از آن است که میزان معاملات در کل کشور برعکس تهران افزایش داشته است.

خسروی اظهار کرد: متاسفانه عده ای اعلام می کنند که بازار مسکن با رکود مواجه شده اما آمارها نشان می دهد که میزان معاملات کم نشده  بلکه بازار مسکن با کسادی روبه رو شده است.

وی در ادامه بیان کرد که معمولا سازندگان در نیمه دوم سال به دنبال خرید ملک کلنگی هستند و دنبال جواز ساخت نمی روند بنابراین کاهش صدور پروانه های ساختمانی طبیعی است.
خسروی توضیح داد: ۸۵ درصد از مصالح ساختمانی تولید داخلی کشور است بنابراین مردم نگرانی از بابت افزایش قیمت تمام شده مسکن نداشته باشند.

رئیس اتحادیه املاک استان تهران تاکید کرد: در طی  چندین جلسه ای که در حضور وزیر راه و شهرسازی و اعضای کمیسیون عمران برگزار شد , تدابیر لازم برای بهبود وضعیت بازار مسکن در نیمه دوم سال اخذ شده است.

 

نظرات

بدون نظر