نیاز به خرید
نیاز به خرید
درخواست آنلاین خدمات و کالای ساختمانی
کشف محتکران با همکاری بسیج ادامه دارد.

کشف محتکران با همکاری بسیج ادامه دارد.

سردار سپهر اعلام کرد که شناسایی انبارهای احتکار همچنان ادامه دارد و بسیج در این قضیه نقش بسیار پر رنگی را دارد و به زودی مشخص می شود که محتکران چه حجم زیادی از کالاهای اساسی مردم را در انبارها نگه داشته اند.
سردار محمد حسین سپهر، جانشین سازمان بسیج در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ در پاسخ ب سوالی مبنی بر اینکه سرنوشت موجودی انبارهای احتکار که توسط بسیج کشف شده بود چه شد اظهار داشت: در حال حاضر آمار دقیقی از حجم کالاهای کشف شده از انبارهای احتکار ندارم که البته این آمار ها به زودی اعلام می شود.

وی در ادامه افزود:در جلسه و تفاهم نامه ای که بین سازمان تعزیرات و بسیج تشکیل شد قرار بر این شد که بسیج به سازمان تعزیرات در شناسایی محتکران کمک کند و دستگیری و مجازات احتکار کننده ها بر عهده نیروی انتظامی و دستگاه قضایی باشد.
سردار سپهرتصریح کرد که شناسایی انبارهای احتکار ادامه دارد و به زودی معلوم می شود چه مقدار کالا در انبارها احتکار شده است.

علاوه بر این کالاهای کشف شده در اختیار اصناف مختلف قرار خواهد گرفت  تا قدام به فروش و توزیع آن ها شود.
با توزیع این کالا ها در بازار پیش بینی می شود  آرامش به بازار برگردد . امیدواریم با عرضه این محصولات در بازار مشکل سیستم عرضه حل شود. همچنین از طریق رسانه ها از مردم خواسته می شود تا به بسیج در پیدا کردن این انبارها کمک کنند.

جانشین سازمان بسیج در ادامه افزود: بیشترین اقلام کشف شده مربوط به مواد خوراکی و کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم بود، لوازم خانگی در درجه دوم قرار داشت. مواد اولیه صنایع، مصالح ساختمانی و ... از دیگر کالاهای کشف شده هستند.

وی در ادامه گفت بیشتر این کالاها مواردی بودند که با ارز دولتی وارد کشور شده اما به چرخه توزیع وارد نشده اند. در حالی که وارد کنندگان موظف بودند این کالاها را به قیمت مصوب در اختیار صنایع کشور قرار بدهند اما از این کار خودداری کردند.
سردار سپهر در پایان تصریح کرد: موجودی هیچ انباری در دست بسیج نیست و همه انبارهای کشف شده در اختیار اصناف یا مراجع قضایی قرار گرفته تا پس از تعیین تکلیف در اختیار مردم قرار بگیرد.

 

نظرات

بدون نظر