نیاز به خرید
نیاز به خرید
درخواست آنلاین خدمات و کالای ساختمانی
نماهایی که هویت شهر یزد را نشان ندهند تخریب می شوند.

نماهایی که هویت شهر یزد را نشان ندهند تخریب می شوند.

شهرداری یزد در چند روز گذشته به صورت گسترده به اطلاع عموم رساند که استفاده از نماهای ممنوعه تخریب نما را به دنبال دارد . ضرورت دارد شهروندان برای جلوگیری از صدور رای تخریب در کمیسیون ماده 100 از نماهای ممنوعه استفاده نکنند.

 مجتبی فرهمند در این باره اظهار کرد: بنرهای اطلاع رسانی به شهروندان درخصوص نماهای ممنوعه در سطح شهر نصب شده است و شهروندان از این خبر مطلع خواهند شد.
وی  تصریح کرد در بنرهای نصب شده در سطح شهر که جنبه آموزشی دارند 14مورد از نماهایی که اجرای آنها غیر مجاز است و رای تخریب آن صادر می شود معرفی شده اند.
فرهمند افزود: استفاده از نمای سرامیک،‌ کاشی، شیشه،‌ کامپوزیت و فلز در شهر یزد ممنوع بوده و استفاده از آنها منجر به صدور رأی تخریب در کمیسیون ماده 100 می‌شود.
معاون شهرسازی و معماری شهرداری یزد گفت: استفاده از سطوح براق و انعکاسی، استفاده از عناصرغیرمتعارف نظیر مجسمه و تزئینات غیرایرانی، چیدمان تصادفی مصالح و فرم‌ها در کنار هم، استفاده از ورق‌های ایرانیت، حلب و مصالح مشابه در پوشش هر نوع سقف ساختمانی و شیروانی در یزد ممنوع است.
فرهمند، استفاده از رنگ‌های تیره و سیاه با هر نوع مصالح که بیش از پنج درصد کل نمای ساختمان را اشغال کند غیرقانونی دانست و بیان کرد: آموزش ضوابط طرح تفصیلی شهر یزد برای شهروندان و مهندسین لازم است.
این مسئول در ادامه اعلام کرد که استفاده از رنگ های روشن مثل آبی فیروزه ای و لاجوردی و قهوه ای روشن برای نماهای ساختمان های یزد مجاز است . همچنین برای حفظ هویت تاریخی شهر یزد استفاده آجر و کاهگل تم غالب می باشد.

در پایان فرهمند بیان کرد: استفاده از رنگ‌های نارنجی، ‌بنفش و دیگر رنگ‌های نامتعارف برای نمای ساختمان که هیچ گونه همخوانی با تم سازهای یزدی ندارد از دیگر موارد ممنوعه در نمای شهر یزد است.

 

نظرات

بدون نظر