نیاز به خرید
نیاز به خرید
درخواست آنلاین خدمات و کالای ساختمانی
کاشی و سرامیک ها را بیشتر بشناسیم

کاشی و سرامیک ها را بیشتر بشناسیم

ساخت و استفاده از سرامیک ها از سال ها پیش متداول بوده و برخی قدمت آن را تا 15000سال می دانند.
سرامیک ها از لحاظ کاربرد به 4 بخش سرامیک های سنتی یا سیلیکاتی, سرامیک های مدرن یا مهندسی, سرامیک های اکسیدی و سرامیک های غیراکسیدی تقسیم می شوند.

سرامیک چیست؟ و چه خصوصیاتی دارد؟


سرامیک از یک واژه یونانی تحت عنوان کراموس گرفته شده که به معنای سفال یا شیء پخته شده است. مواد جامدی که بخش عمده ی مواد تشکیل دهنده ی آن غیر فلزی و غیر آلی باشد سرامیک می گویند.
سرامیک ها دارای خواص دیرگدازی بالا, سختی زیاد, مقاومت بالا دربرابر خوردگی و استحکام فشاری بالا هستند.
سرامیک ها کاربردهای متفاوتی متفاوتی دارد که مهمترین آن ها استفاده به عنوان کفپوش ساختمان ها می باشد.
نوع دیگری از سرامیک وجود دارد که مقاومت آن ها در برابر سرما و گرمای شدید و فشار و رطوبت نسبت به سرامیک های معمولی بسیار بالاتر بوده و به آنها اصطلاحا پرسلان گفته می شود که عموما در محیط های باز استفاده می شود.
جذب آب در سرامیک ها بسیار ناچیز است و در پرسلان ها درحدود صفر است.

سرامیک  پرسلان

 

مقایسه کاشی و سرامیک و تفاوت هایشان


کاشی ها یکی از انواع سرامیک های سنتی یا سیلیکاتی هستند. کلمه کاشی از شهر کاشان اقتباس شده که علت آن این بوده که کاشان به عنوان مرکز صنعت سفال سازی مطرح بوده است.
کاشی با تنوع زیاد رنگ و طرح در بخش های مختلف ساختمان مثل حمام, توالت, آشپزخانه, پارکینگ و راهروها کاربرد دارد.
کاشی را به هیچ عنوان برای کف نمی توان استفاده کرد و فقط برای کار روی دیوار مناسب است در حالی که سرامیک را هم می توان برای کف به کار برد هم برای دیوار.
مقاومت کاشی در برابر فشار و دما بسیار کمتر از سرامیک است و فقط باید در محیط های بسته از کاشی استفاده کرد.
کاشی درصد جذب آب بالایی دارد اما سرامیک اینطور نیست.

بورس کاشی و سرامیک


برای خرید کاشی سرامیک بهتر است سراغ مکان هایی برویم که مغازه داران زیادی این محصول را ارائه دهند.
خیابان شیراز در بزرگراه کردستان تهران یکی از بورس های کاشی و سرامیک می باشد که مشتریان از تمام نقاط ایران به آن جا سر می زنند و به عنوان بورس ملی برای کاشی و سرامیک محسوب می شود.
خیابان شیراز بازاری است که بیش از بیست سال است میزبان فروشگاه های مختلف در صنف کاشی و سرامیک می باشد و مکانی است که در آن کالاهای لوکس ایرانی و اروپایی عرضه می شود.
از دیگر بازارهای بورس در زمینه کاشی و سرامیک می توان بازار بنی هاشم در خیابان رسالت و بورس کاشی و سرامیک در خیابان آیت اله کاشانی اشاره کرد.
همچنین شما می توانید کاشی و سرامیک مورد نیاز خود را از تامین کنندگان
سایت نیاز به خرید با صرف کمترین زمان تهیه کنید.

خیابان شیراز

قبل از خرید کاشی و سرامیک بخوانید:


کاشی و سرامیک دارای تنوع بالایی در جنس, طرح, رنگ و ابعاد می باشد و نسبت به مکانی که از آن استفاده می کنیم و بودجه و سلیقه خودمان باید مناسب ترین انتخاب را داشته باشیم.
ابعاد مورد استفاده بستگی بستگی به فضا دارد, کاشی های بزرگتر زیباتر و در عین حال گران تر هستند و برای سرویس های بهداشتی مناسب هستند. جالب است بدانید استفاده از کاشی های بزرگ برای سرویس های کوچک باعث کوچکتر نشان دادن آن می شود. در کف سرویس بهداشتی , سرامیک محل کاسه توالت از هر طرف باید حداقل 30 سانتی متر با دیوار فاصله داشته باشد.
تعداد کاشی و سرامیک باید به طور مناسب محاسبه شود تا طبق استانداردهای کاشی بتوان شیب مورد نیاز برای هدایت راحت آب را ایجاد کرد . هرچه کاشی بزرگتر باشد درآوردن شیب دشوارتر است.
درمورد هزینه های کاشی و سرامیک هم می توان گفت قیمت ارزانترین کاشی موجود در بازار متری 30 هزار تومان و گران ترین آن 120 هزار تومان می باشد.

 

نظرات

بدون نظر