نیاز به خرید
نیاز به خرید
درخواست آنلاین خدمات و کالای ساختمانی
کاهش عرضه و تقاضای واحدهای نوساز و کلیدنخورده

کاهش عرضه و تقاضای واحدهای نوساز و کلیدنخورده

آمار و مشاهدات  از آخرین وضعیت بازار معاملات مسکن و خرید و فروش واحدهای مسکونی در مناطق مختلف شهر تهران نشان می دهد درحال حاضر عرضه و تقاضای آپارتمان های کلید نخورده و نوساز در بازار با کاهش فراوانی روبرو بوده و این کاهش دو دلیل عمده دارد که در ادامه با سایت نیاز به خرید آن را بررسی می کنیم.
اولین دلیل از بابت کاهش عرضه واحدهای نوساز و کلیدنخورده به بازار معاملات آپارتمان مربوط به مشخص نبودن  و مبهم بودن آینده و چشم انداز آتی ساخت و ساز مخصوصا هزینه های ساختمانی از جمله نوسانات قیمت مصالح است؛ به دلیل افزایش قیمت مصالح ساختمانی و افزایش قیمت تمام شده ساختمان , سازندگان اطلاعی از آینده و نوسانات ندارند و ترجیح می دهند واحدهای خود را فعلا نفروشند بلکه در ماه های آتی قیمت آن افزایش یابد. یا اینکه حداقل قیمت مصالح ساختمانی به ثبات برسد.

از طرفی دیگر متقاضیان خرید مسکن هم به علت تفاوت قیمت قابل توجه واحد های نوساز و چندساله و نداشتن قدرت خرید کافی ترجیح می دهند به سراغ واحد های چندساله بروند. به همین دلیل تقاضا برای خرید نوسازها و کلیدنخورده ها به میزان قابل توجهی در بازار کاهش پیدا کرده است و می توان گفت در شرایط کنونی تنها تعداد محدودی از خریداران مصرفی متقاضی خرید واحدهای نوساز هستند.

این دو عامل بیش از هر عامل دیگری منجر به کاهش قابل توجه تعداد فایل های فروش واحدهای نوساز شده است. بیشتر فایل های فروش آپارتمان های نوساز عرضه شده به بازار مسکن هم با سطح قیمتی بسیار بالاتر از عرف قیمتی بازار به متقاضیان معرفی می شوند که همین عامل باعث شده همین تعداد واحد عرضه شده به بازار هم عملا مشتری خاصی نداشته باشد.

نظرات

بدون نظر