نیاز به خرید
نیاز به خرید
درخواست آنلاین خدمات و کالای ساختمانی
آشنایی با کفپوش ها و ویژگی آن ها

آشنایی با کفپوش ها و ویژگی آن ها

امروزه سازندگان به دنبال زیباترکردن ساختمان های خود هستند تا بتوانند تعداد بیشتری خریدار و مشتری را جذب سازه های خود کنند. یکی از مواردی که در داخل ساختمان ها می توان با تنوع زیادی روی آن کارکرد کفپوش واحدها می باشد..
کاشی و سرامیک,سنگ, موکت, پارکت و ... همگی کفپوش محسوب شده و هرکدام ویژگی خاص خود را دارند.
در این مقاله از
سایت نیاز به خرید محبوب ترین کفپوش ها را معرفی خواهیم کرد و تمام نکاتی که برای خرید یک کفپوش باید بدانید را تشریح می کنیم.

کفپوش چیست؟

کفپوش به لایه ها و پوسته هایی می گویند که روی کف یک سازه قرار می گیرد و آن جا را می پوشاند.
کفپوش ها دارای جنس های مختلفی هستند که در ساختمان های مسکونی از سنگ مرمر, pvc  , پارکت, کاشیو سرامیک, موکت و .... استفاده می شود و در صنعت پشم شیشه, نایلون, چوب پنبه , سیمان, رزین اپوکسی و .... به کار می روند.
کفپوش ها کاربردهای متفاوتی هم دارند که می توان به کفپوش های حفاظتی, گرمایشی, متحرک,پرزدار و pvc اشاره کرد.

انواع کفپوش های محبوب:


1)سرامیک: سرامیک یکی از کفپوش هایی است که استفاده از آن متداول می باشد. سرامیک از خاک رس و سفال, با یک لایه لعاب مات, براق یا نیمه براق رنگی تشکیل شده است که پس از پخته شدن در کوره کیفیت آن درجه بندی می شود. سرامیک ها با استفاده از ملات روی زمین چسبانده می شوندو دور آن ها را با دوغاب ماسه و سیمان پر می کنند.
سرامیک تنوع بسیار زیادی در طرح و رنگ و ابعاد دارد که با توجه به مکان مورد استفاده, سلیقه و بودجه می توان از بین آن ها انتخاب کرد.
از معایب سرامیک هم می توان سرد شدن آن در فصل سرما را نام برد , علاوه بر این سرامیک نسبت به ضربه هم حساس می باشد و امکان ترک خوردگی و پریدگی وجود دارد.

سرامیک

2) سنگ: سنگ از قدیم الایام به عنوان کفپوش استفاده می شده و هنوز هم خیلی ها استفاده از آن را ترجیح می دهند. اگرچه سنگ یکی از مصالح گران قیمت ساختمانی محسوب می شود ولی مثل سرامیک مشکل سرد بودن را دارد و علاوه بر آن پاک کردن آن از چربی و لکه مشکل است و تنوع پایینی هم دارد.

کفپوش سنگ

3)پارکت: پارکت کفپوشی است که از جنس چوب می باشد که نوع چوب ان قیمت نهایی پارکت را مشخص می کند. پارکت ها را به کف اتاق ها می چسبانند و بعد از نصب روی آن ها را صاف و صیقلی می کنند. از معایب این کفپوش حساسیت به رطوبت را می توان نام برد. پارکت در مقابل رطوبت متورم شده و باد می کند. مشکلات دیگری هم ممکن است پیش بیاید که مهمترین آنها موریانه می باشد.

پارکت  کفپوش پارکت

4)لمینت: لمینت برای رفع مشکلاتی که پارکت داشت ساخته شد. جنس آن از الیاف فشرده یا HDF می باشد و شباهت بسیار زیادی با پارکت دارد. لمینت به کف اتاق چسبانده نمی شود , بلکه توسط شیارهایی به نام کلیک که اطراف لمینت ها وجود دارد به هم قفل می شوند که هرچه سطح کار متراژ بالاتری داشته باشد وزن لمینت ها بیشتر شده و همین یک عامل نگهدارنده می باشد.
اگرچه لمینت برای رفع مشکلات پارکت ساخته شد اما نمی توان گفت که به طور کامل فاقد مشکلات پارکت می باشد.

 

پارکت لمینت
5)pvc : پلی وینیل کلراید یک محصول شیمیایی است که به تدریج جای بعضی مصالح را میگیرد و در صنعت ساختمان بسیار کاربرد دارد. برای کفپوش نوع نرم pvc به کار می رود و نوع سخت آن تحت عنوان upvc برای در و پنجره کاربرد دارد.
کفپوش های pvc ضد آب می باشند و قیمت آن ها هم نسبت به لمینت و پارکت بسیار مناسب تر می باشد.

pvc

 

قبل از خرید کفپوش چه چیزهایی را در نظر بگیریم


در خرید کفپوش علاوه بر زیبایی باید به دوام آن کفپوش , ایمنی آن, سهولت نظافت و در نهایت هزینه آن توجه کنیم.
اگر قصد خرید کفپوش را دارید با
سایت نیاز به خرید همراه باشید.
برای فضاهای داخلی با پلان باز سرامیک و موزاییک می تواند انتخاب مناسب تری باشد. سرامیک و موزاییک در ابعاد , طرح و رنگ های مختلف می تواند ظاهر یکدست و فوق العاده ای برای کف ایجاد کند.
برای کف حمام و سرویس بهداشتی و فضاهای مرطوب و رنگی کاشی را به کار می برند که تنوع بالایی هم در رنگ و طرح دارد.
لمینت و پارکت عایق خوبی برای حرارت و صوت می باشند و زیبایی فوق العاده ای به محیط داخلی می دهند اما هنگام خرید آن ها باید مشکلات آنها مثل عدم مقاومت در برابر رطوبت و.... را هم در نظر گرفت.

 

نظرات

بدون نظر