نیاز به خرید
نیاز به خرید
درخواست آنلاین خدمات و کالای ساختمانی
نمای ساختمان معرف کیفیت و خوش ساختی ساختمان

نمای ساختمان معرف کیفیت و خوش ساختی ساختمان

نمای ساختمان نقش های مختلفی در یک ساختمان دارد که مهمترین آن ها محافظت از ساختمان در مقابل عوامل جوی و اقلیمی می باشد.
از طرفی نمای خارجی ساختمان به عنوان یک معرف و نشانه کیفیت ساخت آن می باشد.
مواردی که باید در اجرای نمای ساختمان به آن توجه کرد عبارتند از:منطقه جغرافیایی ساختمان,تعداد طبقات,رنگ های استفاده شده در اطراف ساختمان,نمای ترکیبی یا یک مدل,نمای کلاسیک,مدرن یا سنتی

نمای خارجی ساختمان چیست؟


نمای خارجی به سمت بیرونی یک ساختمان گفته می شود که چهره ی ساختمان را از بیرون به نظاره می گذارد.
نمای خارجی وجهی از ساختمان است که افراد مشاهده می کنند و اگر جذاب و دلنشین باشد جذب آن می شوند. امروزه برای نمای ساختمان از موارد مختلفی بنا به سلیقه, شرایط محیطی و شرایط اقتصادی و.... استفاده می کنند.

 

انواع نماهای خارجی ساختمان


1)آجرنما
آجر یکی از مصالحی است که از دیرباز در صنعت ساختمان مورد استفاده بوده و امروزه جنبه تزیینی و نمایشی دارد. آجری که برای نمای ساختمان استفاده می شود تحت عنوان آجرنمای نسوز با رنگ های قرمز, بهی, شاموتی و ابلق در بازار موجود می باشد.
برای چسباندن آجرها روی نما معمولا از تجهیزات فلزی مانند ریل استفاده می شود.

آجرنما  ساختمان با نمای آجر

2)سنگ تراورتن
تراورتن یک نوع سنگ متخلخل است که از به جا مانده رسوبات چشمه های آب گرم تشکیل شده است.این سنگ ها را می توان در مناطق بسیار سرد و با بارندگی بالا هم با خیال راحت استفاده کرد.
سنگ های تراورتن در رنگ ها و طرح های مختلف موجود می باشد و برای نصب آن ها در نمای خارجی ساختمان از ملات ماسه و سیمان پشت سنگ استفاده می کنند.

تراورتن خالص  

3)نمای شیشه ای
معمولا ساختمان های مدرن را با نماهای شیشه ای می سازند. نماهای شیشه ای که در سطح شهر می توان آن ها را دید:فریم لس, اسپایدر, نمای دوپوسته شیشه ای, و کرتین وال هستند.
هرچند که نماهای شیشه ای ظرافت و سبکی خاصی دارند اما باعث مصرف زیاد انرژی برای تامین گرمایش و سرمایش می شوند و در نتیجه اتلاف انرژی رخ می دهد.

نمای شیشه ای

4)نمای بایرامیکس
بایرامیکس یک لایه پوشاننده تزئینی متشکل از مخلوط دانه های سنگ های رنگی و رزین های طبیعی و مصنوعی و دیگر افزودنیهاست. اگرچه این نما نصب و نگهداری آسانی دارد اما دوام و مقاومت پایینی در برابر شرایط جوی و محیطی دارد و در مدت زمان کوتاهی جلوه و زیبایی خود را از دست می دهد.

نمای بایرامیکس
5
)نمای کامپوزیت آلومینیومی
کامپوزیت ها به دلیل داشتن خواص فوق العاده مثل : سبک بودن, سهولت در مونتاژ, عایق صوتی, تنوع رنگ,مقاومت در برابر آتش سوزی و زلزله, امکان آب بندی نما و سرعت اجرا برای نماهای خارجی انتخاب خوبی هستند اما به دلیل قیمت اجرای بالای آن, تغییر شکل در شرایط آب و هوایی و جرم پذیری بالای آن معمولا زیاد  کامپوزیت آلومینیومی را در نمای خارجی به کار نمی برند.

نمای کامپوزیتی

6)نمای مونولیت
مونولیت درواقع ترکیبی از ذرات گرانیت, کوارتز و مرمر با رنگ های طبیعی با رزین های روان کننده و مواد anti uv می باشد که سرعت و اجرای بالا و هزینه بسیار مناسب از ویژگی های این نما است.

نمای مونولیتی

7)نمای ترکیبی:
گاهی انتخاب بین این نماهایی که معرفی شد کار چندان راحتی نیست و گاهی هم شرایط محیطی و سلیقه ی فرد سازنده باعث می شود تا ترکیبی از این نماها پیاده سازی شود. نماهای ترکیبی متداول , نماهای سنگ-آجر و سنگ-چوب می باشند.

نمای ترکیبی   نمای ترکیبی ساختمان

در سایت نیاز به خرید می توانید با تامین کنندگان آجرنما, کامپوزیت, شیشه و سنگ های ساختمانی در ارتباط باشید و اجرای نمای ساختمانی خود را به دست نماکاران عضو نیاز به خرید بسپارید.

 

 

نظرات

بدون نظر