نیاز به خرید
نیاز به خرید
درخواست آنلاین خدمات و کالای ساختمانی
روف گاردن یک تکنولوژی جدید روی بام ساختمان ها

روف گاردن یک تکنولوژی جدید روی بام ساختمان ها

انسان ها همواره به دنبال راه هایی هستند تا تکنولوژی های جدیدی ارائه دهند که مورد استقبال عموم قرار گیرد. روف گاردن یا بام سبز یکی از این گزینه های جدید است که روی پشت بام ساختمان ها طراحی می کنند تا مشتریان بیشتری را جذب ساختمان ها کنند.
اگرچه معمولا در ساختمان های معمولی , روف گاردن را به کار نمی برند ولی در برج ها و ویلاهایی که در مناطق شمالی ساخته می شوند این گزینه را هم به ساختمان ها اضافه کرده اند.

روف گاردن چیست؟


روف گاردن یک تکنولوژی جدید است که روی بام ساختمان ها یا تراس/بالکن ها اجرا می شود که درواقع ایجاد یک فضای سبز در پشت بام یا تراس است.
روف گاردن شامل مجموعه ای از گیاهان سبز, آب نما,آلاچیق, مبلمان باغی, سایبان و سایر امکانات با توجه به مساحت موجود می باشد. درواقع هدف از طراحی و ایجاد روف گاردن , دخیل  کردن طبیعت و آرامش در زندگی شهری می باشد.
در اجرای روف گاردن برای کف بام ها از سنگ,  موزاییک یا ترموود استفاده می شود. برای پوشش گیاهی , گل و گیاه , چمن مصنوعی و درختچه های کاج و ... به کار می روند. برای نورپردازی هم از چراغ باغی و نور مخفی یا چراغ محوطه استفاده می کنند.

روف گاردن

 

اجرای روف گاردن


مزایای طراحی و اجرای روف گاردن


به کارگیری روف گاردن باعث پاک سازی هوای اطراف ساختمان, کاهش جذب حرارت ساختمان و کنترل دما, کاهش مصرف انرژی و استفاده بهینه از آب باران می شود.
روف گاردن چهره ی شهر را زیبا تر می کند و محیطی تفریحی و زینتی در ساختمان مهیا می کند تا اهالی ساختمان بتوانند در آن تفریح و استراحت کنند. همچنین این تکنولوژی با داشتن یک سیستم مهندسی از نفوذ اشعه های مضر خورشید جلوگیری می کند و سطح کیفی زندگی را بهبود می بخشد.

مزایای روف گاردن  مزایای روف گاردن

در سایت نیاز به خرید می توانید با اجرا کنندگان روف گاردن در ارتباط باشید.

 

مراحل طراحی و ساخت روف گاردن یا بام سبز


روف گاردن با روش های مختلفی اجرا می شود که می توان به 1) روف گاردن گسترده  2)روف گاردن متمرکز 3)روف گاردن مدولار-پرتابل اشاره کرد که هرکدام شامل مراحل خاص و شیوه های مختلف جهت اجرا می باشند.
مهم ترین بخش در همه ی روش ها زیرسازی و ایزولاسیون است که در صورت عملکرد نادرست مشکلات زیادی را برای ساکنین به وجود می اورد.
مراحل ابتدایی اجرا با عکس برداری, نقشه برداری, بررسی مقاومت و استحکام و ایده پردازی و طراحی بام شروع می شود.
در مرحله دوم آماده سازی صورت می گیرد و برق کشی و لوله کشی انجام می شود , سیستم های مورد نیاز نصب می شود و در مرحله سوم که مرحله پایانی می باشد جزئیات اضافه می شوند.

بهترین روف گاردن ها  در این مطلب ببینید

زیر سازی روف گاردن

 

برآورد قیمت اجرای روف گاردن


قیمت اجرای هرمتر مربع از یک بام سبز یا روف گاردن به طور متوسط بین 200 تا یک ملیون و 700 هزار تومان است.
قیمت زیرسازی که مهمترین بخش اجرای یک روف گاردن می باشد و شامل عایق بندی, زهکشی و فیلتر است نسبت به مهارت و کیفیت انجام آن متفاوت می باشد.
درباره قیمت آلاچیق هم می توان گفت , قیمت آلاچیق فلزی حدودا 4میلیون, آلاچیق فلزی-چوبی 8تا 12 میلیون و آلاچیق تمام چوبی 15تا 20 میلیون می باشد.
در نهایت سایت
نیاز به خرید توصیه می کند برای طراحی و ساخت روف گاردن  توجه زیادی روی کیفیت اجرا داشته باشید نه صرفا قیمت پایین تر,  زیرا استفاده از متریال های نا مناسب و بی کیفیت و اجرای بی پایه و اساس هزینه های سنگین بعدی را در پی خواهد داشت.

 

نظرات

بدون نظر