نیاز به خرید
نیاز به خرید
درخواست آنلاین خدمات و کالای ساختمانی
سقوط آسانسور در غرب تهران حادثه  ساز شد

سقوط آسانسور در غرب تهران حادثه ساز شد

سقوط آسانسور از طبقه سیزده به طبقه منفی 4 در یک برج در حال ساخت در منطقه غرب تهران باعث مرگ 6 نفر شد.
این اتفاق حوالی ساعت 21:20 در روز سه شنبه 13 شهریور در برج نرگس, حوالی چیتگر رخ داد . بعد از گزارش این حادثه, بازپرس سجاد منافی آذر و تیم بررسی صحنه راهی محل مذکور شدند.
با حضور در محل مشخص شد که بالابر ساختمانی 90 واحدی از طبقه 13 به طبقه منفی 4 سقوط کرده و طی این حادثه 6 نفر جان سپرده اند.

در تحقیقات صورت گرفته مشخص شد درون کانال آسانسور به جای اتاقک آسانسور فقط یک بالابر نصب شده بود که به دلیل نامشخصی بالابر سقوط کرده است.همچنین مشخص شد که 3 واحد ازین ساختمان به آنجا اسباب آورده بودند ولی ساختمان خالی از سکنه بوده.

در تحقیقات صورت گرفته از سوی بازپرس شعبه سوم دادسرای امور جنایی تهران مشخص شد که ۶ مرد در این حادثه جان خود را از دست داده بودند. طیب کریمی (۳۲ ساله)، قیاس شریفی (۲۵ ساله) و دولت دولتی (۲۷ ساله) سه کارگر افغان بودند که با هم نسبت خانوادگی نیز داشتند و هر سه نفر آنها متاهل بودند. همچنین حسین اقلیمی، مهندس عمران بود که برای سرکشی به ملکش به آنجا آمده بود و فریدون دهقانی و یک مرد کابینت ساز که هویتش مشخص نشده نیز در این حادثه جان خود را از دست دادند.

 

سخنگوی سازمان آتش نشانی گفت: بر اثر این سقوط با فرو ریختن دیواره چاهک آسانسور ۶ نفر (۳ ایرانی و ۳ افغان) زیر آوار ماندند. ملکی افزود: ماموران آتش نشانی بعد از رسیدن به محل حادثه و بازگشایی کابین بالابر متوجه شدند هر شش نفر در داخل کابین قرار دارند که پس از بیرون کشیدن آنها هر شش نفر جان خود را از دست داده بودند.


گفت و گو با خانواده دو نفر از قربانیان

 

پدر حسین اقلیمی یکی از قربانیان حادثه در رابطه با مرگ پسرش گفت: پسرم مهندس عمران بود و این ساختمان متعلق به تعاونی یک شرکت بود که پسرم این ملک را از یکی از کارمندان آنجا خریده بود.

سازندگان ساختمان مدام تحویل ملک را به تعویق می انداختند و درنهایت قول دادند که ملک را یک ماه دیگر به پسرم بدهند. روز حادثه پسرم با کابینت ساز به آنجا رفته بود. کابینت های واحد پسرم و واحدهای دیگر را از آسانسور خالی کردند و هنگام برگشت این اتفاق می افتد.

شب حادثه عروسم با من تماس گرفت و گفت حسین تلفنش را جواب نمی دهد و نگران شده است. چندباری با تلفن همراهش تماس گرفتم اما بی فایده بود. درنهایت به ساختمان نیمه سازی که حسین به آنجا رفته بود، رفتم که متوجه حادثه شدم.

حکیم اله، برادر طیب نیز گفت: برادرم یک سال قبل به ایران آمد. از همان روزی که به ایران آمد در همین ساختمان مشغول به کار شد. دو سه روز قبل نیز به عنوان نگهبان ساختمان کار می کرد.

به جز برادرم پسر خاله ام، قیاس شریفی و پسر عمه ام دولت دولتی در این ساختمان مشغول به کار بودند. همه آنها متاهل بودند و زن و بچه هایشان در افغانستان هستند. من در ساختمانی چند کوچه آن طرف تر کار می کنم و وقتی از حادثه با خبر شدیم فورا خودمان را به اینجا رساندیم.

 

نظرات

بدون نظر