نیاز به خرید
نیاز به خرید
درخواست آنلاین خدمات و کالای ساختمانی
نماسازی ساختمان با چه متریال هایی انجام می شود؟

نماسازی ساختمان با چه متریال هایی انجام می شود؟

زمانی که از نما سازی ساختمان صحبت می‌شود مهم است به خاطر داشته باشید مراحل مختلفی برای اجرای یک نمای شیک و جذاب خانه وجود دارد، بازسازی نمای خارجی با بازسازی نمای داخلی تفاوت چندانی ندارد در هر دو نیاز است تمام مراحل به دقت و با طرح قبلی انجام شود اگرقرار است از ابتدا شروع ساختن ساختمان کنید حتماً چندین نما را بررسی و سبک طراحی و ایده خود را تعیین کنید ،چه ایده‌ای را برای اجرای نما سازی خارجی ساختمان در نظر دارید و کدامیک با فضای شما مطابقت دارد. رنگ و متریال از مهمترین ویژگی‌هایی است که به نما جلوه زیبایی می‌دهد. سبک کلی منزل و ساختمان ، محله ، زاویه دید  تا حد بسیاری در این انتخاب تأثیر دارند اما تمام اینها به سلیقه شما بستگی دارد. 
تصاویر نما سازی خارجی را جستجو و تصاویر دلخواه ذخیره کنید ، از نکات و موارد یاداشت برداری کنید برخی موارد مرسوم مانن نورپردازی و استفاده از لوورهای چوبی که  تازگی در صنعت ساختمان سازی و نمای ساختمان وارد شده‌اند استفاده کنید .

نماسازی با آجر

 

درباره نمای ساختمان ها بیشتر بخوانید: نمای ساختمان معرف کیفیت و خوش ساختی ساختمان

 


کدام رنگ مناسب نمای خارجی است ؟


متریال نما سبک کلی خانه شما را تعیین می‌کند ، ساختمان‌های سطح شهر با نماهای سنگی یا آجری هستند که زیبای و اصالت نداشته و از سبک معماری سنتی نیز دور هستند ،چوب ، فلز ، بتن اکسپوز و حتی سنگ ساختمانی اگر به درستی استفاده و در نما به کار برده شود می‌تواند گزینه مناسبی برای جلوه و زیبایی برای نمای یک ساختمان باشد .از رنگها قهوه‌ای و خاکستری که اصطلاحاً رنگ خنثی گفته می‌شود استفاده کنید . اگر بخواهید می‌توانید درب ورودی یا گاراژ را به رنگ‌های روشن در آورید .

 


بهترین نمای ساختمان برای شماست اگر ؟


معماری نمای ساختمان تأثیر بسیاری در زیبا سازی شهرها دارد، تغیر در نما سازی می‌تواند با اضافه کردن گلدان‌هایی در تراس کوچک اما تأثیر گذار باشد، اگر می‌خواهید تراس و بالکن را جهت حفظ امنیت کودکان و حریم محرمیت بپوشانید اینکار را با پارچه یا حصیر انجام ندهید . کرکره‌های خارجی بسیار مناسب  و مقرون به صرفه است . 

حصیر در نماسازی

 

خواندن این مقاله را پیشنهاد می کنیم: پنجره و نقش آن در معماری و نمای ساختمان

 


 چنانچه ساختمان شما یک یا دو طبقه است می‌توانید جلوه‌های بیشتری به خرج دهید ، مثلاً از فونتی زیبا برای پلاک و صندق  پستی استفاده کنید . انواع سنگ ، کامپوزیت ، شیشه کرتین وال بسیار می‌تواند در نما سازی شما جلوه بخش باشد.


نما سازی با سنگ ساختمانی


برای نما سازی سنگی ساختمان از انواع سنگ‌های پلاک با رنگ و اندازه‌های مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد سنگ‌هایی همچون تراورتن یا مرمر ، باغ ابریشم یا مدل‌های سنگ قیچی که دارای سطح ناصافی هستند. بعضی از نوع سنگ‌ها دارای خلل و فرجی است که برای نصب بسیار مفید هستند چراکه ملات ماسه و سیمان پشت سنگ به داخل این سوراخ‌ها نفوذ و مانع کنده شد سنگ می‌شود از جمله این نوع سنگ‌ها می‌توان به سنگ‌های تراورتن اشاره کرد .

سنگ‌هایی مثل باغ ابریشم یا مرمر یا مرمریت دارای سطحی صیقلی هستند که با توجه به خاصیت مکندگی زیادی ندارند به خوبی به نما نمی‌چسبد و در بیشتر حالت‌ها در طول زمان در اثر شرایط آب و هوایی مختلف پس از مدتی از نما جدا می‌شود برای جلوگیری از کنده شدن این نوع سنگ‌های نما سازی  از میله‌های مخصوصی که اسکوپ نام دارد به دیوار محکم می‌نمایند .
نما سازی با سنگ علاوه بر زیبایی ویژگی‌هایی همچون عدم تغیر رنگ و جذب گرد و غبار ، مقاومت در برابر رطوبت ، اجرای سریع و تمیز ، عایق حرارتی بدون نیاز زیر سازی ، قابلیت اجرا روی سطوح مختلف ، قابلیت ترمیم آسان، عمر زیاد ، قابل دسترس در هر شرایطی اشاره کرد.


1-    نماسازی با سنگ‌های منظم


سنگ بادبر
سنگ بادبر سر تراش
سنگ بادکوبه‌ای
سنگ تیشه‌ای
سنگ‌های صیقلی


2-    نماسازی با سنگ‌های نامنظم

 

نمای سازی با شیشه 


شیشه به عنوان یک متریال جزءلاینفک هر ساختمانی بشمار می‌رود، با توسعه شیشه‌های رفلکس و جلوه و تنوع بسیار زیبای این نوع نما سازی ، امروزه در برج‌ها و ساختمان‌های مرتفع استفاده می‌شود . شیشه کرتین وال علاوه بر روشنایی  حداکثری ، شیشه‌های 2 یا 3 جداره عایق‌های مناسب حرارتی و صوتی بشمار می‌روند. استفاده از این نماهای مدرن سبب گردیده که دتایل‌های نصب متفاوت نیز طراحی گردد که از آن جمله شیشه‌های فریم لس و نماهای لامل(Face Cap) می‌باشد. در نماهای فریم لس شیشه‌ای، قاب‌های آلومینیومی نگهدارنده شیشه (شیشه‌ها می‌توانند تکجداره یا دوجداره باشند) بر روی یک فریم فولادی که از پروفیل‌هایی با سایزهای متفاوت ساخته شده نصب و فیکس می‌گردند. فواصل شیشه‌ها با یکدیگر چنان نزدیک بوده که فریم فولادی حائل قاب‌های آلومینیومی از نمای روبرو دیده نخواهد شد.

نماسازی با شیشه

 

شاید به این مطلب هم علاقه داشته باشید:آشنایی با جام بالکن(پنجره بالکنی) و سیستم گیوتینی و مزایای آن

 

چرا کامپوزیت را برای نماسازی به کار می برند؟


در سال 1969 توسط کشور آلمان ورق‌های آلمینیوم کامپوزیت ابداع شد و خاصیت‌های فیزیکی آن باعث استقبال بیشماری در صنعت نما سازی ساختمان گردید.بیشترین مصرف کننده‌های کامپوزیت کشورهای امارات و روسیه و چین در حال حاضر هستند، کامپوزیت از سه بخش پایه پلیمر ، پایه سرامیک ، پایه فلزی تقسیم شده است که به معنای آن یعنی ترکیب می‌توان اشاره کرد.در پایه پلیمر از رزین استفاده می‌شود که نوعی پلاستیک با خواصی چون عدم زنگ زدگی ، سبک ، انعطاف پذیر ، ذوب و بازیافت مجدد اشاره کرد ، اما با تمام فواید یک عیب بزرگ در آن وجود دارد و آن هم استحکام می‌باشد. از ماده‌ای به نام فایبرگلاس که از الیاف کربن ، کولار و پلی پروپیلن تشکیل شده برای استحکام بخشیدن کامپوزیت استفاده می‌گردد. 


ورق‌های کامپوزیت از ترکیب دو یا چند ماده و از دو لایه آلمینیوم و یک لایه مواد پلی اتیلن ( به عنوان یک ماده معدنی پر کننده ) بین دو لایه آلومینیومی قرار می‌گیرد تشکیل شده است .
 

نظرات

بدون نظر