نیاز به خرید
نیاز به خرید
درخواست آنلاین خدمات و کالای ساختمانی
شیشه دوجداره بهترین گزینه برای پنجره های امروزی

شیشه دوجداره بهترین گزینه برای پنجره های امروزی

درباره شیشه‌های دوجداره چه می دانید؟!
 

پنجره‌ دو جداره یا به اختصار UPVC، در دنیای امروز توانسته‌اند خود را به لحاظ عملکرد و کیفیت، به خوبی ثابت کنند. پنجره‌های ساخته شده از شیشه‌ دو جداره، با ساختار خاص خود، مزیت‌های زیادی را برای انواع اماکن به همراه داشته و تمامی ضعف‌های موجود در پنجره‌های سنتی را برطرف کرده است.
 
پنجره‌های نسل جدید، علاوه بر اینکه باعث ایجاد نمایی زیبا و مدرن در فضای استفاده شده خواهند شد، قادر است مکان مورد نظر را نسبت به هرگونه صدا و ورود و خروج گرما و سرما،
عایق سازد. جالب است بدانید که در صورت استفاده از شیشه‌های یو پی وی سی، 40 متر مکعب گاز به ازای هر متر مربع از شیشه‌های آن در سال، صرفه جویی خواهد شد.
 
اگر مایلید تا درباره ساختار یک پنجره یو پی وی سی، انواع شیشه دو جداره و کاربرد هر یک از آن‌ها بیشتر بدانید، تا انتهای این مقاله با
نیاز به خرید همراه باشید.

 


ساختار کلی پنجره UPVC


بگذارید قبل از پرداختن به شیشه‌ دو جداره، کمی درباره پنجره‌هایی که این شیشه در آن‌ها استفاده می‌شود، توضیح دهیم.


ساختار کلی این پنجره‌ها، به شرح ذیل است:
•    دو لایه شیشه با فاصله حداکثر 20 میلی متر: این شیشه‌ها در ابعاد حدودی ۲۱۰۰*۳۲۵۰ با ضخامت ۲٫۵ الی ۲۰ میلی متر، بسته به درخواست مشتری تولید و برش داده می‌شوند.
•    هوا یا یک گاز خنثی مانند آرگون، که میان دو شیشه را با آن پر می‌کنند: گازهای خنثی همانند آرگون و کریپتون، به عنوان عایق در بین دو شیشه تزریق می‌شوند. در واقع همین گازها هستند که با ایجاد عایق حرارتی، باعث کاهش اتلاف انرژی از طریق شیشه‌ها می‌شوند.

•    اسپیسر های آلومینیمی: برای ثابت نگه داشتن شیشه‌های پنجره دو جداره و عایق شدن پنجره در برابر رطوبت، از آن‌ها استفاده می‌شود. اسپیسر ها در ضخامت‌های متفاوت و پهنای شش تا بیست و چهار میلی متری، بسته به نیاز مشتری تولید می‌شوند.
•    سیلی کاژل: موادی با ساختار شبیه به خاک هستند که در اندازه‌های مختلف وجود دارند و با قرار گرفتن در داخل اسپیسر آلومینیمی، قادر به جذب رطوبت و جلوگیری از بخار زدگی شیشه‌ها هستند. این مواد پس از برش و اعمال خمیدگی‌های لازم در اسپیسر ها، توسط دستگاه‌های سیلی کاژل پر کن به داخل اسپیسرها تزریق می‌شوند.

شیشه دوجداره


اگر نیاز به خرید پنجره با شیشه های دوجداره دارید یا تامین کننده انواع پنجره و شیشه هستید می توانید با ما همکاری کنید.

برای خرید این اقلام با قیمت های رقابتی کافیست تنها یک درخواست در سایت بگذارید تا تامین کنندگان ما به شما پیشنهادات شگفت انگیز بدهند (لینک درخواست خرید)

در صورتی که تامین کننده پنجره دوجداره و شیشه دوجداره هستید با عضویت در سایت می توانید به مشتریان خود لیست قیمت بدهید (لینک عضویت) شیشه‌های دو جداره در چه جاهایی کاربردی‌اند؟


موارد استفاده از این شیشه‌ها را نمی‌توان تنها به چند مورد محدود کرد، اما عمده استفاده از آن‌ها را در ادامه ذکر نموده‌ایم:


•    درب و پنجره ساختمان‌ها
•    نمای کرتین وال
•    ویترین‌های فروشگاهی
•    سقف‌های شیشه‌ای
•    محافظ‌های شیشه‌ای به جای نرده
•    نمای ساختمان و دکوراسیون‌های داخلی

نمای شیشه دوجداره


بیشتر بخوانید   : پنجره و نقش آن در معماری و نمای ساختمان 
انواع شیشه دو جداره


تنوع شیشه‌های مورد استفاده در پنجره‌های UPVC، به منظور نیازهای متفاوت مشتریان، گسترش پیدا کرده است و شامل موارد زیر می‌باشد:


    شیشه دو جداره ساده: هر دو جدارهٔ این شیشه، به صورت ساده و بدون رنگ هستند.

شیشه ساده دوجداره
 
    شیشه دو جداره رنگی: این نوع شیشه از یک جداره رنگی و یک جداره ساده تشکیل شده است.

شیشه رنگی
 
    شیشه دو جداره دودی: محبوب‌ترین و پر کاربردترین نوع از شیشه‌های دو جداره، با رنگ مایل به مشکی‌اند که در همین مقاله به طور مفصل راجع به آن توضیح خواهیم داد.

شیشه دوجداره دودی
 
    شیشه دو جداره برنزی: این شیشه به طور معمول با نوع دودی اشتباه گرفته می‌شود، در حالی که دارای تفاوت‌های خاص خود هستند. رنگ آن نیز تیره مایل به قهوه‌ای است و همانند دو جداره دودی، در نمای ساختمانی بسیار کاربرد دارد.

شیشه برنزی دوجداره
 
    شیشه دو جداره رفلکس: مزیت استفاده از این شیشه‌ها، جلوگیری از عبور نور شدید خورشید می‌باشد و نقطه ضعف آن، تاریک کردن فضای داخلی و نمایان شدن داخل ساختمان در شب هنگام است. ساختار آن شامل یک جداره رفلکس و یک جداره ساده است. توجه داشته باشید که جداره رفلکس باید به سمت بیرون قرار گیرد.

شیشه رفلکس
 
    
شیشه سکوریت دوجداره: این شیشه‌ها به لحاظ امنیتی، حرف اول را می‌زنند، چرا که در هنگام شکستگی، به قطعات بسیار ریز و بی خطر تبدیل می‌شوند و در اماکنی که تأمین امنیت آن‌ها هائز اهمیت است، کاربردی‌اند.

شیشه سکوریت
 
    شیشه دو جداره لمینیت: شیشه‌هایی بسیار مستحکم و تقریباً نشکن که در نمای برج‌ها بسیار کاربردی‌اند. شیشه لمینت معمولاً در کارخانه تولید شیشه، به صورت دو جدارهٔ شیشه‌ای ساده به ضخامت ۳ میلی متر، و یک لایه رزین در وسط آن‌ها تولید می‌شود.

شیشه دوتایی لمینت
 


شیشه‌های دوجداره دودی


همانطور که گفتیم، شیشه‌های دودی دو جداره به دلیل ویژگی‌هایی همچون ضد دید کردن نمای داخل ساختمان و زیبایی خاص خود، به محبوب‌ترین شیشه‌های مورد استفاده در پنجره‌های دو شیشه‌ای تبدیل شده‌اند.
 
درست است که شیشه‌های دودی و برنزی دو جداره به طور معمول با یکدیگر اشتباه گرفته می‌شوند، اما این به معنای یکی بودن آن‌ها نیست و بهتر است در هنگام خرید، به برنزی نبودن شیشه‌ها دقت کنید. البته غیر از رنگشان، تفاوت آن چنانی دیگری میان آن‌ها وجود ندارد و بسته به سلیقه خود، هارمونی و اجزای ساختمان، می‌توانید از هر کدام که خواستید استفاده کنید.


انواع شیشه دوجداره دودی


تنوع شیشه‌های دو جداره از نوع دودی، آن قدر زیاد است که ممکن است دچار سردرگمی شوید. لذا قبل از خرید، درباره کاربرد و ویژگی‌های هر کدام، اطلاعات لازم را کسب نمایید. هر یک از این شیشه‌ها با توجه به ساختار و مواد تشکیل دهندشان، باید در جای مخصوص به خود نصب شوند تا بالاترین میزان کارایی خود را ارائه دهند و رضایت کاربر را تا حد ممکن، تأمین نمایند. انواع شیشه‌های دودی عبارت‌اند از:
•    شیشه دو جداره رفلکس دودی
•    شیشه دو جداره طرح دار دودی
•    شیشه دو جداره آستین گلاس دودی
•    شیشه دو جداره دودی سکوریت
•    شیشه دو جداره سند بلاست دودی
•    شیشه دو جداره لمینت دودی
•    شیشه دو جداره دکوراتیو دودی


شیشه‌های دودی در چه جاهایی کاربرد دارند؟


شیشه دو جداره دودی و برنزی به دلیل رنگ تیره‌ای که دارند، بیشتر در نماهای ساختمانی و پنجره‌های رو به نما مورد استفاده قرار می‌گیرند.
اگر بخواهیم تعیین کنیم که بهترین مکان برای شیشه‌های دو جداره دودی کجاست، لازم است تا مزایا و معایب آن را در نظر بگیریم. از آن جایی که این شیشه‌ها موجب کاهش نور در محیط می‌شود، استفاده از آن‌ها در ساختمان‌های مسکونی توصیه نمی‌شود. پیشنهاد شده ترین ساختمان‌ها برای استفاده از یو پی وی سی دودی رنگ، ساختمان‌های اداری‌اند که هم نمای ساختمان را زیبا می‌سازند، و هم دید محیط خارج نسبت به داخل فضای ساختمان را از بین خواهند برد.

شیشه در ساختمان اداری
 
جلوگیری از عبور نور خورشید به میزان حداکثر، گرچه به عنوان معایب استفاده از شیشه‌های دودی در منازل مسکونی به خصوص در مناطق سردسیری شناخته می‌شود، اما در مناطق گرمسیری به یک مزیت تبدیل خواهد شد. مهم نیست که ساختمان شما در مناطق گرمسیری از نوع اداری باشد یا مسکونی، تنها کافیست برای جلوگیری از گرم شدن بیش از حد محیط داخلی، شیشه‌های دو جداره دودی را به کار ببرید.


نحوه تولید شیشه‌های دودی دوجداره


مراحل تولید این نوع از شیشه‌های کاربردی در پنجره‌های دو جداره، به شرح زیر می‌باشند:
•    ابتدا باید دو شیشه دودی را با اندازهٔ یکسان برش می‌دهند. هم اندازه بودن شیشه‌ها آن چنان اهمیت دارد که لازم است در هنگام نصب، به طور کامل در داخل پنجره دو جداره فیکس شده تا عایق آن‌ها بهم نریزد.
•    پس از برش شیشه‌ها، باید اسپیسر هایی با ضخامت مناسب و هماهنگ با شیشه‌های برش داده شده، تولید شوند.
•    پس از آن، مواد ضد رطوبت (سیلی کاژل ها) درون اسپیسر تزریق می‌شوند.
•    اکنون نوبت آن رسیده است که اسپیسرها را بین دو شیشه قرار داده و سپس گاز آرگون را، از طریق دستگاه مخصوص در محفظه بین دو شیشه تزریق کنند.
•    در پایان کار، شیشه‌های دو جداره با چسب مخصوص، دورگیری خواهند شد.


قیمت شیشه و پنجره دوجداره را مستقیم و بی واسطه از تولید کنندگان بپرسید

شروع کنید 
 

نظرات

بدون نظر