نیاز به خرید
نیاز به خرید
درخواست آنلاین خدمات و کالای ساختمانی
کاغذ دیواری,یک دیوارپوش محبوب

کاغذ دیواری,یک دیوارپوش محبوب

کاغذ دیواری نوعی پوشش تزیینی برای دیوارهای داخلی می باشد که معمولا به صورت رول یا متری فروخته می شود و با چسباندن روی سطح مورد نظر استفاده می شود.
کاغذ دیواری انواع مختلفی دارد که در طرح های مدرن و کلاسیک موجود می باشد.
برای نصب باید دیوار از قبل آماده سازی و صاف و یکدست شود. این زیرسازی شامل برطرف کردن سوراخ ها و خرابی های دیوار می باشد. بهتر است که کاغذ دیواری را در محیط های خشک نصب کنیم تا رطوبت باعث جدا شدن آن از دیوار نشود.

آشنایی با جنس های مختلف کاغذ دیواری


کاغذ دیواری از جنس کاغذ:

این نوع کاغذ دیواری از ارزان ترین کاغذ دیواری های موجود می باشد و بسیار نازک و غیر قابل شستشو می باشد , عمر مفید این جنس بین 1 تا 2 سال است.

                                                 

کاغذ دیواری با روکش وینیل یا pvc:

این نوع جنس بسیار محکم, قابل شستشو و ضدخش می باشد و تا 5 سال هم ماندگاری دارد. درواقع "وینیل" به عنوان روکش روی ورق های کاغذ دیواری قرار می گیرد و آن را قابل شستشو می کند.

روکش وینیل                   کاغذ دیواری با روکش وینیل

کاغذ دیواری نانو:

این نوع کاغذ دیواری علاوه بر داشتن ویژگی های کاغذ دیواری pvc , ضد دوده و ضد حساسیت و عایق خوبی هم برای صدا و گرما می باشد.مشخص است که این جنس کاغذ دیواری نسبت به سایرین قیمت بالاتری دارد.

کاغذ دیواری نانو            

کاغذ دیواری دارای بافت(جنس مخملی):

در کاغذ دیواری بافت دار تکه های مخمل پارچه ای یا پلاستیکی بهکار رفته است که زمینه آن هم از جنس پارچه یا pvc است. این نوع جنس قابل شستشو نیست ولی قیمت بالایی دارد و معمولا در رنگ های تیره تولید شده و به کار می رود.

کاغذ دیواری مخملی  کاغذ دیواری بافت دار

کاغذ دیواری سه بعدی:

کاغذ دیواری سه بعدی از فاصله دور کاملا به صورت برجسته به نظر می آید و این به خاطر سایه های خاصی است که روی آن طراحی شده است. این نوع کاغذ دیواری برای ایجاد بعد در فضا به کار می روند و امروزه یکی از پر طرفدارترین کاغذ دیواری های قابل شستشو می باشند.

سه بعدی    کاغذ دیواری سه بعدی

کاغذ دیواری الیاف طبیعی:

این نوع کاغذ دیواری با استفاده از چوب طبیعی فنلاندی تولید و ساخته می شود و طبیعتا قیمت بسیار بالایی دارد و کم یاب است. کاغذ دیواری الیاف طبیعی حس طبیعت را در انسان القا میکند و فضایی دلنشین را ایجاد می کند.

همه این جنس هایی که از آن یاد کردیم در طرح ها و رنگ های مختلفی تولید می شوند که از انواع این طرح ها می توان :ساده, آبرنگی, گل دار, دخترانه, پسرانه, پوستری و .... را نام برد.

           طرح های مختلف کاغذ دیواری

نقش کاغذ دیواری در طراحی و دکوراسیون داخلی


یکی از نکاتی که توجه به آن اهمیت زیادی دارد این است که کاغذ دیواری را برای چه کاربردی می خواهیم استفاده کنیم, آیا می خواهیم فضایی دلنشین برای دورهمی خانوادگی را ایجاد کنیم یا یک محیط لاکچری و شیک برای مهمانی های رسمی؟؟
نکته بعدی میزان هزینه ایست که میخواهیم به کار ببریم, می توان با توجه به هزینه موردنظر از بین کاغذ دیواری های موجود بنا به سلیقه و ویژگی های مکان مورد استفاده بهترین مورد را انتخاب کنیم.
متراژ و مساخت خانه و مکانی که میخواهیم در آن کاغذ دیواری را به کار ببریم نکته مهم دیگری است که نباید نادیده گرفت چرا که برخی کاغذ دیواری ها با طراحی های خاص خود فضا را بزرگتر نشان می دهند و برخی هم برعکس.
در نهایت این سلیقه شخصی است که مهم ترین تاثیر را در انتخاب نوع و طرح کاغذ دیواری دارد اما ما پیشنهاد میکنیم این کار را به متخصصان و طراحان دکوراسیون داخلی بسپارید. در
سایت نیاز به خرید طراحان خوبی در این زمینه داریم که می توانید این کار را به  عهده آن ها بگذارید.

کاغذ دیواری های فوق انتظار


این روزها انواع جدیدی از کاغذ دیواری به بازار به بازار عرضه می شوند که امواج wifi و تلفن همراه را برمی گردانند و محافظ خوبی برای حریم شخصی افراد هستند. این نوع کاغد دیواری سیگنال ها را به وسیله یک جوهر نقره مسدود می کند.
کاغذ دیواری ضد زلزله تکنولوژی جدید دیگری است که در سال 2010 معرفی شد. این کاغذ دیواری با استفاده از دو عنصر مهم الیاف شیشه ای و ماده مصنوعی "پولی پروپیلن " نیروهای حاصل از زلزله را در تمام دیوار پخش می کند و مقاوم خوبی برای دیوار است.

                               کاغذ دیواری ضد زلزله

 

نظرات

بدون نظر