نیاز به خرید
نیاز به خرید
درخواست آنلاین خدمات و کالای ساختمانی
آشپزخانه ای نامبر وان با کابینت ممبران!

آشپزخانه ای نامبر وان با کابینت ممبران!

امروزه زیبای نمای داخلی منازل بحث بسیار مهمی است؛ زیبای آشپزخانه‌ها نیز در زیبایی نمای داخلی منازل بسیار کمک می‌کند. زوج‌های جوان برای زیبای آشپزخانه‌ها ابتدا سراغ کابینت مناسب و زیبا می‌روند. به همین دلیل جنس، رنگ و نوع چوب کابینت‌ها از اهمیت خاصی در دکوراسیون منزل برخوردار است. کابینت‌های مثل ام دی اف ساده، تمام چوب، کابینت هایگلاس و در نهایت کابینت‌های فلزی در بازار وجود دارند اما کابینت ممبران جزوه دسته کابینت‌های محبوبی است که در نهایت زیبایی می‌تواند کاربردهای خاصی داشته و تمام فضاهای آشپزخانه را مفید و قابل استفاده کند. اما این کابینت نیز از معایب و مزایایی برخوردار است که در ادامه آن‌ها را مورد بحث قرار دهیم.


استعلام قیمت مستقیم از تولید کننده

برای دانستن قیمت به روز کابینت ممبران یا هر کابینت دیگری فقط کافیست یک درخواست رایگان ثبت کنید تا تولیدکنندگان در اسرع وقت مستقیما به شما مشاوره و قیمت بدهند.

درخواست خود را ثبت کنید


 

کابینت ممبران چیست؟


نام این کابینت نیز ار نوع روکش آن که به ممبران معروف است، گرفته شده است. روکش ممبران در واقع بر روی چوب ام دی اف، چوب یا نئوپان خام قرار می‌گیرد و زیبایی
  این چوب‌ها را چند برابر می‌کند. به دلیل مقاوم بودن ام دی اف، ممبران اغلب برروی ام دی اف کشیده می‌شود.
به دلیل قیمت بالای ممبران، برای ساخت کابینت از روکش ممبران فقط در قسمت خارجی یا نمای کابینت استفاده می‌شود.


چطور با نیاز به خرید همکاری کنید؟

اگر تولیدکننده و یا فروشنده کابینت ممبران یا انواع دیگر هستید, به اعضای نیاز به خرید بپیوندید تا به شما مشتریان جدید معرفی کنیم. شما می توانید کاتالوگ محصولات خود را مستقیما به واتس اپ مشتری ارسال کنید.پس همین حالا همکاری خود را با ما شروع کنید.

عضویت


 

کابینت ممبران به چند شکل ساخته می‌شود؟


تنوع طرح و نوع در این کابینت بسیار بیشتر از سایرین است و به راحتی می‌تواند طرح دلخواه را سفارش دهید. لازم به ذکر است عده‌ای بر این باورند که کابینت ممبران فقط به صورت کلاسیک در بازار قرار دارد و همچنین عده‌ای نیز کابینت ممبران را، کابینت کلاسیک می‌دانند. اما این باور غلط است و این کابینت به دو صورت مدرن و کلاسیک در بازار وجود دارد.
کابینت‌های کلاسیک به این صورت هستند که ابتدا برروی ام دی اف خام طراح‌هایی را می‌سازند و سپس روی آن روکش ممبران را قرار می‌دهند.
 در نوع مدرن نیز بر چوب ام دی اف ساده تنها روکش ممبران قرار می‌گیرد. روکش ممبران در این نوع از ضخامت و براقیت بیشتری برخوردار است.

کابینت ممبران
 

مزایای کابینت زیبای ممبران


از مهمترین مزایایی که اصولاً خانم‌های ایرانی به آن توجه می‌کنند زیبایی این کابینت است که زیبایی دکوراسیون منزل را چندین برابر می‌کند اما علاوه بر فاکتور زیبایی، مزیت‌های دیگری نیز وجود دارد.
•    اولین و مهمترین مزیت بعد از زیبایی، زیاد بودن تنوع طرح‌های این نوع کابینت است. به این دلیل که سازنده به آسانی می‌تواند بر روی‌ام دی اف طرح‌های متفاوتی زده و سپس روی آن روکش ممبران را قرار دهد.
•    به دلیل داشتن قیمت مناسب، عده‌ زیادی طرفدار این نوع کابینت هستند. اصولاً کابینت‌های کلاسیک از قیمت بالایی برخوردار هستند درحالی که در کابینت‌های ممبران شاهد قیمت‌های سنگین نخواهیم بود. از طرفی در این نوع کابینت طراحی و ریزه کاری‌ها با ظرافت دقیقی رعایت شده است.

•    از دیگر مزیت‌ها می‌توان به این نکته اشاره کرد که به این دلیل که برروی ام دی اف روکش ممبران را قرار می‌دهند در نتیجه دیگر شاهد درزها برروی کابینت نیستید. همچنین این مزیت در مقاومت کابینت نیز اثر گذار است.
•     علاوه بر مقاومت نفوذ آب و رطوبت به لایه‌ زیری (ام دی اف) نیز امکان پذیر نخواهد بود.
•    در کابینت‌های ام دی اف روکش سطحی ملامینه است در حالی که در کابینت‌های ممبران روکش ممبران بوده و مانند روکش ملامینه طی گذر زمان بخار نمی‌شود. نکته‌ جالبی که وجود دارد این است که به مرور زمان ممکن است روکش‌های ملامین سلامت را به خطر انداخته و مشکلات تنفسی خفیفی را برای سالمندان و کودکان داشته باشد.

•    روکش‌های ممبران برای طبیعت نیز مضر نخواهد بود.
•    نکته‌ بسیار مهمی که وجود دارد این است که نگهداری این کابینت‌ها بسیار آسان است. به راحتی می‌تواند با یک گرد گیریِ ساده لکه‌ها و کثیفی‌ها را از بین ببرید به همین دلیل نظافت این کابینت‌ها بسیار آسان است.


معایب این نوع کابینت


هر دستگاه و ابزاری در کنار مزایای خود ممکن است معایبی نیز داشته باشد. کابینت ممبران نیز دارای معایبی است که در ادامه به توضیح آن خواهیم پرداخت.
•    یکی از معایبی که می‌تواند آزاردهنده باشد این است که این نوع کابینت به نور و حرارت حساسیت دارد. اگر کابینت‌های شما در معرض نور مستقیم آفتاب است با گذر زمان شاهد تغیر رنگ خواهید بود.
•    ممکن است در ساخت کابینت از چسب مناسب برای چسباندن روکش ممبران به بخش زیرن استفاده نکرده باشند. به همین دلیل نور آفتاب و حرارت می‌تواند به راحتی این روکش را خراب کند. مثلاً ممکن است بعد از مدتی روکش باد کرده و از ام دی اف جدا شود و به ناچار مجبور به تعویض کامل کابینت شوید.

•    عیب مهم دیگر کابینت ممبران این است که روکش نسبت به اجسام تیز مقاومت ندارد پس باید هنگام کار در آشپزخانه از برخورد اجسام تیز مثل چاقو به کابینت خودداری کنید. در صورت خرابی نیز هزینه و زمان زیادی را صرف خواهید کرد.
•    گاهی ممکن است شما کابینت با طرح‌های ظریف را مدنظر داشته باشید. به این نکته توجه کنید که اگر طرح مدنظر شما از ظرافت بالا و اشکال ظریفی برخوردار باشد ممکن است زمان تحویل کار بسیار ظریفی را مشاهده نکنید. دلیل این موضوع به این صورت است که هنگام روکش کردن ممبران به ام دی اف دقت بالایی وجود ندارد به همین دلیل کیفیت طرح‌ها و شکل‌ها نیز ممکن است کاهش پیدا کند. برای جلوگیری از این مشکل بهتر است انتظار طرح‌ها و برجستگی‌های ظریف را نداشته باشید تا روکش در تمام نقاط ام دی اف قرار بگیرد.

•    عیب بعد که خانم‌های ایرانی را اذیت می‌کند این است که ممکن است پس از گذر زمان درب یکی از کابینت‌ها دچار مشکل شود و ناچارا باید درب را تعویض کنید. در این صورت ممکن است برای یافتن طرح مورد نظر که چند ساله پیش در بازار وجود داشت زمان زیادی را صرف کنید. دلیل این موضوع تغییر سلیقه‌ها در هر سال است که این موضوع  کاملاً طبیعی است ممکن است برای شما آزار دهنده است.
•    بهتر است از فروشگاه‌های معتبر اقدام به خرید کابینت ممبران کنید. زیرا ممکن است عده‌ای سودجو در زمان ساخت از چوب نامرغوب استفاده کنند یا ممکن است زمانی که روکش ممبران روی چوب قرار می‌گیرد از چسب نامناسب استفاده کنند که با خرید این کابینت نامرغوب بعد از مدتی دچار مشکلاتی شوید.


مدل‌های مختلف کابینت ممبران


به دلیل تفاوت در سلیقه‌ها رنگ‌بندی و طرح‌های این نوع کابینت بسیار متنوع است. به طور عمده بیشتر رنگ سفید این کابینت رایج‌تر است و به این دلیل که رنگ سفید علاوه بر این‌که حس آرامش را در آشپزخانه ایجاد می‌کند، می‌تواند ابعاد آشپزخانه را بزرگ‌تر نشان دهد همچنین رنگ سفید زیبایی و شکوه بسیاری را به آشپزخانه می‌دهد.
اصولاً می‌توان رنگ سفید را به صورت تکی و یا مخلوط با رنگ‌های مشکی، قهوه‌ای، طلایی و کرم بکار برد. همچنین ممکن است در ساخت کابینت ممبران از سنگ‌ها نیز استفاده کنند که ضمن داشتن استقامت چند برابر، زیبایی بیشتری به محیط می بخشد. برای ساخت نیز اصولاً از سنگ‌های کورین استفاده می‌کنند.
 
کابینت ممبران با صفحه‌ رویی از جنس
سنگ کورین کرم

کابینت با سنگ کورین
 
کابینت ممبران و ترکیب آن با رنگ مشکی

ترکیب ممبران با رنگ مشکی

 
کابینت ممبران به صورت مدرن

کابینت مدرن ممبران

 


قیمت کابینت های لاکچری ممبران


در ساخت و سفارش کابینت عوامل متعددی اثر گذار است. شرکت سازنده، طرح و رنگ عوامل مؤثری در تعیین قیمت است. اما قیمت‌ها به صورت تقریبی به صورت زیر است:
اصولاً (اسفند98) قیمت کابینت‌ها متری 2 میلیون است. اصولاً برای کابینت‌های زمینی یک متر و برای کابینت‌های دیواری یک متر کافی است.
 

در هنگام نصب به چه نکاتی توجه کنیم؟
 

برای نصب کابینت ممبران باید به ارتفاع و طول کابینت توجه شود. اصولاً و به طور استاندارد اندازه‌ کابینت زمینی به شرح زیر است:
•    72 سانتی متر ارتفاع
•    55 سانتی متر عمق
•    صفحه‌ رویی 32 میل و پایه خور به طول 14 سانتی متر و عرض 90 سانتیمتر و استاندارد اندازه کابینت هوایی به شرح زیر است:
•    ارتفاع 70 سانتیمتر
•    عمق 30 سانتیمتر
دقت داشته باشید که هزینه یک متر کابینت شامل: یک متر کابینت زمینی، یک متر کابینت هوایی، یک متر صفحه رویی، یک متر تاج و پاخور و یک متر چراغ و
یراق‌آلات است. 

برای بخش‌هایی که جای ماشین لباسشویی، ظرف شویی و یخچال است فقط صفحه رویی قرار می‌گیرد و فقط باید هزینه صفحه‌ی رویی را پرداخت کنید.
برای نصب کابینت نیز شما به نصاب احتیاج دارید و هزینه حمل نقل و نصب بر عهده‌ خریدار است. این هزینه با توجه با بازار متغییر  است.


نکات هنگام خرید


هنگام خرید حتماً به جنس و برند یرق‌آلات توجه کنید، چرا که جزوه مهم‌ترین قسمت‌های کابینت هستند. سپس از جنس و نوع صفحه رویی، جنس چوب و ریزه کاری‌های روی کابینت اطمینان حاصل کنید.
در مواردی دیده شده است که از پاخور، تاج و زیر چراغی بی‌کیفیت استفاده کرده‌اند اما خریدار هزینه‌ زیادی را صرف کرده است. پس حتماً جنس یرق‌آلات را مورد بررسی قرار دهید.
از داشتن گارانتی روکش و چسب‌ها اطمینان حاص کنید. همچنین ممکن است دستگیره‌ها از جنس استیل باشند که از کیفیت پایینی برخوردار است. دستگیره‌های کابینت ممبران بهتر است از جنس سرامیک یا برنز باشد. این دو جنس علاوه بر زیبایی استقامت بیشتری نیز دارند.

 

نظرات

بدون نظر