نیاز به خرید
نیاز به خرید
درخواست آنلاین خدمات و کالای ساختمانی
اعتبار مورد نیاز برای تکمیل پروژه مسکن مهر یازده هزار و پانصد میلیارد تومن است.

اعتبار مورد نیاز برای تکمیل پروژه مسکن مهر یازده هزار و پانصد میلیارد تومن است.

 

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در گفتگویی اظهار داشت : برای تحویل ۲۸۰ هزار واحد مسکن مهر در کشور نیازمند تامین خدمات زیربنایی، روبنایی و آماده سازی هستیم و لازمه این خدمات اعتبار پولی می باشد.

احمد اصغری مهرآبادی در این راستا گفت: برای اینکه بتوانیم مشکلات پروژه مسکن مهر به ویژه بخش اعتباری آن را بررسی و رفع نمائیم با پیشنهاد کمیسیون اصل ۹۰ قانون اساسی و با پیگیری مقام عالی وزارت و دستور معاون اول رئیس جمهور سال پیش تیمی متشکل از نمایندگان وزارت کشور، راه و شهرسازی،  نیرو و سازمان برنامه و بودجه بنا کردیم و پس از جلسات بسیار و آنالیز و  بررسی موانع و مشکلات مسکن مهر معلوم شد  برای تکمیل و تحویل پروژه های مسکن مهر حدودا ۱۱ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار لازم داریم که قطعا در شرایط فعلی این رقم افزایش هم خواهد داشت.

وی در ادامه گفت: بعد از اینکه این موضوع را به رییس جمهور اطلاع دادیم ، سازمان برنامه و بودجه پیشنهاداتی را اعلام کرد و محل هایی که می توانند این مبلغ را تامین کنند را ارائه کردند. تامین قیر برای کمک به آسفالت معابر، از محل بودجه عمومی دولت و سایر ردیف های مرتبط با مسکن مهر هم از محل منابع بازگشتی از اقساط مسکن مهر و درنهایت بخشی نیز از محل اراضی دولت تامین می شوند.

مهرآبادی ادامه داد: رئیس جمهور سازمان برنامه و بودجه را مکلف کرد تا اقدامات لازم در این بخش انجام شود، در این باره ما ضمن پیگیری های جدی  منتظر اقدامات سازمان برنامه و بودجه هستیم و توقع داریم سازمان مذکور با توجه به اینکه سال کاری رو به پایان است و قیمت مصالح هم روبه افزایش است در اقدامات خود تعجیل کند. همچنین براساس توافقاتی که انجام شده بود قرار بر این بود تا ابتدا ۱۴۰۰ میلیارد تومان بابت تامین خدمات زیربنایی و آماده سازی در اختیار وزارت خانه های نیرو و راه و شهرسازی قرار گیرد که تا به امروز محقق نشده است.

قائم مقام وزیر شهرسازی گفت: برخلاف تمام مشکلات و محدودیت ها که در مسکن مهر داشتیم ,توانستیم طی 5 سال گذشته یک میلیون و بیست و یک هزار واحد مسکونی را تکمیل کرده و تحویل بدهیم.
وی تصریح کرد: مطمئنا اگر از این طرح به موقع حمایت مالی می شد,این پروژه تا پایان سال 95 تکمیل می شد اما متاسفانه این برنامه عملی نشد و وزارت نیرو هم علیرغم اتمام  دویست و هشتاد هزار واحد به خاطر کمبود اعتبار نتوانست خدمات زیربنایی را تامین کند.
مهرآبادی همچنین اطلاع داد: تا به امروز چهارصد و بیست هزار واحد در مناطق روستایی علاوه بر ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار واحد مسکن مهر شهری  احداث شده که همگی از محل تسهیلات مسکن مهر تامین شده اند.
این مقام مسئول در پایان اضافه کرد : در ۵ سال گذشته با همکاری بانک مسکن و وزارتخانه یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحد در مناطق شهری و در مجموع یک میلیون و ۸۶۰ هزار واحد در شهر و روستا به صورت اقساطی به فروش رسیده و متقاضیان دفترچه اقساط خود را دریافت کردند، که طبق این آمار تاکنون ۱۹۲۴۵ میلیارد تومان اقساط توسط بانک وصول شده است.

نظرات

بدون نظر