نیاز به خرید
نیاز به خرید
درخواست آنلاین خدمات و کالای ساختمانی
بررسی سقوط آسانسور از گمانه زنی تا واقعیت

بررسی سقوط آسانسور از گمانه زنی تا واقعیت

 امروزه در اکثر ساختمانها آسانسور وجود دارد .ما  به صورت روزانه از آسانسور استفاده می کنیم . برای خیلی از ما نبود و یا خراب بودن اسانسور یک فاجعه است.در سرا سر جهان برج های بسیار بلند ساخته شده اند و اگر آسانسور های فوق پیشرفته امروزی نبود ساخت این نوع سازه های عظیم الجثه بی معنی می شد.
یکی از خطراتی که بعضی از ما در هنگام استفاده از آسانسور به آن فکر می‌کنیم سقوط آسانسور است. با تیم محتوا نویسی نیاز به خرید همراه باشید تا با هم بررسی کنیم که آیا آسانسور های امروزی  سقوط می‌کنند و اگر این اتفاق افتاد ما باید چه اقداماتی انجام دهیم؟!


 پرش هنگام سقوط آسانسور دروغی بزرگ


 بسیاری از ما شنیده ایم که هنگام سقوط آسانسور باید بپریم تا کمترین آسیب را ببینیم. اما  این گفته دروغی بزرگ است. زیرا هنگام سقوط, پرش بسیار سخت تر از حالت معمولی است . همینطور هماهنگ کردن زمان پرش و برخورد آسانسور با زمین بسیار دشوار است . اگر همه چی هم عالی پیش برود تا شما بتوانید در زمان مناسب بپرید نمی توان پیش بینی کرد که شما با کدام عضو از بدنتان با زمین برخورد می کنید.
پرش هنگام سقوط می تواند یکی از بدترین انتخاب های موجود باشد. 

پرش هنگام سقوط هواپیما

 
به صورت عمودی ایستادن هنگام سقوط
 


 با توجه به فرمول فشار (p=f/a) می توان به این موضوع پی برد که هنگامی که شما به صورت عمودی بایستید سطح مقطع کمی دارید, پس فشار بیشتری را متحمل می شوید.  
و این موضوع بدین معنی است که فشار بیشتری به شما وارد می شود. اگر بخواهیم  به صورت فرضی قضیه مطرح شده را بررسی کنیم, فشار وارد بر شما ۱۰ برابر خواهد شد و این موضوع صدمات خیلی زیادی را بر شما وارد می کند.


بیشتر بخوانید===> نکات مهم قبل از نصب آسانسورحین سقوط آسانسور دراز بکشید


 شاید به نظر کار اشتباهی باشد اما بهترین تصمیم در زمان سقوط آسانسور دراز کشیدن است. در کف زمین به پشت دراز بکشید و سرو گردن خود را توسط دستانتان به صورت کامل بپوشاند تا کمترین فشار به شما وارد شد. 
اگر دوباره فرمول فشار را به یاد بیاورید دو پارامتر aوf  فشار وارده را مشخص میکنند.  f یا نیرو همان وزن جسم است و  aسطح مقطع آن است. پس هر چقدرa بزرگتر باشد p کوچکتر می شود.

درازکشیدن در سقوط آسانسور
 

 سقوط دسته جمعی آسانسور


 ممکن است زمانی که آسانسور سقوط می کند , بیش از یک نفر داخل آسانسور باشند. بدیهی است که در این شرایط نمی توان روی زمین دراز کشید پس راه حل چیست؟!
در این شرایط باید روی زمین نشسته و دستان خود را بر روی گردن و سر خود قرار دهیم.
اگر ساختمان بلند است و شما وقت کافی دارید از کت  یا هر چیز نرم دیگر استفاده کنید و زیر خود قرار دهید تا صدمه کمتری ببیند.

 

 بررسی آسانسورهای امروزی


شایان ذکر است که امروزه سقو ط آسانسور ها بسیار کم اتفاق می‌افتد و مرگ و میر مربوط به مسئولان آن و تعمیرکاران  آسانسور می باشد.

 
1-ترمز فعال آسانسور :  آسانسور دارای ترمز بسیار قوی است که همیشه فعال است. این همان ترمزی  است که آسانسور را در طبقات مختلف نگه می دارد.


این مطلب هم بخوانید===>سریع ترین آسانسورهای دنیا را بشناسیم!2- سیستم ایمنی پاراشوت : این همان ترمز دوم آسانسور است که به صورت کاملاً مکانیکی فعال می شود. اگر سرعت آسانسور بیش از حد نرمال باشد و یا سیم های آسانسور شل شوند این ترمز فعال می شود. همانطور که گفته شد این سیستم به صورت کاملا مکانیکی است و نبود برق هم به روی این ترمز تاثیر نمی گذارد.
3- ضربه گیر  چاهک:  در قسمت پایین آسانسور یا همان چاهک ضربه گیر هایی تعبیه شده است که در صورت افزایش سرعت به صورت غیر معمول  فعال می شوند. این ضربه گیرها از جنس پلی اورتان هستند و خاصیت فنری دارند


4- اهرم های درب :درب های آسانسور توسط اهرم هایی که تعبیر شدند در هر مکان قابل باز شدن هستند . 
قابل ذکر است که تنها نکته نگران کننده در مورد آسانسور  ایرادات فنی آن است, که  توسط مسئولان و تعمیرکاران کمتر از ۱۰  دقیقه رفع می شوند.


به دلیل استفاده زیاد از آسانسور و پیشرفت علم و استفاده آن در کارخانه ها  حوادثی که مربوط به سقوط و نقص فنی اسانسور هاست بسیار پایین امده است. اگر می خواهید لیستی از برترین تامیین کننده های آسانسور ایران راببنید سری به قسمت تامیین کننده های اسانسور نیاز به خرید بزنید.

بسیاری از تامین کننده های قوی آسانسور در سایت نیاز به خرید مشغول فعالیت هستند و می توانند به شما آسانسور های استاندارد با ایمنی بالا ارائه بدهند. اگر نیاز به خرید اسانسور دارید کافیست درخواست خود را در سایت نیاز به خرید ثبت کنید تا لیست قیمتی از اسانسور های استاندارد داشته باشید.


اخبار مربوط به سقوط

حادثه سقوط بالابر در حوالی خیابان قزوین

آسانسور غیر استاندارد در گناوه جان یک نفر را گرفت.​​​​​​​

سقوط آسانسور در غرب تهران حادثه ساز شد

نظرات

بدون نظر