نیاز به خرید
نیاز به خرید
درخواست آنلاین خدمات و کالای ساختمانی
اجرای گچبری سنتی و مدرن و هزینه  آن

اجرای گچبری سنتی و مدرن و هزینه آن

بسیاری از افراد گچبری را با گچ کاری یکی می دانند, ولی در واقع این دو با هم متفاوت هستند. گچبری یک هنر است که وابسته به رشته معماریست .به طور کلی گچبری یک مرحله بعد از گچ کاری است و به تخصص و ظریف کاری بیشتری نیاز دارد.
 تنها شباهتی که می‌توان بین آنها نام برد مصالح
گچ است, که اصلی ترین مواد مورد نیاز در هر دوی این مشاغل است.
 گچبری یک هنر تزیینی است که در ایران از روزگاران قدیم رواج داشته است, و می توان آثار آن را در بیشتر اماکن تاریخی مشاهده کرد .امروزه برای ساختمان های مسکونی , تجاری و اداری گچبری های مناسب برای  هر سقف انجام می دهند .بنا به سبک دکوراسیون می‌توان انواع گچبری مدرن, سنتی, ساده و شیک و کلاسیک و پر کار را به کار گرفت.

 گچ بری سقف در ۷ مرحله

 گچبری سقف نیاز به دانش, ابزا,ر تلاش, زمان و سلیقه استاد کار دارد. این کار یک مهارت تخصصی لازم دارد که تیم نیاز به خرید توصیه می‌کند آن را به یک کاربلد متخصص بسپارید.
 اگر نیاز به گچ کار یا گچبربرای پروژه خود دارید همین حالا درخواست خود را ثبت کنید تا استادکاران بهترین قیمت را به شما پیشنهاد دهند. می توانید برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.44020494
 به طور کلی گچبری سقف در ۷ مرحله انجام شدنی است. اگر ابزار مناسب دارید و ملات گچ شما آماده است شروع کنید.


 در مرحله اول گچ را با ماله به سقف بکشید. این کار را از لبه سقف شروع کنید. باید بتوانید با سرعت بیشتری این کار را انجام دهید تا ملات گچ خشک نشود.
 نکته‌ای که در این مرحله باید مد نظر داشته باشید, ضخامت گچی است که روی سقف می کشید. این ضخامت بستگی به طراحی مورد نظر شما دارد ولی حداقل ضخامت را 1 تا 1.4 اینچ در نظر بگیرید.


 در مرحله دوم باید گچ مالیده شده را صاف کنید. بدین منظور ماله خود را برداشته و به صورت زاویه دار روی گچ به حرکت درآورید. رفته رفته زاویه ماله و سقف را کمتر کنید تا حین حرکت سطح گچ صاف و مسطح تر شود. در این قسمت ماله را کمی روی گچ فشار دهید و اطمینان حاصل کنید که گچ به ماله نمی چسبد و سقف نمی ریزد.
در مرحله سوم گچ های اضافی بین لبه‌های سقف و دیوار را جدا کنید و اگر نقطه ای نیاز به گچ دارد آن را ترمیم کنید.
 در مرحله چهارم ابزار مورد نیاز برای طراحی و گچبری را آماده کنید. این ابزار شامل دم بر, نقاله, بومخار و کاردک است.


 طرح های گچبری را می توان به دو صورت آماده و دستی پیاده سازی کرد.
در روش اول نقشه های حرفه‌ای با قالب, از قبل زده می شود و در محل مورد نظر با استفاده از خمیر گچ  چسبانده می شود.
 روش دوم آماده کردن خمیر گچ در محل و نقش زدن به وسیله ابزارهای یاد شده به روی سطح گچ کاری شده است. این روش به مراتب سخت‌تر است و مهارت بیشتری نیاز دارد و ممکن است کیفیت آن به اندازه روش اول نباشد.

اجرای گچبری
 البته برخی گچبری های تخصصی و حرفه ای تر به صورت لیزری انجام می‌شود که برای تالارهای پذیرایی و سالن های خاص به کار می روند.
 در مرحله پنجم با یک برس بزرگ روی گچبری ها را برس بکشید تا گچ و خاک های اضافی بریزد. اگر طراحی شما چیزی کم دارد در این مرحله می توانید آن را جبران کنید.
 برخی گچبری ها دارای رنگ و لعاب هستند در مرحله ششم می توانید در صورت نیاز به طرح های خود رنگ اضافه کنید.

گچبری رنگی
 مرحله پایانی اضافه کردن اسپری های مخصوص برای براق شدن و جلوگیری از دوده گرفتن و کثیف شدن است .
البته هر استادکاری می‌تواند با توجه به مهارت و تجربه خود به این مراحل اضافه کند یا حتی برخی از آن‌ها را حذف کند اما به طور کلی مراحل گچبری سقف به ترتیبی بود که بیان کردیم.

 گچبری سنتی یا مدرن


 انتخاب مدل گچبری و طرح هایی که می خواهید روی سقف بزنید بستگی به نظر و سلیقه کارفرما و نوع کاربری ملک دارد.

گچبری مدرن طرح های جدیدی هستند که توسط هنرمندان جدید برای ساختمان های امروزی به کار گرفته شده. در اکثر مدل های مدرن از نورپردازی استفاده می‌شود که به جذابیت اثر اضافه می‌کند. در طرح های مدرن شاهد خلاقیت های بسیاری هستیم که مطابق مد های امروزی هستند.
گچبری های پیش ساخته را هم می‌توان در دسته گچبری مدرن قرار داد.

گچبری مدرن

گچبری امروزی


 در گچبری های سنتی بیشتر شاهد اشکال هندسی مثل چند ضلعی, لوزی و…. و اشکال سنتی مثل ترمه هستیم.
 مسجد جامع اصفهان و مسجد حیدریه قزوین آثار برجسته ای هستند که گچبری سنتی در آنها اجرا شده است.

گچبری سنتی

گچبری مسجد جامع

 تخمین هزینه گچبری


 هزینه گچبری به عوامل زیادی بستگی دارد که مهمترین آنها تعداد افراد تیم, میزان پیچیدگی و ساده بودن, لوازم مورد نیاز, کیفیت گچ به کار رفته و منطقه پروژه می باشد.
واضح است هر چه تعداد افراد تیم بیشتر باشند, پروژه‌ها زودتر تحویل می شوند و هزینه آن بالاتر می رود. برای طرح های پیچیده هم به همین شکل است هرچه طرح پیچیده‌تر باشد و ظریف کاری بیشتری داشته باشد قیمت پیشنهادی استاد کار بیشتر می شود.
 برای گرفتن قیمت آنلاین خدمات گچبری و گچ کاری همین حالا درخواست خود را ثبت کنید تا از چند گچکار پیشنهاد قیمت بگیرید. 

نظرات

بدون نظر