نیاز به خرید
نیاز به خرید
درخواست آنلاین خدمات و کالای ساختمانی
افزایش تقاضای مسکن تا 700هزارواحد در سال

افزایش تقاضای مسکن تا 700هزارواحد در سال

محمدرضا رضایی کوچی گفت دلیل این که هروز شاهد افزایش قیمت هستیم  این ست که تولید مسکن بسیار کاهش یافته , بنابراین ما از دولت انتظار داریم با اعطای تسهیلات ارزان قیمت زمینه را برای ساخت مسکن فراهم کند.  وی درباره سیاست های غلط دولت در حوزه مسکن و عدم اقدامی مناسب  برای رفع نابسامانی های قیمت مسکن، اظهار کرد: بازار مسکن باید در عرضه و تقاضا تعادل داشته باشد اما ما در قسمت تولید مسکن با مشکلات فراوانی رو به رو هستیم. بااینکه دولت موضوع  مسکن اجتماعی را مطرح کرد اما این بحث چندان نتوانست در تولید مسکن نقش آفرینی کند .
 تقاضا برای مسکن در این روزها  افزایش یافته است. اکنون ما حدود ۷۰۰ هزار واحد جدید در سال برای متقاضیان مسکن نیازداریم، به علاوه تقاضای چند سال اخیر هم به این عدد اضافه می شود.

نماینده مردم جهرم در مجلس گفت: وقتی که تولید مسکن نداشته باشیم  طبیعی است که قیمت مسکن افزایش پیدا کند و همچنان هم باید شاهد افزایش قیمت مسکن باشیم. ما قبلا چنین افزایش قیمت هایی را پیش بینی کرده بودیم و به دولت هم اخطار داده و با رئیس جمهور نیز مکاتباتی داشتیم، ولی با تمام این اقدامات هیچ حرکتی برای مدیریت و کنترل نرخ مسکن از طرف دولت شاهد نبودیم.

                                  قیمت مسکن

رئیس کمیسیون عمران هم در این باره گفت: برای ساخت و تولید مسکن تسهیلات ارزان قیمت لازم است. ما توقع نداریم که  دولت مستقیما در حوزه تولید مسکن ورود کند اما می تواند با پرداخت تسهیلات این امر را تسهیل  کند. علاوه بر این مکانیسم  اداری هم  در ساخت مسکن تاثیر گذار است و مشکلات را در این زمینه  چندین برابر کرده.از طرفی قیمت مصالح هم با نوسان رو به رو شده و سیاست های دولت هم در این باره شفاف و روشن نیست.
رضایی در ادامه تاکید کرد: دولت اگر می خواهد قیمت مسکن را کنترل کند اول از همه باید سامانه ای راه اندازی شود تا قیمت مسکن در آن به صورت واضح تعیین شود.
با توجه به شرایط کشور و درآمد اقشار,تقاضای مسکن بیشتر در واحدهای کوچک است درصورتی که درحال حاضر بیشتر واحدهای با متراژ بالا ساخته می شود. بنابراین دولت باید روی واحدهای با متراژ کوچکتر سرمایه گذاری کند.

 

نظرات

بدون نظر