نیاز به خرید
نیاز به خرید
درخواست آنلاین خدمات و کالای ساختمانی
معرفی کابینت های مختلف آشپزخانه با لیست قیمت

معرفی کابینت های مختلف آشپزخانه با لیست قیمت


امروزه کابینت یکی از اجزای مهم در طراحی و دکوراسیون داخلی آشپزخانه می باشد. کابینت ها در جنس های مختلفی در بازار موجود هستند که هرکدام شامل رنگ ها و طرح های مختلفی هستند. انتخاب نوع کابینت بستگی به طراحی داخلی واحد, سلیقه کارفرما و هزینه درنظرگرفته شده دارد که ما در سایت نیاز به خرید کمک می کنیم تا بهترین انتخاب را از میان پیشنهادات مختلف داشته باشید.
با ما در این مقاله همراه باشید تا انواع کابینت را از نظر متریال و معایب و مزایا بررسی کنیم و رنج قیمتی آن ها را به صورت تقریبی بررسی کنیم. بعد از خواندن این مطلب قادر خواهید بود بهترین انتخاب را برای آشپزخانه خود داشته باشید.
کابینت یک کلمه فرانسوی است که به انبار خالی اطلاق می شود که در فارسی به به معنای گنجه است.

ارتباط کابینت با طراحی داخلی

ارتباط و هارمونی محیط آشپزخانه با دیزاین داخلی خانه بسیار مهم است اگر آشبزخانه ما حالت اوپن open داشته باشد اهمییت این موضوع دو چندان می شود. برای  ایجاد یک ارتباط ساده می توان از صندلی مقابل میز بار استفاده نمود اما برای ایجاد یک ارتباط پیوسته باید در انتخاب رنگ های وسایل منزل بسیار دقت کرد این جمله به این معنی نیست که تمامی وسایل خانه به یک رنگ باشند منظور از این جمله این است که در انتخاب رنگ به هارمونی رنگ ها  دقت کنیم و یا به کار بردن رنگ های شاد در کنار رنگ های خنثی می تواند ایده خوبی باشد.


کابینت های قدیمی فلزی

کابینت های فلزی در سال های گذشته در بین ایرانیها بسیار محبوب بود. اما به مرور زملن کابینت های ام دی اف یا گلاسه جای این کابینت ها را گرفتند. با این حا هنوز هم استفاده می شود اما به خاطر معایبش از بورس افتاده است .
به طور کلی 3 نوع کابینت فلزی تولید می شود:
1)کابینت های فلزی ورق سیاه     2)کابینت های فلزی گالوانیزه     3)کابینت های فلزی استیل

معایب: مقاومت کم در برابر رطوبت و آب / عدم استفاده از اکسسوری و یراق آلات نوین / طرح های تکراری و محدود
مزایا: کم بودن نسبی قیمت ها / سبکی نسبی / حس نستالژیک / عمر طولانی
قیمت کابینت های فلزی بین متری650000تومان تا 850000  متغیر است. (تابستان 98) این قیمت با توجه به وضعیت بازار متغیر است.

 

کابینت ام دی اف

ام دی اف مخفف کلمه Medium-density fibreboard به معنی تخته فیبر با چگالی متوسط می باشد. در واقع ام دی اف از ذرات چوب چسبیده به هم ساخته می شود که در طرح های مختلف تولید می شود.

معایب: اگر قسمتی از روکش ام دی اف آسیب دیده باشد و آب به آن محل نفوظ کند کابینت یسیار آسیب پذیر می شود.
مزایا: طراح متنوع / عمر طولانی
قیمت کابینت ام دی اف  خارجی بین متری : 1000,000 تا 1,300,000  تومان متغیر است.(تایستان 98)
قیمت ام دی اف ایرانی متری:  900,00 تا 1100,000 تومان

 

کابینت های گلس

کابینت های گلاس و انواع آن همان کابینت های ام دی اف هستند با رو کش های متفاوت برای مثال کابینت هایگلاس روکشی از پلکسی گلاس دارد که ظاهری براق و لوکس دارد اما مغزی آن همان ام دی اف است.

معایب: باقی ماندن اثر انگشت / گران بودن / آسی ب پذیری (خط و خش )
مزایا: حالت آینه ای دارد / دلبازی خانه / لوکس و لاکژری
قیمت کابینت های گلس  خارجی متری: 1300000تا 1750000 تومان (تابستان 98)


کابینت ممبران

زیر مجموعه ای از کابینت ام دی اف است که دستگاه های پیشرفته ام دی اف طرح ها خاصی را بر روی آن در می آورند که باعث زیبایی هر چه بیشتر خانه ها می شود . ممبران زیبایی چوب و مقاومت ام دی اف را با هم داراست.
معایب:
مزایا: مقاوم در برابر آب / طراح ای متفاوت/تنوع رنگ
قیمت کابینت ممبران متری: 1500000 تا 2200000 تومان


استفاده از استیکرهای کابینتی برای تغییر دکوراسیون

استیکر یا برچسب، جزئی از دکوری های دیواری هستند که می توان از آن ها برای تزئین کابینت آشپزخانه استفاده کرد. این استیکرها دارای طرح ها و مدل های مختلفی می باشند.


کابینت های استوک یا دست دوم

 امروزه در بازار انواع کابینت های استوک فروش می روند . انواع کابینت ام دی اف ، ممبران ، طرح چوب و ... موجود است. قیمت بسیار متفاوت است و بستگی به فاکتور های متفاوتی دارد.

 

جمع بندی
در انتهای این مطلب با توجه به بودجه ای که برای خرید کابینت در نظر گرفته اید می توانید یکی از انواع کابینت ذکر شده در موارد بالا را انتخاب کنید و درخواست آن را رایگان در سایت نیاز به خرید ثبت کنید تا تولید کنندگان کابینت به شما لیست قیمت بدهند.

 

نظرات

بدون نظر