نیاز به خرید
نیاز به خرید
درخواست آنلاین خدمات و کالای ساختمانی
برگزاری نمایشگاه صنعت ساختمان قزوین از 16مهر ماه

برگزاری نمایشگاه صنعت ساختمان قزوین از 16مهر ماه

سید کاظم مجابی رئیس اداره  نظام مهندسی ساختمان استان قزوین در جلسه مطبوعاتی با اصحاب رسانه در سالن جلسات سازمان نظام مهندسی ساختمان اعلام کرد: در حوزه صنعت ساختمان، مصالح نقش مهم و حیاتی در کیفیت ساخت و مقاومت ساختمان دارد. مجابی در ادامه گفت: با توجه به رویکردی که در زمینه زیست محیطی اتخاذ شده، یکی از بزرگترین مشکلات مدیریت شهری, وجود نخاله های ساختمانی و صدماتیست که این مصالح به محیط زیست وارد می کنند.
وی عنوان کرد: یکی از اهداف سازمان نظام مهندسی و کنترل ساختمان, برگزاری نمایشگاه های صنعت ساختمان می باشد که این نمایشگاه در استان قزوین با حمایت و همکاری اداره کل استاندارد,مجموعه استانداری و اداره کل راه و شهرسازی برپا می شود.
مجابی تصریح کرد: تا به حال نمایشگاهی این چنین دقیق و با مجموعه ای متخصص در کشور نداشتیم. امید داریم با این حرکت بتوانیم نقش بسزایی در تولیدکنندگان مصالح استاندارد داشته باشیم و از تولید  و مصرف مصالح ساختمانی غیراستاندارد جلوگیری کنیم.که به هدف نهایی مان که طولانی شدن عمر ساختمان هاست برسیم.(عمر ساختمان در کشورهای پیشرفته 100 سال هم میرسد این در صورتیست که به ساختمان های بالای 20 سال در کشور ما کلنگی یا مخروبه می گویند)
او توضیح داد: از آنجا که صنعت ساختمان یک فعالیت گسترده می باشد سازمان ها و نهادهای بسیاری در آن دخیل هستند که مهمترین آن ها اداره کل استاندارد است که باید روی تولیدات استاندارد کنترل و بازرسی  داشته باشد.در این خصوص جلسه ای با مدیر مجموعه اداره کل استاندارد برگزار کردیم.
رئیس اداره  نظام مهندسی ساختمان استان قزوین در ادامه اضافه کرد: مجموعه استانداری با تدوین یک سری مصوبات و دستورالعمل های بالادستی، نقش موثری در این حوزه دارد و امیدواریم با این اقدامی که صورت گرفته و نتایج مطلوبی که ازبرگزاری نمایشگاه ساختمان حاصل می شود، گام های موثری در این حوزه برداریم.
رئیس ستاد برگزاری نمایشگاه صنعت ساختمان, رضا تاجرباشی بیان کرد:قرار است این نمایشگاه در مساحتی به وسعت 4000متر برگزار شود که 1953 متر از آن جهت غرفه سازی استفاده می شود. چیزی که در این بین جالب توجه است , شرکت کنندگان این نمایشگاه هستند که جزئ بهترین ها در تولیدات محصولات ساختمانی هستند.
تاجرباشی در ادامه گفت: بنا داریم برای ارتقای سطح دانش عمومی کاربران ساختمانی در کنار غرفه ها , همایش ها و کارگاه های آموزشی برای مهندسان و استادکاران و بهره برداران برپا کنیم .
او اعلام کرد: با طراحی جدیدی که در این نمایشگاه ایجاد خواهیم کرد 79 غرفه ایجاد خواهد شد که حدود 80 درصد شرکت کنندگان آن از استان قزوین هستند.
این نمایشگاه از تاریخ 16 لغایت 19 مهر ماه از ساعت 15 الی 21 در محل نمایشگاه های بین المللی استان قزوین قابل بازدید می باشد.

 

نظرات

بدون نظر