نیاز به خرید
نیاز به خرید
درخواست آنلاین خدمات و کالای ساختمانی
درباره چوب ترموود چه می دانید؟

درباره چوب ترموود چه می دانید؟

 

اگر با ساختمان سازی آشنا باشید نام چوب ترموود را بارها شنیده اید. از ترموود برای نمای خارجی و گاهی نمای داخلی ساختمان استفاده می شود.فنلاند کشوری بود که ترموود را کشف کرد.تولید چوب ترموود شرایط و مراحل خاصی دارد که در این مطلب می خواهیم شما را با این مراحل آشنا کنیم.قیمت چوب ترموود با توجه به کیفیت اجرا شدن این مراحل و خروجی مناسب و استفاده از چوب خام مرغوب , رنج متفاوتی دارد.

چوب ترموود بیشتر جنبه تزیینی دارد و در نماها و دکوراسیون داخلی هم کاربرد فراوان دارد, هرچند که اخیرا شاهد نماهای خارجی کارشده با ترموود هم هستیم. البته ویژگی های ترموود برای نمای خارجی و داخلی متفاوت است.

ما در سایت نیاز به خرید به شما کمک می کنیم تا اگر نیاز به چوب ترموود دارید آن را با بهترین قیمت و در کمترین زمان از فروشندگان چوب ترموود  که عضو سایت هستند بی واسطه تهیه کنید.

انسان ها از سال های بسیار دور به این موضوع پی برده اند که با سوزاندن و نیم سوز کردن چوب می توان مقاومت چوب را در برابر  عوامل مخرب  خارجی افزایش داد, بعد از گذشت سال ها تحقیقات گسترده درباره ترموود در کشور های  مختلف دنیا انجام شد.

نمای ترموود
کشور فنلاند با آزمایشات فروان و با استفاده از مهندسی پیشرفته و نوین خود توانست مقاومت چوب را با استفاده از حرارت افزایش دهد . فنلاند به روش ترموود thermo wood دست یافت که مراحل این روش را در ادامه شرح می دهیم:

فاز اول
چوب ها را به اندازه مورد نظر برش می زنند سپس در دستگاه ترموود قرار داده می شوند سپس بین ۱۰۰ تا ۱۳۰ درجه سانتی گراد در شرایط ویژه حرارت میبینند  تا جوب خشک شود و به طور کلی رطوبت از چوب خارج شود.

الوار خام ترمو

فاز دوم
حرارت دستگاه را ۱۸۰ تا ۲۲۰ درجه ساتی گراد بالا برده ، در این فاز کلیه صمغ ها و رطوبت چوب خارج شده و رطوبت نزدیک به صفر می رسد و چوب ها چندین ساعت در ایذ حرارت می مانند و تمامی  قسمت های چوب به رنگ قهوه ای روشن در می آید.

چوب خام ترمو

فاز سوم
پس از مراحل بالا چوب آرام آرام سرد می شود و به دمای ۱۰۰درجه بمی رسد سپس روی آن آب پاشیده می شود تا تبخیر آب کاملا چوب را سرد کند . در این مرحله چوب رطوبت را جذب می کند می کند و رطوبتش به ۴ الی ۶ درصد می رسد. در این روش بیشتر خصوصیات منفی چوب از بین می رود به دلیل تحمل حرارت در مدت زمان طولانی زنجیره های سلولزی آن شکسته شده و از هر گونه  جانور میکروسکوپی و حشرات چوب پاک می شود و بخش زیادی از رزین چوب خارج می شود ورآن قسمت باقی مانده به شکل بلوک درآمده و بی ضرر میگردد. پس از انجام شدن این مراحل چوب در برابر سرما گرما و خردگی مقاوم می شود.

نمودار مقاومت ترمو

ترموود دو روش استاندارد تولید دارد:
1.    Class-thermo_s (حرف S در Thermo-S مخفف کلمه Stability یا پایداری است)

این روش تولید چوب تا ۱۸۰ درجه حرارت می بیند و ماندگاری چوب بالا می رود در این روش بالا می رود و تغیرات حجم کاهش پیدا می کند با این حال 6 تا 8 درصد بسته به رطوبت محیط امکان تغیر حجم وجود دارد. این نوع
 چوب در مکان های خشک مانند مبلمان ، فضای داخلی ، سونا ، مبلمان و... کاربرد دارد.

نمای داخلی ترمو

 

2.    CLASS THERMO-D (حرف D در Thermo-D مخفف کلمه Durability یا دوام است)
در این روش چوب 220 رجه سانتی گراد حرارت میبیند که باعث می شود دوام چوب بالا برود. افزایش حجم این نوع از پوب بین 5 تا 6 درصد بسته به رطوبت امکان تغیر سایز وجود دارد. این نوع چوب که که دوام بالایی دارد درمحیط های خارجی مانند نما بیرونی ، باغچه ، حیاط و .... استفتده می شود .

نمای خارجی ترمو

شما می اوانید درخواست چوب ترموود خود را در سایت نیاز به خرید ثبت کنید.

نظرات

بدون نظر