نیاز به خرید
نیاز به خرید
درخواست آنلاین خدمات و کالای ساختمانی
در ساخت و سازهای سنتی مصالح اتلاف می شوند

در ساخت و سازهای سنتی مصالح اتلاف می شوند

 

ایمان طاهر معاون اداره راه و شهرسازی اصفهان بیان کرد: مقرر است که هر سال 10 درصد به ساخت و سازهای صنعتی افزوده شود اما این مهم در کشورمان عملی نشده است.
به گزارش ایسنا، ایمان طاهر  در نشست خبری امروز" 22امین نمایشگاه صنعت ساختمان اصفهان"، با اشاره به اینکه صنعت ساختمان شامل منابع مالی، نیروی کار و منابع انسانی، مصالح ساختمانی وماشین‌آلات  است،اعلام کرد: ما در صنعت ساختمان پیشرفت زیادی نداشتیم درصورتی که باید ساخت ساختمان ها را به صورت صنعتی پیش ببریم. وی ادامه داد: در حالی که در کشورهای توسعه‌یافته نسل ششم ساختمان‌سازی کنار گذاشته و وارد نسل هفتم ساخت‌وساز شده‌اند، اما در ایران همچنان در نسل سوم ساختمان‌سازی باقی‌مانده‌ایم.
معاون اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان با تأکید بر اینکه ساختمان‌های صنعتی موجب بهینه‌سازی مصرف انرژی می‌شود، گفت: اتلاف مصالح ساختمانی و همچنین انرژی در ساختمان‌های سنتی بسیار زیاد است.
طاهر افزود: البته تولیدکنندگان در برهه‌ای از زمان در تولید مسکن مهر به دلیل تعداد بالا و به صرفه بودن آن به سمت صنعتی سازی ساختمان حرکت کردند، اما بعد از اتمام پروژه مسکن مهر این موضوع به فراموشی سپرده شد.
وی به طرح جامع اقدام ملی تولید مسکن اشاره کرد و گفت: طی سال‌های ۹۸ و ۹۹ قرار است ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در کشور ساخته شود و امیدواریم در این طرح به سمت روش‌های نوین ساخت‌وساز و صنعتی سازی ساختمان حرکت کنیم.
مدیر مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان افزود: سهم استان اصفهان در طرح اقدام ملی تولید مسکن، ساخت ۷۰ هزار واحد مسکونی است که ۴۰ هزار واحد آن باید در شهرهای بهارستان، فولادشهر و مجلسی ساخته شود.
  وی با تأکید بر اینکه طی چند سال آینده باید روش‌های سنتی ساخت‌وساز در کشور کنار گذاشته شود، گفت: تولید مصالح ساختمانی به روش صنعتی به این امر کمک می‌کند، اما باید سیستم و روش تولید مسکن نیز تغییر کند.
طاهر همچنین بر هوشمندسازی ساختمان‌ها در کشور تأکید کرد و افزود: برای هوشمندسازی ساختمان‌ها باید بستر مناسب آماده شود و سنتی سازی ساختمان کنار گذاشته و به سمت صنعتی‌سازی ساختمان‌ها حرکت کنیم.
وی در خصوص مشکلات طرح مسکن مهر و نگرانی نسبت به اینکه ایرادات آن در طرح اقدام ملی تولید مسکن اتفاق نیفتد، اظهار کرد: طرح اقدام ملی تولید مسکن همانند مسکن مهر نخواهد بود و حداقل امکانات برای زندگی در آن لحاظ شده است.
مدیر مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان همچنین با تأکید بر اینکه تولید مسکن نباید توسط دولت انجام شود، تصریح کرد: این امر مغایر با سیاست خصوصی‌سازی است، اما به دلیل اینکه دولت باید مسکن دهک‌های پایین و متوسط جامعه را تأمین کند، ناچار به پیاده‌سازی چنین طرح‌هایی است.


منبع:ایسنا

نظرات

بدون نظر