نیاز به خرید
نیاز به خرید
درخواست آنلاین خدمات و کالای ساختمانی
نشست خبری مربوط به فناوری های نوین ساختمانی

نشست خبری مربوط به فناوری های نوین ساختمانی

در نشست خبری مربوط به تشریح همایش فناوری های نوین صنعت ساختمان , دبیر هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران علی نبی ای گفت:  به کار بردن فناوری های نوین و سبک سازی سازه ها به خصوص در برج ها و آسمان خراش ها باعث می شود که ساختمان در برابر زلزله مقاوم باشد و از استحکام خوبی برخوردار باشد
نبی ای در ادامه بیان داشت: گسترش و رشد فناوری های جدید در صنعت ساختمان باعث ایجاد اشتغال در عرصه های جدید می شود و سبب حذف شغل در این صنعت نمی شود.
 وی گفت: ضروریست ما هم در صنعت ساختمان همراه با تجربیات جهانی پیش برویم تا عقب نمانیم و خود را با این پیشرفت ها منطبق کنیم.

دبیر هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران افزود: مثلا در سال های گذشته می گفتند از شیشه در نما و ساخت و ساز به دلیل عدم مقاومت در برابر زلزله و تولید گازهای گلخانه ای استفاده نشود. ولی در حال حاضر با به کارگیری فناوری های نوین شیشه هایی برای نما ساخته می شود که با کنترل uv نور خورشید به کاهش گازهای گلخانه ای کمک می کند. همچنین شیشه هایی تولید شده که در برابر زلزله از استحکام خوبی برخوردارند.

در ادامه این جلسه وزیر اسبق ارتباطات, محمدحسن نامی با اشاره به  اینکه حدود 28 درصد اقتصاد کشور در تهران و 47 درصد اقتصاد کشور در 7 شهر بزرگ کم شده است، گفت: به خاطر گسترش سکونت گاه ها و اماکن رفاهی در کلان شهرها می بینیم که مردم در حال مهاجرت به این شهر ها هستند. بنابراین آمایش سرزمینی می تواند یک اقتصاد مطلوب را در سراسر کشور ایجاد کند.

تورج فرهادی رئیس کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری تهران در ادامه بیان کرد: یکی دیگر از مزایای استفاده از فناوری های نوین در صنعت ساختمان  کاهش هدررفت انرژی در ساختمان ها می باشد.

او اضافه کرد: از دیگر نتایج استفاده از فناوری های نوین در صنعت ساختمان حفظ محیط زیست خواهد بود.
پس از فرهادی، میرجعفری دبیر علمی کنفرانس توسعه فناوری های نوین صنعت ساختمان گفت: مهندسین ساختمان در تلاشند تا ساختمان هایی احداث کنند که مدرن تر و با محیط زیست هم سازگارتر باشند.
میرجعفری در پایان جلسه اظهار کرد: این کنفرانس به شرکت های تولید کننده مصالح فرصت می دهد تا از دستاوردهای تحقیقاتی در تولیداتشان استفاده کنند.

 

نظرات

بدون نظر