نیاز به خرید
نیاز به خرید
درخواست آنلاین خدمات و کالای ساختمانی
10 تا از زیباترین ساختمان های دنیا

10 تا از زیباترین ساختمان های دنیا


امروزه با پیشرفت فناوری و پیشرفت در علم معماری و عمران و با مدرنیته شدن شهرها و کشورها شاهد ساختمان های زیبا و خارق العاده ای در سراسر دنیا هستیم. زیبایی ساختمان ها شامل موارد بسیاری است که به دوبخش داخلی و بیرونی تقسیم می شود. در این مطلب از سایت نیاز به خرید در نظر داریم شما را با 10 تا از زیباترین ساختمان های دنیا آشنا کنیم.


10-مسجد امام اصفهان


باعث افتخار است که یک اثر تاریخی ایرانی در این لیست حضور دارد. مسجد امام در میدان امام اصفهان(ایران) واقع شده و نمونه زیبایی از معماری اسلامیست که در دوره صفویه ساخته شده است. مسجد امام که به عنوان یکی از شاهکارهای معماری ایران شناخته شده, از سال 1611 ساخته شده است.
این مسجد در سایت یونسکو ثبت شده و به عنوان یکی از گنج های 80 گنج به نمایش گذاشته شده است.
معماری این مسجد بر عهده استاد علی اکبر اصفهانی بوده و محب علی بیک هم ناظر آن بوده است. مسجد امام با نام های مسجد شاه, مسجد سلطانی و مسجد جامع عباسی هم شناخته شده است.

مسجد امام کاشیکاری مسجد امام

 

9-قصر پوتالا در چین


قصر پوتالا در لهاسا واقع شده و محل زندگی دالایی لاما بود تا اینکه در سال 1959 به هند گریخت. ساخت این ساختمان زیبا در سال 1645 اغاز شده است.این قصر دارای 13 طبقه, 1000 اتاق, 10000زیارتگاه و 200000 مجسمه می باشد که نمایی رو به دره دارد و بسیار زیباست. دیوارهایی که این قصر را احاطه کرده اند ضخامتی به اندازه 3 متر دارند.

قصر پوتالا  نمایی از پوتالا

 

8-تاج محل در چین


حتما تا به حال اسم این ساختمان زیبا که در آگرا هند واقع شده است را شنیده اید. مغول شاه این ساختمان زیبا را به یاد همسر سومش(ممتاز محل)  در سال 1632 ساخت که 21 سال بعد ساخت آن به اتمام رسید.
این اثر نمونه ای از بهترین اثر معماری مغول است  که در سال 1983 به عنوان میراث جهانی در یونسکو ثبت شده است.

تاج محل تاج محل

توصیه می کنیم مطلب  بهترین معماران دنیا را هم بخوانید

 

7-برج ایفل در پاریس


برج ایفل نیاز به توضیحات زیادی ندارد. این برج زیبا در سال 1889 ساخته شده استو از مشهورترین سازه های جهان و مرتفع ترین ساختمان پاریس است. امروزه برج ایفل به عنوان نماد پاریس شناخته می شود.
ایفل که ساخت آن 2 سال و 2 ماه به طول انجامیده برگرفته از نام سازنده اش گوستاو ایفل می باشد.

برج ایفل

 

6-خانه اپرای سیدنی


خانه اپرای سیدنی که در سال 1973 افتتاح شد توسط یک معمار دانمارکی به نام جورن اوزتون ساخته شده است.خانه اپرای سیدنی که در سال 2007 در یونسکو ثبت شد از شاهکارهای این معمار دانمارکی است و به عنوان سمبلی از یک کشور و قاره در قرن بیستم است. جورن برای این اثر خود جایزه pritzker را دریافت کرده است.

خانه اپرا سیدنی

 

5-کلیسای کاتولیک در اسپانیا
این کلیسای کاتولیک رومی توسط آنتونی گائودی که معمار کاتالونیا بود طراحی شد که در سال 2010 به عنوان میراث جهانی در یونسکو ثبت شد.ساخت این کلیسا در سال 1882 شروع شد و یک سال بعد گائودی فوت کرد. در حالی که 46 سال بعد از مرگ وی فقط یک چهارم کلیسا به پایان رسید.نکته جالب اینجاست که هنوز هم ساخت این کلیسا به پایان نرسیده است.

 

کاتولیک اسپانیا کلیسا کاتولیک

4-موزه هاگیا صوفیا در استانبول
هاگیا صوفیا در ابتدا یک کلیسای ارتدکس بود سپس به مسجد تبدیل شد و در حال حاضر یک موزه است.هاگیا صوفیا یکی از نمونه های برجسته معماری بیزانس به حساب می آید.

هاگیا صوفیا داخل هاگیا صوفیا

3-قصر GRESHAM در بوداپست
این قصر یکی از بهترین نمونه های معماری آرت نوو در کل اروپاست.این کاخ در ابتدا مکانی برای اقامت اشراف زادگان انگلیسی بود و بعد از جنگ جهانی دوم سربازان شوروی در آن ساکن شدند. درحال حاضر این قصر بهترین هتل مجارستان است.

هتل مجارستان

2-برج العرب در دبی
این برج یک هتل زیبا در دبی است که معرف حضور همه هست.برج العرب هتلی لوکس در قلب دبی با ارتفاع 321 متر و چهارمین هتل بلند دنیاست. طراحی این هتل برگرفته از بادبان کشتی می باشد که ساخت آن 5 سال به طول انجامیده است(1994 تا 1999). هتل برج العرب که تنها هتل 7 ستاره دنیاست بالغ بر 650 میلیون دلار هزینه در برداشته است.

برج العرب نمایی از برج العرب

 

1-برج الخلیفه در دبی
زیباترین ساختمان دنیا بی شک همین  برج الخلیفه است که بلندترین ساختمان دنیا هم می باشد. این برج زیبا در ژانویه 2010 افتتاح شد و برای ساخت آن حدود 1.5 میلیارد دلار هزینه شده است.
معمار برج الخلیفه آدریان اسمیت است که سازه ای زیبا و باور نکردنی را خلق کرده است.

برج الخلیفه  نمایی از برج الخلیفه

 

 

نظرات

بدون نظر