نیاز به خرید
نیاز به خرید
درخواست آنلاین خدمات و کالای ساختمانی
شرایط و مراحل ثبت نام طرح ملی مسکن

شرایط و مراحل ثبت نام طرح ملی مسکن

طرح اقدام ملی مسکن که مشخصا برای دهک های متوسط جامعه در نظر گرفته شده آغاز گردیده و ثبت نام از کرمان شروع شده است .
سامانه ای که برای این طرح راه اندازی شده , سامانه آباد بنیاد مسکن است که جزئیات ثبت نام و وام و تسهیلات در آن قابل پیگیری است.
میزان تسهیلات درنظر گرفته شده برای طرح اقدام ملی 75 میلیون تومان است و نرخ سود بازپرداخت آن 18 درصد است. بر این اساس پس از دوسال بازپرداخت وام ها شروع می شود که حدود 10 سال ماهیانه یک میلیون و پانصد هزار تومان می باشد. بنابراین کسانی که در این طرح شرکت می کنند باید توان پرداخت این میزان از اقساط را داشته باشند.
به زودی قرار است ثبت نام متقاضیان دیگر استان ها از سامانه آباد بنیاد شروع شود و کسانی که می توانند در این طرح شرکت کنند باید مشمول شرایط زیر باشند:

1-متاهل و سرپرست خانوار باشند.
2-حداقل 5 سال در شهر مورد نظر سکونت داشته باشد.
3-تا به حال از تسهیلات ارزان قیمت مسکن و تسهیلات دولتی استفاده نکرده باشد.

مراحل ثبت نام در طرح مسکن ملی:
اولین مرحله مراجعه به سامانه آباد به آدرس اینترنتی abad.bonyadmaskan.ir است.

سامانه آباد بنیاد

با عضویت در این سایت، شما یکی از متقاضیان خواهید بود و بعد از مشخص شدن تعداد نهایی سهمیه استان، در قرعه‌کشی شرکت داده خواهید شد. البته درحال حاضر ثبت نام صرفا برای متقاضیان استان کرمان امکان پذیر است . بعد از تکمیل فرم‌های ثبت نام در سامانه آباد و وارد کردن اطلاعات متقاضی، همسر و افراد تحت تکفل و سابقه سکونت، باید مبلغ ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان به عنوان هزینه ثبت نام در سامانه آباد پرداخت کنید. بعد از انجام این مراحل، به شما کد ۱۰ رقمی رهگیری داده می‌شود که با استفاده از آن می‌توانید مراحل دریافت وام طرح اقدام ملی مسکن را از طریق سامانه آباد پیگیری کنید. بعد از بررسی موارد ثبت نامی، از طریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود که می‌توانید از تسهیلات طرح اقدام ملی مسکن استفاده کنید یا نه. در این مرحله باید به همراه مدارکی مثل گواهی سابقه سکونت پنج ساله در شهر محل تقاضا، کارت ملی و شناسنامه متقاضی و افراد تحت تکفل و سند مالکیت زمین (در صورتی که زمین داشته باشید) به شعب بنیاد مسکن مراجعه کنید تا بتوانید از تسهیلات طرح اقدام ملی مسکن استفاده کنید.

 

نظرات

بدون نظر