نیاز به خرید
نیاز به خرید
درخواست آنلاین خدمات و کالای ساختمانی
زیبا ترین پل های جهان

زیبا ترین پل های جهان

امروزه معماران بسیار ماهری در جای جای دنیا در حال طراحی سازه های منحصر به فرد هستند ؛ معماران می توانند با طراحی پل های زیبا  قدرت طراحی و خلاقیت خود را به رخ بکشند در واقعه برای طراحی یک پل عوامل زیادی باید کنار هم قرار گیرند تا نتیجه کار رضایت بخش باشد. پل های زیبایی در طول تاریخ در نقاط مختلف جهان ساخته شده اند و هر کدام ویژگی خاص خود را دارا هستند.
حال گروه محتوا نویسی نیاز به خرید زیبا ترین پل ها را کنار هم گرد آورده با ما همراه باشید تا با زیبا ترین پل های جهان آشنا شویم.


10) پل خواجو / ایران (KAHAJU BRIDGE)
پل خواجو یکی از بهترین نمونه های معماری فرهنگی و باستانی ایران است. پل خواجو در اصفهان و در محله خواجو واقع شده است ؛ این پل ارتباط دهنده دو طرف رود زاینده رود است . در میانه پل خواجو ساختمانی وجود دارد که تزئینات و نقاشی های  طاق این سازه بسیار زیبا و منحصر به فرد است که محل استراحت شاه عباس صفوی بوده است.


9) پل بیکسبی کریک / ایالات متحده آمریکا (BIXBY CREEK BRIDGE)
این پل  در کالیفرنیا واقع شده است و به علت طراحی خاص و متفاوتش یکی از محبوب ترین مقصد های گردشگری است. این پل به پیچ بزرگش که بر روی ساحل Big Sur  کشیده شده است شهرت دارد .


8) پل بریج / انگلستان (TOWER BRIDGE)
تاور بریج یا همان پل برج نام یکی از مشهور ترین سازه های انگلستان است. این برج در لندن و بر روی رود تیمز بنا شده است . این برج در 8 سال بنا شد و دارای معماری گوتیک است که در مواقع لزوم بالا کشیده می شود تا کشتی ها گذر کنند.


7) پل بندرگاه  سیدنی / استارالیا (SYDNEY HARBOUR BRIDGE)
پل بندرگاه سیدنی یکی از  اصلی ترین نماد های این شهر است. این پل روی بندر گاه سیدنی ساخته شده است و مرکز این شهر را به شمال آن وصل می کند.


6) پل ریالتو / ایتالیا (PONTE DL RIALTO)
پل ریالتو قدیمی ترین و زیا ترین پل بنا شده بر روی کانال گراند ایتا لیا و در شهر ونیز است. این پل نمایی کامل (360 درجه) از کانال گراند را داراست. پل ریالتو که از سنگ ساخته شد است از جاذبه های گردشگری شهر ونیز است.


5) پل بروکلین / ایالات متحده آمریکا (BROOKLYN BRIDGE)
این پل معلق در نیورک واقع شده و وصل کننده ی بروکلین به منهتن است . طاح این پل جان روبلیگ است اما پس از مرگ وی پروژه را به پایان رساند. این پل اولین پل معلق آمریکا واولین پل معلق فولادی جهان است و تا 1903 طولانی ترین پل معلق جهان بود.


4) پل میلو / فرانسه ( MILLAU VIADUCT)
پل میلو بلندترین پل جهان است و 343 متر ارتفاع دارد. این پل در جنوب فرانسه  و بر روی رودخانه تارن واقع شده است. این پل توسط میشل ویرلوژو مهندس سازه و نورمن فاستر معمار ساخته شده است.


3) پل پونته وکیو / ایتالیا (PONTE VECCHIO)
پل پونته وکیو به معنای پل قدیمی؛ پلی قوسی است  و از جنس سنگ ساخته شده است که  پلی قرون وسطایی به شمار می رود که در فلورانس واقع شده است. دلیل شهرت پونته وکیو بازارچه ان است  که  در گذشته معتلق به گوشت فروشان بود اما امروزه دلالان هنری و جواهر فروشان در آن جا فعالییت می کنند.


2) پل چارلز / جمهوری چک (CHARLES BRIDGE)
دلیل شهرت این پل تندیس هایی است که سر تا سر این پل نصب شده است این پل قرون وسطایی برای قرن ها تنها را ارتباطی بین پراگ و مالا استرانا (روستا کوچکی در کناره رود  ولتاوا) بوده است . از روی این پل می توانید مناظر زیبا رود ولتاوا ، کلیسا ها و سازه های قرون وسطایی را به تما شا بنشینید.


1) پل گلدن گیت / ایالات متحده آمریکا  (golden gate bridge)
پل گلدن گیت یک پل معلق در سانفرانسیسکو است و متصل کننده این شهر به شمال نیویورک است. این پل بر روی تنگه گلدن گیت و در طی 4 سال ساخته شد. هزینه  ساخت این پل 35 میلیون دلار است و از سال 1937 تا 1964 طولانی ترن پل معلق دنیا به حساب می آمد. مردم سانفرانسیسکو این پل را نماد شهر خود به حساب می آورند.

 

 

نظرات

بدون نظر