نیاز به خرید
نیاز به خرید
درخواست آنلاین خدمات و کالای ساختمانی
واحدهای تولید مصالح غیراستاندارد پلمپ می شوند

واحدهای تولید مصالح غیراستاندارد پلمپ می شوند

مدیرکل استاندارد کهگیلویه و بویراحمد, بهمن رحمتی در روز سه شنبه در جمع خبرنگاران، گفت: از ابتدای امسال با بررسی های صورت گرفته و نظارت ها ی پی در پی , از ابتدای امسال تا به حال 5واحد تولیدی متخلف مصالح ساختمانی به مراجع قضایی و قانونی معرفی شدند.
 رحمتی اعلام کرد: این اقدام در پی بازرسی بر کیفیت مصالح تولید شده و برخوردهای قانونی با واحدهای تولیدی انجام گرفت.

 

او در ادامه گفت: مصالح ساختمانی استاندارد و باکیفیت نقش اساسی در مقاومت سازه ها دارد. در نتیجه آسیب ها و خسارت مالی و جانی کاهش می یابد و نهایتا هزینه های بازسازی و مرمت کاهش می یابد.
با مقاومت در برابر حوادث طبیعی و همچنین با افزایش عمر مفید یک ساختمان می توان از سرمایه های فردی و ملی محافظت کرد.

مدیر استاندارد کهگیلویه وبویر احمد ادامه داد: به دلیل اهمیت رعایت استانداردها در تولید مصالح ساختمانی و تهدیدات و خساراتی که مصالح نامرغوب و فاقد استاندارد متوجه مصرف کنندگان می کند، اداره کل استاندارد استان با افزایش نظارت و بازرسی های فنی خود از تولیدات بی کیفیت و غیراستاندارد جلوگیری می کند.

رحمتی خاطرنشان کرد: در پی وقوع زلزله های اخیر در برخی استان ها متوجه شدیم که در ساختمان ها به کیفیت مصالح ساختمانی توجهی نشده و همین موضوع باعث تلفات بسیار زیاد مالی و جانی شد و در برخی مناطق ساختمان ها به طور کامل تخریب شدند.

وی در پایان گفت : قرار بر این است که بازرسان استاندارد به صورت پایا و همیشگی به واحدهای تولیدی اعزام شوند و کیفیت مصالح را مورد بررسی قرار دهند و در صورت عدم تطبیق و مغایرت با استانداردها آن واحد تولیدی پلمپ و به مراجع قانونی معرفی شود.

 

نظرات

بدون نظر