نیاز به خرید
نیاز به خرید
درخواست آنلاین خدمات و کالای ساختمانی
سریعترین آسانسورهای دنیا را بشناسیم!

سریعترین آسانسورهای دنیا را بشناسیم!

اولین آسانسور مسافربر تجاری توسط شرکت Otis در سال 1857 در شهر نیویورک نصب شد. این آسانسور به سرعت 40 فیت بر دقیقه بود که در آن زمان بسیار خیره کننده بود.حال در این مطلب از سایت نیاز به خرید می خواهیم سریع ترین و پر قدرت ترین آسانسور های دنیا را معرفی کنیم و بگوییم در چه مدت زمانی این آسانسورهای پرسرعت قادر به طی کردن ارتفاع ساختمان ها هستند.

1-    آسانسور برج تایپیه 101/تایوان
درواقع این آسانسور سریعترین آسانسور دنیاست که سرعت این آسانسور 3313 فوت بر دقیقه است . این آسانسور سریع از طبقه همکف تا بام را در کمتر از 30 ثانیه طی می کند. این ساختمان 1670 فوت است. شرکت سازنده این آسانسور کمپانی بزرگ توشیبا است.

آسانسور تایپیه

تایپیه 2

برج تایپیه 101

2-آسانسور یوکوهاما لندمارک تاور/ژاپن
سرعت این آسانسور 2460 فوت بر دقیقه است. این ساختمان را که 971 فوت ارتفاع دارد ودر ژاپن قرار دارد در 24ثانیه طی می کند. این آسانسور توسط شرکت میتسوبیشی ساخته شده است.

یوکوهاما

3-آسانسور برج الخلیفه /دبی
سرعت این آسانسور 1968.5 فوت بر دقیقه است که ارتفاع 2717 فوتی برج الخلیفه را در 1 دقیقه و 22 ثانیه می پیماید. شرکت قدرتمند Otis سازنده این آسانسور سریع است.

 بخوانید:  خریدآسانسور و خدمات مربوطه به آن

برج الخلیفه

برج الخلیفه

آسانسور الخلیفه

4- آسانسور ساختمان سان شاین 60/ژاپن
این آسانسور پرسرعت , سرعتی معادل 1968 فوت بر دقیقه دارد. که ارتفاع 787 متری سان شاین را در 24 ثانیه طی می کند. این آسانسور سریع را هم شرکت میتسوبیشی تولید کرده است.

برج سان شاین

آسانسور سان شاین 60

5-آسانسور سریع مرکز مالی جهانی شانگهای/چین
یکی دیگر از سریعترین آسانسورهای دنیا متعلق به ساختمان مرکز مالی جهانی شانگهای می باشد. سرعت این آسانسور 1968.5 فوت بر دقیقه می باشد. این ساختمان ارتفاعی بالغ بر 1614 فوت دارد. آسانسور پرقدرت این سازه که توسط کمپانی thyssenkrupp تولید شده است در 49 ثانیه از پایینترین طبقه ساختمان تا بالاترین طبقه را می پیماید.

مرکز مالی جهانی شانگهای

6- آسانسور پرسرعت تجارت جهانی چین 3/چین
آین آسانسور پرقدرت 1968.5 فوت بر دقیقه سرعت دارد. این برج با ارتفاع 1083 فوت  توسط این آسانسور در 33 ثانیه پیموده می شود. آسانسور سریع این برج توسط شرکت schindler ساخته و نصب شده است.

مرکز تجارت چین

7- آسانسور مرکز جان هنکاک/امریکا
این آسانسور با سرعت 1801 فوت بر دقیقه ارتفاع 1129 فوتی برج جان هنکاک را در 38 ثانیه طی می کند. Otis  سازنده این آسانسور هم می باشد.

مرکز جان هنکاک

8-آسانسور برج جین مائو/چین
سرعت این آسانسور 1791 فوت بر دقیقه می باشد. آسانسور برج جین مائو ارتفاع 1881 فوتی را در 46 ثانیه طی می کند. تولیدکننده قدر این آسانسور شرکت میتسوبیشی است.

برج جین مائو جین مائو

آسانسور جین مائو


سریعترین و پرقدرت ترین آسانسور ایران

همانطور که می دانید برج میلاد با عنوان بلندترین برج ایران دارای سریعترین آسانسور در ایران هم می باشد. آسانسورهای  برج میلاد ارتفاع   974 فوتی این برج را در 42  ثانیه طی می کنند.درواقع سرعت این آسانسورها  1380 فوت بر دقیقه می باشد.    

برج میلاد نمایی از میلاد

آسانسور برج میلاد

مطالب مرتبط:

نکات مهم قبل از نصب آسانسور

آسانسور غیر استاندارد در گناوه جان یک نفر را گرفت

سقوط آسانسور در غرب تهران حادثه ساز شد

نظرات

بدون نظر