نیاز به خرید
نیاز به خرید
درخواست آنلاین خدمات و کالای ساختمانی
آسمان خراش ها,سازه هایی شگفت انگیز و زیبا

آسمان خراش ها,سازه هایی شگفت انگیز و زیبا

انسان ها همیشه در پی ساختن چیزهایی شگفت انگیز بوده اند,و در حوزه ی ساخت و ساز تلاش کرده اند تا با ساختن ساختمان های بلند و زیبا مهارت های مهندسی خود را به رخ بکشند.

در شهرها و کشورهای مختلف شاهد آسمان خراش هایی زیبا هستیم که حتما تا به حال دلمان خواسته تا از بلندترین نقطه این سازه ها نگاهی به اطرافمان بیاندازیم و بزرگی دنیا را احساس کنیم.

آسمان خراش چیست؟

آسمان خراش یا همان برج های بلند قامت ساختمان هایی هستند که عموما دارای 40 طبقه و ارتفاع بیش از 150 متر هستند. این اندازه ها به عنوان معیار در نظر گرفته می شوند و اندازه های حداقلی هستند,بنابراین آسمان خراش های معروف با ابعاد بزرگتری ساخته شده اند که هزینه های سرسام آور و گزافی هم برای ساخت آن ها به کار گرفته شده.

آسمان خراش ها برای کاربردهای متفاوتی ساخته می شوند که از انواع آن می توان به آسمان خراش های کاربری,مسکونی,مخابراتی,اداری-تجاری و جاذبه گردشگری و آسمان خراش هایی که نشانه هویت و غرور و نماد ملی می باشد اشاره کرد.

در ادامه با سایت نیاز به خرید همراه باشید تا چند آسمان خراش مطرح را معرفی کنیم:

 

مرتفع,خاص و شگفت انگیز مثل این آسمان خراش ها

 

  • این لیست با معرفی یک آسمان خراش زیبا از کشور امارات شروع می شود. برج خلیفه بلندترین ساختمان دنیا می باشد که با ارتفاع 829/8 متر در دبی ساخته شده و دارای 160 طبقه می باشد. این آسمان خراش عظیم توسط SOM طراحی و در سال 2010 افتتاح شده است. اگرچه تا به حال این برج بزرگترین اسمان خراش دنیاست اما در آینده ای نزدیک با ساخته شدن برج جده با  ارتفاعی بیش از یک کیلومتر این عنوان از برج خلیفه گرفته خواهد شد.

برج خلیفه  سکوی دید برج خلیفه

  • دومین برجی که می خواهیم از آن یاد کنیم آسمان خراش های دوقلوی پتروناس کوالالامپور مالزی می باشد. این برج دوقلو 451/9 متر ارتفاع دارد و این دو برج توسط یک پل بهم متصل شده اند. یکی از این برج های دوقلو مکانی برای سرگرمی و مرکز خرید است و دیگری توسط شرکت نفتی اشغال شده است.

پتروناس مالزی   برج دوقلو

  • مرکز تجارت جهانی شانگهای چین بلندترین آسمان خراش حفره دار می باشد که با ارتفاع 492متر مکانی سرگرم کننده و مهیج برای عموم مردم است. طراحی حفره دار و غیر معمول این سازه باعث کاهش فشار باد شده است.

برج حفره دار چین  مرکز تجارت جهانی چین

  • اسمان خراش دیگری که طراحی غیرمعمول و نقره ای آن را از دیگر برج ها متمایز می کند برج جهانی لوته با ارتفاع 555متر می باشد.ساخت این آسمان خراش در آوریل سال گذشته در کره به اتمام رسید. این برج همچنین دارای سریع ترین آسانسور دنیا است که طی یک دقیقه به عرشه می رسد,عرشه ای که کف ان شیشه ای می باشد و در ارتفاع 497/6 از سطح زمین قرار دارد.

                                            

  • در ویتنام آسمان خراشی به شکل گل نیلوفر یا لوتوس که نماد ملی این کشور است در سال 2010 ساخته شده. سکوی دیده بان برج تجاری بیتکس کو بیرون از بنا تعبیه شده و مساحت آن 22متر می باشد و برای مشاهده اطراف بسیار هیجان انگیز می باشد.

                                          برج بیتکس کو

 

آسمان خراش U شکل آسمان خراشی شگفت انگیز در آینده

اولین برج U شکل دنیا با یک طراحی و معماری خارق العاده در نیویورک آمریکا ساخته خواهد شد که بلندترین,زیباترین و شگفت انگیزترین آسمان خراش دنیا خواهد شد.

این آسمان خراش با ارتفاع 1219 متر توسط استودیو oiio طراحی شده است. این سازه با توجه به شکل منحنی که دارد نیاز به امکانات فوق پیشرفته ای دارد که یکی از این امکانات اسانسور مخصوص بناهای خمیده و منحنی است. بدون شک با ساخت و تکمیل این آسمان خراش ,این برج تبدیل به بزرگترین و مهمترین مرکز تجاری اقتصادی آمریکا خواهد شد.

برج یو شکل

 

   

 

نظرات

بدون نظر