نیاز به خرید
نیاز به خرید
درخواست آنلاین خدمات و کالای ساختمانی
آغاز ثبت نام طرح ملی مسکن

آغاز ثبت نام طرح ملی مسکن

طرح ملی مسکن توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آغاز شد و در مرحله اول ثبت نام از شهر کرمان آغاز شده است.

چند روز پیش معاون مسکن بنیاد انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: دولت در نظر دارد 400هزار واحد مسکونی را برای اقشار کم درآمد احداث کند که از این 400 هزار واحد ساخت  100 هزار واحد بر عهده بنیان مسکن خواهد بود. این طرح که تحت عنوان طرح ملی مسکن یاد می شود به صورت ازمایشی از شهر کرمان آغاز شده و قرار است در استان های دیگر هم کلید بخورد.قرار بر این است که ساخت واحدهای مسکونی در مکان هایی که تقاضا بالاست شروع شود و این بررسی ها با توجه به تجربه ای که در مسکن مهر کسب شد ممکن است.
وی ادامه داد که ثبت نام آزمایشی اوایل شهریور برای شهر کرمان شروع می شود و تا 10 روز بعد استان های دیگر نیز اضافه می شوند.در این خصوص با توجه به توافقاتی که با بانک مسکن صورت گرفته میانگین تسهیلات 75میلیون با سود 18درصد است که این تسهیلات به سپرده گذاری نیازی ندارد و حداکثر آن 100 میلیون تومان است.


وی با یادآوری این‌که در کنار این تسهیلات، وام جعاله نیز از سوی بانک مسکن پرداخت خواهد شد، تصریح کرد: متقاضیان باید در ابتدا هزینه جزیی پرداخت کنند و بعد از تاییدیه پایانی وضعیت متقاضیان باید 30 تا 50 میلیون تومان در بانک مسکن سپرده گذاری کنند ¬و دو دهک اول ¬مانند ¬اقشار کم درآمد که شامل افراد تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی هستند نیازی به سپرده گذاری اولیه ندارند.

با توجه به پیگیری ها از بنیاد مسکن ثبت نام در کرمان شروع شده و قرار است طی روزهای آینده با دستور ریاست جمهوری ساخت و عرضه 100هزار مسکن در قالب مسکن طرح ملی آغاز شود.

 

نظرات

بدون نظر