نیاز به خرید
نیاز به خرید
درخواست آنلاین خدمات و کالای ساختمانی
10تا از بهترین مکان های تفریحی دنیا

10تا از بهترین مکان های تفریحی دنیا

امروزه ما انسان ها کوچک ترین وقت آزادی را که به دست می آوریم دنبال جاذبه های گردشگری هستیم که برای استراحت و آرامش به آن جا سفر کنیم.
تیم محتوا نویسی
نیاز به خرید 10 تا از دیدنی ترین مناطق دنیا را کنار هم آورده تا کمکی به مخاطبان و علاقه مندان به سفر کرده باشد.


1)مارون بلز


مارون بلز 10 مایل بعد از آسپن/کلارادو قرار گرفته است
مارون بلز دو قله 14000فوتی هستند که در رشته کوه های راکی قرار گرفته اند. انعکاس این دو قله مرتفع در دریاچه مارون  مکانی بسیار زیبا برای عکاسان ایجاد می کند.این دو قله معروف به جواهر رشته کوه راکی هستند.
 مارون بلز


2)گرند کنیون
گرند کنیون یکی از پارک های ملی در آ مریکا است که در شمال غربی کلارادو  واقع شده است. عرض این دره در وسیع ترین نقطه به 15 مایل می رسد و  تا عمق 1600 متری ادامه پیدا می کند که مکانی شگرف را پدید می آورد.
 گرند کنیون


3)کو های آبی ریج
کوه های آبی ریج واقع در شرق ایالات متحده است و بخشی از آپالاشیا است که از جنوبی ترین نقطه شروع و تا شمال پلسیلوانیا ادامه دارد.
زمانی که از فاصله زیاد به این دره نگاه کنید کوه ها را به رنگ آبی می بینید و دلیل این اتفاق این است که درختان این منطقه موادی تولید می کنند که ابی هستند.

کوه ابی ریج
 
4)جزیره سنتورینی- یونان
جزیره سنتورینی که به ترا هم معروف است . در 200 کیلومتری یونان ودر دریای اژه قرار دارد.در این جزیره کمتر از 15000نفر زندگی می کنند و سنتورینی به علت مکانی که قرار گرفته و خانه های سفید و گنبد های آبی اش معروف است.

سنوریتی
 
5)دریاچه پلیتویس
پارک ملی دریاچه پلیتویس در کشور کرواسی از مشهورترین جاذبه های توریستی جهان می باشد که در سال 1979 در لیست میراث جهانی یونسکو جای گرفت. بازدید از این دریاچه ها که تقریبا در بین شهر پایتختی Zagreb و شهر ساحلی Zadar واقع شده اند، بشدت توصیه می شود. زیبایی و شکوه این پارک را می توانید در 16 دریاچه ای ببینید که توسط یک سری آبشار به یکدیگر متصل شده اند و در اعماق جنگلی مستقر شده اند که محل زندگی آهوهای کوهی، خرس ها، گرگ ها، گرازهای وحشی و گونه های نایابی از پرندگان می باشد. مساحت این پارک حدود 300 کیلومتر می باشد و این درحالیست که زنجیره ی دریاچه ها به بیش از 8 کیلومتر می رسد.

پلیتوس
 
6)ساحل آمالفی/ایتالیا
این ساحل 55 کیلومتری که در آن 13 شهر کوچک واقع شده است توسط بزرگراهSS163به هم متصل شده اند که برای هر راننده ای ارزو است که در این بزرگراه رانندگی کند.

آمالفی
 
7)دیواره بزرگ مرجانی/استرالیا
سد بزرگ مرجانی به مجموعه ای بزرگی از آبسنگ های مرجانی گفته می شود که در شرق استرالیا و اقیانوس آرام قرار گرفته است, این دیوار بزرگترین مجموعه مرجانی دنیا است.

مرجانی
 
8)پارک ملی توروس دل پاینه
تورس دل پاینه یکی از بزرگترین و زیباترین پارک های ملی دنیا است که در کشور شیلی و در جنوب "پاتاگونیا" جا خوش کرده است .

پارک ملی
 
9)باغ خدایان
باغ خدیان به منطقه ای در امریکا گفته می شود که در پارک ملی کلرلدو واقع شده است این پارک اسمش را از سرخپوستانی که در ان جا زندگی می کردند گرفته است.  
این منطقه یکی از مشهور ترین مناطق ایالات متحده به حساب می آید و شهرت جهانی دارد.

باغ خدایان
 
10) دریاچه ای در رشته کوه جولین در غرب کشور اسلوونی و در نزدیکی شهر بلد قرار دارد.این دریاچه 2120متر طول و 295 متر عمق دارد.

 

دریاچه

نظرات

بدون نظر