نیاز به خرید
نیاز به خرید
درخواست آنلاین خدمات و کالای ساختمانی
مراحل طراحی و اجرای استخر از ابتدا تا انتها

مراحل طراحی و اجرای استخر از ابتدا تا انتها


استخر امروزه عضوی جدایی ناپذیر از خانه ها و ویلا های لوکس است.
حتی بسیاری از طراحان داخلی و محوطه سازان از استخر به عنوان عنصری برای طراحی هایشان در حیاط  و یا روف گاردن استفاده می برند.
در کنار طراحی و اجرای استخر اغلب جکوزی و سونا هم در جهت رفاه بیشتر ساکنین طراحی و اجرا می شود.
با ما در
سایت نیاز به خرید همراه باشید تا به اختصار مراحل طراحی و اجرای استخر را مورد بررسی قرار دهیم.

 

مرحله اول:کنده کاری و بلوک چینی


ابتدا مکان اجرا را انتخاب کرده و 70 سانتی متر به دور تا دور محیط مشخص شده اضافه کنید. حال شروع به کنده کاری محیط جدید می کنیم تا به عمق مورد نظر برسیم.
بعد از کنده کاری آرماتور بندی کف را شروع می کنیم, که معمولا از میلگرد 14 استفاده می شود.پس از اتمام کار آرماتور بندی بتن ریزی با بتن 350 عیار را آغاز می کنیم که ضخامت بتن کف بین 20 تا 25 سانتی است.

کنده کاری استخر
 
بلوک چینی استخر با بلوک های سیمانی یکی از ارزان ترین روش های ساخت استخر است و برای استخر های ویلایی و شخصی که حجم کمی دارند پیشنهاد می شود.
در این روش  پس از اتمام بتن ریزی کف  و مطمن شدن از تراز بودن کف ,بلوک های سیمانی روی کف چیده می شوند.یکی از نکاتی که در این روش باید مورد توجه قرار بگیرد این است که باید ملات رقیق باشد تا تمامی منافض میان بلوک ها پر شود.
می توان برای عایق بندی استخر رزین عایق بندی استخر را با ملات سیمانی مخلوط کرد  و عملیات این کار را انجام داد.
با انتخاب ابن روش علاوه بر افزایش استحکام چسبندگی سیمان می توان سیمان کاری و عایق بندی  را در یک مرحله انجام داد  و سرعت اجرای پروژه را افزایش داد.

یکی دیگر از روش های عایق بندی استفاده  از سیمان بعد از اجرای بلوک ها  به ضخامت 5 سانتی متر است, سپس استفاده از مواد ترکیبی جدید که شامل رزین و الیاف است و توسط قلمو به ضخامت 5 میلی متر  بر روی دیواره های استخر اجرا می شود.

مرحله اول بتن پاشی استخر

اب بندی استخر


استفاده از آرماتور بندی برای اجرای دیواره ها
پس از اجرای آرماتور بندی کف زمان آرماتور بندی دیواره ها است سپس بتن پاشی انجام می شود. فقط نکته مهم این است که حتما قبل از اجرا محل عبور لوله تاسیسات و سیم ها برای نور پردازی در نظر گرفته شود.

 

 
مرحله دوم: آب بندی و اجرای کاشی کاری


آب بندی هم می تواند به وسیله مواد آب بند بتن و چسب بتن باشد و هم می تواند ورق های عایق مثل ژئوکامپوزیت، ژئو تکستایل و ... انجام شود
آب بندی استخر به این جهت است  که اگر قسمتی از استخر آب بدهد و نیاز به ترمیم و بازسازی داشته باشد هزینه بسیار بیشتری می برد .
 برای تست آب بندی استخر  را پر از آب می کنیم و بعد از 5 روز سطح آب را اندازه گیری میگنیم اگر سطح آب کم نشده باشد و دیواره ها نم پس نداده باشد آب بندی درست انجام گرفته شده است
بعد از آب بندی وقت کاشی کاری می رسد که بر اساس سلیقه و نظر طراح رنگ و مدل کاشی و بند کاشی انتخاب می شود
کاشی کاری استخر

 
مرحله سوم: شروع به استفاده و راه اندازی تاسیسات


در کنار استخر موتور خانه کوچکی طراحی می شود که تاسیسات دما و پمپاژ آب به ان جا متصل می گردد . موتور خانه معمولا 70 سانتی متر تا 1 متر پایین تر از کف استخر باید قرار بگیرد.

استخر ویلا

در پایان سایت نیاز به خرید به شما کمک میکند تا بهترین طراح استخر را بیابید و با کمترین هزینه استخر خود را داشته باشید.

 

نوشته شده توسط تیم محتوا نویسی سایت "نیاز به خرید"
هرگونه کپی برداری از کل  یا بخشی از این مطلب غیرمجاز می باشد  و از طرف سایت نیاز به خرید پیگرد قانونی دارد.

 

 

 

 

 

 

 

 

نظرات

بدون نظر