نیاز به خرید
نیاز به خرید
درخواست آنلاین خدمات و کالای ساختمانی
ازین پس می توانید برای پیش فروش مسکن تبلیغ کنید.

ازین پس می توانید برای پیش فروش مسکن تبلیغ کنید.

اداره کل ارشاد استان تهران از صدور مجوز برای تبلیغ پیش فروش مسکن در رسانه ها و بیلبوردهای شهری خبر داد. این معاون مدیر کل اداره ارشاد گفت: قبل از این برای آگهی پیش فروش مسکن مجوز صادر نمی کردیم اما در حال حاضر امکان صدور این مجوز با هماهنگی اداره کل راه و شهرسازی استان تهران تسهیل و فراهم شده است.

وی افزود اشخاص حقیقی یا حقوقی که تقاضای پیش فروش ساختمان خود را دارند با داشتن شرایط و مجوزهای لازم از دستگاه های ذیربط و اداره کل راه و شهرسازی استان تهران ،برای تبلیغات باید  به اداره کل ارشاد استان تهران مراجعه کرده و  مجوز تبلیغات را از این اداره دریافت کنند.

کاظمی در ادامه اضافه کرد : بعد از این تبلیغات شهری رونق می گیرد  و ما به پیش خریداران این اطمینان را می دهیم که با رعایت قانون پیش فروش، دیگر امکان کلاهبرداری و فروش یک واحد به چند نفر وجود ندارد.

پرویز فیروز معاون مسکن و ساختمان هم در این نشست گفت از این ببعد در دفاتر اسناد رسمی امکان صدور پیش سند فراهم شده و افزود: اگر پیش فروشنده ای از اداره کل راه و شهرسازی مجوز لازم را نگرفته باشد باتوجه به اینکه  اداره کل ارشاد نیز مجوز انتشار آگهی های پیش فروش مسکن را با صدور مجوز از طرف اداره کل راه و شهرسازی فراهم کرده است  , نمی تواند برای پیش فروش تبلیغات انجام دهد.

پیش فروش

باتوجه به بیان فیروز، دفاتر اسناد رسمی استعلامات لازم را از پیش فروشنده می گیرند و همچنین سند زمین محل ساختمان بررسی کرده و بر اساس قرارداد اولیه برای خریدار پیش سند صادر می کنند.

محمد عظیمیان نایب رئیس کانون سردفتران کشور هم در این نشست افزود:اگر این گونه معاملات به صورت غیر رسمی در دفاتر به ثبت برسد قانون گذار برای پیش فروشنده مجازات حبس در نظر گرفته است.

او تاکید کرد:اگر مشاوران املاک هم معاملات پیش فروش مسکن را در بنگاه ها امضا کنند بدون اینکه  پیش خریداران را به دفاتر اسناد رسمی معرفی کنند، پروانه مشاور املاک آن ها باطل خواهد شد..

عظیمیان در ادامه به پیش فروش اراضی اوقاف اشاره کرد و گفت: در اراضی اوقافی کسی که ملک را ساخته است ،اجازه پیش فروش ملک را دارد و پیش خریداران با خیال راحت می توانند از آن ها پیش خرید کنند.

نظرات

بدون نظر