نیاز به خرید
نیاز به خرید
درخواست آنلاین خدمات و کالای ساختمانی
بهترین و مشهورترین معماران دنیا  و ایران را بشناسیم

بهترین و مشهورترین معماران دنیا و ایران را بشناسیم


معماری ساختمان یکی از اصولی ترین مباحث ساختمانی می باشد که خود شامل موارد بسیاری می شود. معماری ساختمان را بیشتر با  طراحی نقشه های ساختمانی می شناسیم و کسانی که این نقشه ها را طراحی می کنند مهندس معمار یا آرشیتکت هستند.
در سرتاسر جهان سازه های معروف و به نام را با معماران مشهور می شناسند چرا که آن ها خالق بصری این سازه ها هستند.
با ما در
سایت نیاز به خرید همراه باشید تا بهترین و معروف ترین معماران دنیا و ایران را بشناسید و با سازه های آن ها آشنا شوید.

تعدادی از  بهترین معماران جهان و آثارشان

سزار پلی (cesar pelli )
از معروفترین طرح های معماری این معمار جهانی ساختمان ترمینال TWA در فرودگاه JFK می باشد. سزار پلی برای این طراحی مدال طلای ATA را دریافت کرد, بهترین جایزه ای که یک معمار می تواند در طول عمر کاری خود دریافت کند.
سزار هم چنین طراحی برخی از بلندترین سازه ها را نیز بر عهده دارد که از بین آن ها می توان برج های دوقلوی پتروناس را نام برد.

سزار پلی

پتروناس


والتر گروپیوس (walter Gropius )
یکی از مشهورترین معماران قرن 20 که به نام پدر معماری مدرن شناخته می شود والتر گروپیوس می باشد.
این معمار معروف می گوید"می خواهم ساختمانی کاملا ارگانیک بسازم تا بدون تزئینات با قوانین معماری داخلی تزئین شده به نظر برسد"

والتر گریپیوس
از آثار شناخته شده معماری برجسته وی می توان کارخانه فاگوس و مدرسه معماری باوهاوساس را نام برد.

زاها هدید (Zaha Hadid )
زاها هدید در عراق(بغداد) متولد شد و قبل از اینکه به جامعه معماری در لندن بپیوندد در دانشگاهی در آمریکا ریاضیات می خواند. زاها هدید را با طراحی موزه لندن می شناسند. وی به عنوان یکی از 100 شخص الهام بخش در سال 2010 شناخته شد.
از آثار معماری این بانوی قدرتمند می توان به پل پاویلیون (bridge pavilion ) و خانه اپرای گوانجو (Guangzhou opera house ) اشاره کرد.

 آشنایی با معماری ناب ایرانی

زاها هدید

نورمن فاستر (Norman Foster)
یکی از بهترین معمارانی که بیش از 470 جایزه را برای طراحی هایش دریافت کرد نورمن فاستر می باشد. وی در سال 1967 شرکتی تحت عنوان فاستر و شرکا را پایه گذاری کرد. طرح های شناخته شده وی شامل فرودگاه پکن و موزه بوستن ( Boston Museum ) می باشد.

نورمن فاستر

برخی از معروف ترین معماران ایران به همراه طرح هایشان


هوشنگ سیحون:
سیحون متولد 31 مرداد 1299 بود و مدرک معماری اش را در دانشگاه تهران گرفت و برای ادامه تحصیل به پاریس رفت.

هوشنگ سیحون
هوشنگ سیحون یکی از معماران مشهور و به نام  به مرد بناهای ماندگار شناخته شده است چون اکثر کارهای وی طراحی بناهای یادبود برای مفاخر ایرانی است.
از آثار سیحون می توان  طراحی آرامگاه نادرشاه, آرامگاه کمال الملک, آرامگاه بوعلی سینا, آرامگاه خیام و آرامگاه فردوسی  و ... را نام برد.

عبدالعزیز فرمانفرمائیان:
فرمانفرمائیان را بنیان گذار نظام مهندسی نوین ایران می دانند که مهم ترین و خاطره انگیزترین طراحی این معمار مشهور ورزشگاه آزادی می باشد. از آثار دیگر این معمار خوش ذوق می توان فرودگاه مهرآباد, کاخ نیاوران و طرح اولیه فرودگاه امام را نام برد.

بهرام شیردل:
بهرام شیردل را می توان معمار بین المللی دانست. شیردل تحصیلاتش را در تورنتو آغاز کرد و کارشناسی ارشدش را در آکادمی کرنبروک میشیگان خواند.

بهرام شیردلپدیده کیش
مجموعه گردشگری پدیده کیش و مرکز تجارت جهانی شیراز از جمله پروژه هایی است که شیردل معمار آن ها بوده است. او درحال حاضر ریاست دفتر مهندسان مشاور شیردل و همکاران را برعهده دارد.

لیلا عراقیان:
پل طبیعت که بی شک زیباترین پل پایتخت می باشد طراحی این معمار جوان است.

لیلا عراقیان پل طبیعت
لیلا عراقیان متولد 1362 است که مدرک کارشناسی خود را از دانشگاه شهید بهشتی اخذ کرد و کارشناسی ارشد را در دانشگاه بریتیش کلمبیا گذراند.
عراقیان بابت این طراحی جایزه های مختلفی را کسب کرد.

کسانی که این مطلب را خوانده اند مقالات زیر را هم مطالعه کرده اند:

اصول محوطه سازی و آشنایی با محوطه سازان حرفه ای

10 تا از زیباترین ساختمان های دنیا

نظرات

بدون نظر