نیاز به خرید
نیاز به خرید
درخواست آنلاین خدمات و کالای ساختمانی
جلوگیری از ورورد مصالح به مناطق ممنوعه ساخت و ساز

جلوگیری از ورورد مصالح به مناطق ممنوعه ساخت و ساز

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران  "محمد تقی زاده"، با در نظر گرفتن این که اکثر زمین خواری ها در بیرون از محدوده شهری صورت می گیرد اظهار کرد: بخشی از معضل زمین خواری به دلیل خلائ های قانونی می باشد.
 وی با اشاره به گسترش شهرنشینی در ایران، گفت: با توجه به اعلام مرکز ملی آمار در حال حاضر تقریبا ۷۵ درصد از جمعیت ایران شهرنشین هستند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران  به اینکه زندگی شهری الزامات خاص خود را دارد اشاره کرد و عنوان کرد:  بسیاری از ساکنان شهر‌ها همواره علاقه دارند تا در ایام تعطیل و برای گذراندن اوقات فراغت از محدوده شهری خارج شوند و به محیط‌های بکر و طبیعی بروند.
او با اشاره به این که ۲۰ درصد از جمعیت کل کشور در پایتخت زندگی می‌کنند، گفت: ۹۰ درصد از مردم ساکن در استان تهران شهرنشین هستند.
محمد تقی زاده تصریح کرد: چیزی که امروزه به معضل ساختمانی تبدیل شده است ورود مصالح به مناطق غیرمجاز برای ساخت و ساز است که باید جلوی این مساله گرفته شود.
وی افزود: برای مقابله و برخورد با زمین خواری باید همه عوامل مرتبط و موثر در جرم بررسی شود و مورد پیگیری قرار گیرد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران در پایان گفت: برخورد با پدیده زمین خواری به هم افزایی دستگاه‌های مختلف و اقداماتی فرابخشی نیاز دارد و عزم جدی تمام دستگاه‌های دخیل را برای حل این مشکل می‌طلبد.

 

نظرات

بدون نظر