نیاز به خرید
نیاز به خرید
درخواست آنلاین خدمات و کالای ساختمانی
اکسس کنترل یک فناوری نوین ساختمانی

اکسس کنترل یک فناوری نوین ساختمانی


در بسیاری از مکان ها و سازمان ها که ورود و خروج و تشخیص هویت افراد در آن بسیار حیاتی و مهم می باشد , برای این منظور از وسیله ای به نام "اکسس کنترل" استفاده می کنند.
در حال حاضر کنترل تردد افراد به دو صورت انسانی و غیرانسانی از طریق سخت افزارها و نرم افزارها انجام می شود.
کنترل تردد انسانی به وسیله یک شخص که تحت عنوان نگهبان و یا دربان شناخته شده صورت خواهد گرفت. این در حالی است که اگر نیروی انسانی کم باشد از ابزارها، سخت افزارها و نرم افزارهای هوشمند نظیر گیت، قفل برقی (هوشمند)و یا کارت کنترل تردد استفاده می شود.

اکسس کنترل
در واقع کنترل دسترسی بدین معناست که شخص چه هنگام قادر است به مکان یا هر شیء مرتبط به آن دسترسی داشته باشد. بدین منظور گاها از یک شخص و یا یک دستگاه مقابل درب ورودی بهره برده می شود تا با کنترل تردد اشخاص وارده به امنیت و اطمینان مکان افزوده گردد.
دستگاه کنترل اکسس بررسی کرده تا چه افرادی قادرند به مکان وارد شده و یا از آن خارج شوند. علاوه بر این، زمان تردد افراد را نیز به ثبت می رساند.
کنترل تردد در اماکن مختلف متفاوت است. به طور مثال، در مترو که تردد اشخاص به وسیله گیت و با بلیط الکترونیکی مورد بررسی قرار می گیرد در مقایسه با سازمانی که توسط دستگاه کنترل اکسس تردد افراد را بررسی می کند متفاوت است.
دستگاه های کنترل اکسس هرکدام به نوبۀ خود بر اساس نوع سنسور کار گذاشته در آن ها مجور عبور را صادر می کنند. ما در این مقاله کنترل اکسس اثر انگشتی را بررسی می کنیم.

دستگاه کنترل اکسس اثر انگشتی بنا به اثر انگشت های وارد شده اشخاص ورود، خروج و زمان عبور آن ها را مشخص می کند. اثر انگشت همانند رمز باید متناسب با هر شخص از پیش برای دستگاه تعریف شود. کارکرد دستگاه کنترل اکسس اثر انگشتی به گونه ای است که هر فرد باید انگشت خود را بر روی دستگاه قرار دهد تا اثر انگشت شناسایی و ثبت شود. پس از آن با گذاشتن انگشت بر روی دستگاه ورود، خروج و زمان فرد ثبت می گردد. و این عمل تنها در صورتی انجام می گیرد که اثر انگشت با اثر انگشت تعریف شده در دستگاه مطابقت داشته باشد.
کاربرد این دستگاه برای اماکن بسیاری اعم از باشگاه ها، آزمایشگاه ها، دانشگاه ها، اتاق های مدیریت و... مناسب است.

اکسس کنترل تردد

 

نظرات

بدون نظر